Fabularne

Tajemnicza budowla wyłoniła się z odmętów piaskowej burzy.

Wejście do piramidy zostało otwarte, czekają tam na was zupełnie nowe stworzenia.
Na ostatnim poziomie lochu przy odrobinie szczęścia można natrafić na Sunari.

Tym samym jako stworzenie możliwe do oswojenia powraca feniks w nowej odsłonie.
Wskrzesić go może tylko postać posiadająca oswajanie, wiedzę o zwierzętach i weterynarie za pomocą słów „powstan z popiolow”.

Ogromne chmury pogrążyły świat w ciemnościach. Dzień stał się nocą. Wyjątkowo jasna, bezgłośna błyskawica rozdarła niebo.
Burza rozszalała się na dobre, było w tym coś niezwykłego. Pioruny z precyzją trafiały w jedno miejsce. Ogień zajął pobliską roślinność, wzburzone fale uderzały o brzeg.

Rozległ się ogłuszający krzyk. wszystko nagle ucichło. Stworzenie odrodzone z popiołów. jeździec pochodzący z serca wulkanu.

Sunari powraca w nowej odsłonie.  Już 7 maja (niedziela) o godzinie 21 czekać będzie na grupy śmiałków gotowych do walki.

Drużyny mogą składać się od 3 do 5 postaci. Wygrywa grupa która zabije Sunari najszybciej.
Zarówno ubiór jak i magiczne przedmioty dowolne jednak z wyłączeniem artefaktów.
Zapisy przyjmuję od dziś do niedzieli  7 maja godziny 20, miejsce zbiórki podam niebawem.
Wpisowe 50 tysięcy (opłata dotyczy całej drużyny), osoby biorące udział w ostatniej edycji Gry o Przetrwanie połowa kwoty czy 25 tysięcy.

Choć mieszkańcom osady trudno jest pogodzić się z okropnymi wydarzeniami ostatnich tygodni Jadeitowi Kupcy są zgodni, że życie musi toczyć się dalej. Choć oczywiście najbliższa rodzina biednej dziewczyny wciąż pogrążona jest w żałobie po stracie, nawet oni byli za tym by przygotowania do licytacji trwały dalej. Do portu osady przybiły pierwsze statki z zamorskimi towarami. Irvest Tammot osobiście dopilnował i sprawdził jakość każdego przedmiotu. Część z nich można było przenieść bezzwłocznie do domu aukcyjnego jednak aukcjoner wciąż czeka na kolejną dostawę.

Z dniem dzisiejszym drzwi domu aukcyjnego w Jadeitowej Osadzie zostają otwarte. Przedmioty można oglądać w razie pytań i wątpliwości co do ich użyteczności proszę o PW by nie robić niepotrzebnego zamieszania w temacie. Lista przedmiotów nie jest jeszcze kompletna i na pewno pojawi się ich więcej. Zastrzegam sobie również możliwość modyfikacji lub nawet wycofania przedmiotów już zaprezentowanych jeśli zajdzie taka konieczność. Wstępnie planuje by kiermasz odbył się w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia. Najprawdopodobniej będzie to sobota lub niedziela w godzinach wieczornych. Szczegóły co do terminu powinny pojawić się po 10 marca.

Continue reading

Spokojne życie w Jadeitowej Osadzie toczyło się powoli. Do osady wciąż przypływali nowi osadnicy pragnący odszukać nieco statyczności w swoim życiu. Odkąd osada znalazła się w rękach Jadeitowych Kupców zaczęła zmieniać się nie do poznania. Ci chcąc by ich ziemia rozwijała się remontowali budynki i dbali o ziemię. Niestety kłopoty często znajdują nas nawet jeśli my staramy się trzymać od nich jak najdalej… Choć nikt nie mówił o tym jeszcze głośno w osadzie trwał przygotowania do Złotego Kiermaszu. Licytacji dla bardziej majętnych. Remont banku został już ukończony, sala niemal przygotowana czekano jeszcze tylko na transport towarów z ojczyzny kupców.

Wzmożony ruch w osadzie był zupełnie uzasadniony, nikogo więc nie zdziwiło pojawienie się Druidów. Wyznawcy Matki Natury nigdy nie oznaczali kłopotów, przyjęci zostali więc dość ciepło. Przybysze szukali informacji, choć mieszkańcy nie znali odpowiedzi na wszystkie ich pytania starali się pomóc. Nikt nie przypuszczał jednak do czego to może doprowadzić. Noc minęła na pozór spokojnie. Świt jednak odkrył jej krwawe tajemnice. Opiekunka zwierząