Aqe

Mówi się ze są takie dni, gdzie różne dziwy wychodzą na świat, by straszyć i na cukierki polować.

I te dni właśnie nastały, po krainach Sosarii, takie dziwne istoty krążyć poczęły…

Od dziś na świecie możecie spotkać różne stworzenia w niecodziennych kolorach.
To co w brzuchach chowają zbierajcie, do specjalnych skrzyń w podpisanych pojemnikach składajcie i na nagrody wymieniajcie.

Skrzynie do których należy składać statuetki pojawią się w zamieszkanych miastach.

Czas na oddanie statuetek mija 12 listopada o godzinie 12:00, powodzenia w poszukiwaniach!

Drodzy gracze,

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia, a także spokoju i radości w tych szalonych czasach. Niech święta będą chwilą oddechu w trakcie której będziemy mogli spotkać się z najbliższą rodziną w przyjemnej atmosferze. Niech Nowy Rok przyniesie nadzieję i będzie lepszy od obecnego! Życzymy Wam również wielu ciekawych przygód, ciągłej przyjemności z rozwijania swoich postaci i niesamowitych przeżyć podczas pojedynków z potworami i innymi graczami. Także w tym roku przyszedł do wszystkich wyczekiwany Mikołaj z drobnym podarunkiem. Czas na rozpakowanie to cały tydzień, przypominamy, że wybór jest jednorazowy.

Wesołych świąt! Ekipa DM

Do ekipy na okres próbny zostaje przyjęty Bazyli, zajmie się on szeroko pojętą fabułą.

Aktualny spis wraz z podziałem obowiązków dostępny jest tutaj.

Już dziś o godzinie 20:00 zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Gry o przetrwanie.

– Wpisowe:  BRAK 
– Dozwolone przedmioty: zwykła toga,  przedmiot wiary, kółko z kluczami, przedmiot z czarami klasowymi, 2 sztuki jedzenia na drogę. Zwykły koń, lama lub ostard. Maksymalnie 5 sztuk jedzenia dla tych zwierząt.

 Wszystko inne zostaje w banku, będziemy sprawdzać.

– Zbiórka pod portalem miejskim Vesper
– Miejsce turnieju: Zamek CS
 Wstęp tylko dla uczestników, brak widowni.

Zasady:

Początek
– Wszyscy zawodnicy zostają zebrani w pokaźnej klatce na piętrze zamku CS. Zakaz walk w tej klatce
– Na odliczanie globalne wszyscy zostają wypuszczeni na wolność. Od tego momentu brak zakazów.
– Zakaz atakowania i mordowania się przed rozpoczęciem.
– Zakaz obrażania się w sposób nieklimatyczny.

Po rozpoczęciu
– Na całej wyspie, w losowych miejscach znajdować się będą dobrze widoczne skrzynki z losowymi przedmiotami w środku – Zioła, potiony, części zbroi, ubrania, bronie, amunicja – w losowej ilości. 
– W każdym obozie będzie 1 do 2 skrzyń z większą ilością przedmiotów ale…
– obozy pilnowane będą przez stworzenia, musicie je pokonań/wyprowadzić i tak dalej… 
– Zadaniem gracza jest zdobycie przedmiotów potrzebnych do zabicia innych graczy i zostać ostatnią osobą żywą. Wygrywa tylko 1 osoba
– Brak uzdrowicieli, bankierów, treserów i biletów ze zwierzętami.

Wcześniejsze opuszczenie turnieju
– W Zamku za tronem zostanie umieszczony portal wyjściowy, za drzwiami zamkniętymi, wyjść można tylko duchem.
– Można poprosić ekipę o wyjście z turnieju, zabijemy szybko i bezboleśnie.

Ograniczenie czasowe i wygrana

– Jeśli Wasza zabawa potrwa wieki, postaramy się przeszkadzać Wam i przyśpieszać.
– Wygrywa tylko jedna osoba i dostanie arta do noszenia, przechodzącego na następną osobę w następnym turnieju.

Więcej informacji w odpowiednim temacie na naszym forum.

Serdecznie zapraszamy !

Cech Bankierow z Filią w Vesper ma zaszczyt zaprosić państwa na przetarg w formie konkursu ofert pracy dla nowocertyfikowanego bankiera Belhola.

Wydarzenie to będzie miało miejsce w najblizszy piatek o godzinie 20:00 czasu astralnego w Vesper.
Do Władców Miast zostali wysłani kurierzy z zaproszeniami!

Najlepsza oferta wygrywa!

Więcej informacji na naszym forum.

Przypominam, że zarówno w Wielkich Regatach jak i Bitwie Morskiej obowiązuje limit dwóch osób na drużynę! Drużyny w obu wydarzeniach mogą być różne!

Zgłoszenia proszę wysyłać do Zirra lub innego GM w prywatnej wiadomości, albo na forum, albo na Discordzie.
Data zamknięcia zapisów to 9. maja o godzinie 22:00.

Artyści chętni wystawić swoje obrazy mogą wrzucić je do skrzyni w porcie Ocllo. Kalstea – żeglarka – upewni się, aby piraci ich nie sprzedali przed rozpoczęciem wystawy.

Zirr

Ogłaszamy kolejny nabór do Ekipy.

Poszukujemy osób na stanowisko scenarzysty. 

Poniżej, informacje które powinny się znaleść w podaniu:
– nazwa konta/postacie, nick na forum,
– doświadczenie w RPG (ultima, tzw. „papierowe rpg”, inne gry itp.),
– doświadczenie w UO (znajomość mechaniki – różnych aspektów gry np. PVM, rzemiosło itd),
– dlaczego chcesz zostać scenarzystą,co chciałbyś robić/zmienić,
– ile czasu jesteś w stanie poświęcić na ekipowanie (to bardzo istotna informacja).

Podania proszę przesyłać do Soszka na pw na forum. Na wasze zgłoszenia czekamy do 14 maja br.

Aqe

Historia nie oszczędziła Ziem Piratów – w ciągu ostatnich kilku dekad przez miasto przewinęła się niesławna ARMADA, potem władzę w puczu przejęli Chaośnicy, a koniec końców gros mieszkańców uciekło przed zarazą (o ironio, bukaneryjskiej grypy). A jednak tego jesiennego poranka to znowu powracające do życia miasto było nad wyraz wypełnione gwarem. I to wcale nie jego dopiero budzących się mieszkańców.
– Patrzaj na to, gnomia robota! – miejscowy górnik chwalił się przed bankiem nową lunetą. – Mówię ci, z mojego balkonu widzę Malveę jakbyśmy razem, we jednym domu i stałym pożyciu byli!
– Oj durniu ty… – jego kolega pokręcił głową z dezaprobatą. Nie zdążył dokończyć zdania, bo jego głos zagłuszył grzmot armat, a ktoś obok krzyknął: „TO NA WODZIE!”.   
Obaj ruszyli ile sił w nogach do portu, gdzie gromadził się już niemały tłum. Przecisnąwszy się między ludźmi stanęli jak wryci. Górnik drżącymi rękoma przyłożył lunetę do oka:
– Mnóstwo dymu… Dwa szkunery… Fregata… I czarne bandery… – wydukał, a z oddali dobiegły słowa szanty „Ciągnij Lilly małą”. – Płyną na wschód!
Psie syny!
Z zadami we miastach siedzicie od lat, portkami trzęsąc na myśl o byle walce! Stukanie się mieczykami we krzakach pod Brytanią uważacie za prawdziwą bitwę! Pluję na was i wyzywam odważnych! Pokażta mie, komu nie brak jak jaj, że nie boicie się życia swojego postawić na szali we rejsie wokół Sosaryi. We opuszczonym Yew moja załoga przekaże wam ynstrukcje!

A Ci, którym uda się okrążyć świat niech staną w szranki we bitwie morskiej, okręt w okręt, działo przeciwko działu i marynarz przeciw marynarzowi Ci, którym się uda zdobędą skarb, jakiego jeszcze na tym świecie nie było.
Podpisano,
Rudobrody

PS
Malarze, co się popiszą talentem i namalują mie arcydzieło do kajuty, będą szczodrze wynagrodzeni!

Dnia [do ustalenia] odbędzie się Wielki Rejs, urządzony z inicjatywy i podług wytycznych Najgroźniejszego Pirata Sosarii – Rudobrodego. Zgłaszać mogą się załogi maksymalnie po dwie osoby! Uwaga, tak długo jak stopy uczestników i jedynie uczestników dotykają pokładu, niekoniecznie własnego statku, wszystkie chwyty dozwolone!
Tak więc można używać czarów ofensywnych i defensywnych, strzelać z łuku oraz, naturalnie, armat, a także pokazywać konkurentom gdzie raki zimują albo pieprz rośnie.
Wytyczne zostaną rozdysponowane w Yew tuż przed startem! Wygrywa oczywiście pierwszy u celu!

By pozwolić uczestnikom odpocząć, odbędzie się pokaz obrazów, spośród których załoga Rudobrodego wybierze najlepszy dla swojego kapitana, a i publika wyrazi swoje zdanie. Być może dojdzie nawet do kilku transakcji?

Wyzwania Rudobrodego zakończone zostaną bitwą morską – do niej może zapisać się każdy, nawet jeśli nie brał udziału w regatach. Podobnie jak jak w pierwszej konkurencji, załogi mogą mieć maksymalnie dwie osoby! Pole walki oraz czas na pokonanie przeciwników będą ograniczone. Wygrać można poprzez zatopienie statku lub maksymalne osłabienie dusz drużyny przeciwnej!

Planowany plan wydarzeń wygląda następująco:

  • 18:40 – Zbiórka w Yew, zarówno uczestników jak i widzów. Załoga Rudobrodego przekaże dokładne instrukcje.
  • 19:00 – Gdy tylko szyper zadmie w gwizdek regaty zostaną uznane za rozpoczęte.
  • 19:30 – Wystawa obrazów wraz z poczęstunkiem.
  • 20:00 – Bitwa morska!

Godziny te niestety są orientacyjne. Może się zdarzyć, że, w razie zaciętej walki, regaty czy wystawa potrwają odrobinę dłużej.

W ankiecie proszę wybrać wszystkie terminy, w których jesteście dostępni, tak abyśmy mogli zorganizować tę imprezę dla jak największego grona.

Więcej informacji oraz ankieta odnośnie daty na naszym forum.

Zirr

Wprowadzamy następujące zmiany wymogów dotyczących Opisu oraz Koncepcji postaci:

Opis – Czas na uzupełnienie Opisu skracamy do 21 lat postaci, czy równo miesiąc od założenia. Obowiązkowy dla każdego, niezależnie od rasy.

Koncepcja – Wprowadzamy obowiązkową koncepcję postaci, zarówno kartę z życiorysem, profesją, pochodzeniem itp, jak i drugą kartę z koncepcją – dla postaci z każdą inną rasą niż człowiek. Termin do uzupełnienia dwóch kart koncepcji to 22 lata postaci czyli 2 miesiące od założenia postaci.

Przypominamy również:

Termin na dostosowanie się do wprowadzonych zmian wyznaczamy na 7 dni – zaczniemy po tym czasie egzekwować uzupełnione Opisy i Koncepcję, bądź ich brak zgodnie z aktualnym regulaminem.

Taryfikator za brak uzupełnionych opisów oraz koncepcji pozostaje bez zmian (patrz taryfikator za brak opisu postaci). Jednocześnie przypominamy, że kary się zwiększają wraz z ilością upomnień przez Mistrza Gry.

MK

Było wyjątkowo przyjemne popołudnie, Antris – doradca królewski, wraz ze swoją świtą kończył szczegółową inspekcje miasta po ostatnim ataku armii nieumarłych. Niektóre budynki nieco ucierpiały, ale wewnętrzny gród był nietknięty i, co ważniejsze, nie ucierpiał rynek, na którym miał odbyć się festyn.

Wygląda na to, że zagrożenie minęło i można wznowić przygotowania – powiedział z radością Antris do swojej świty. – Roześlijcie gońców, niech wszyscy pracownicy wracają do swoich zajęć!

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę 18.04 o 19:00 w Brytanii odbędzie się festyn z okazji powitania królewskich dzieci! Plan zaplanowanych aktywności pozostaje bez zmian.

Czas na zgłoszenie swojego uczestnictwa na poszczególne konkursy zostaje przedłużony do soboty 18.04 do godziny 12:00.

Co więcej, pojawiły się dodatkowe nagrody do zdobycia dla zwycięzców poszczególnych zabaw! Są to potężne artefakty, które cechują się unikatowymi właściwościami.

Zwycięzca konkursu bardów otrzyma unikalną Melodyjną Kolczugę! Zwycięzca półmaratonu Brytiańskiego zostanie dodatkowo nagrodzony niezwykłymi Ognistymi Ostrogami, a
zwycięzca turnieju Mistrza Magicznego zdobędzie legendarny Pierścień Skupienia!

Serdecznie zachęcamy do zabawy!

Więcej informacji na naszym forum w odpowiednim temacie.

Soszek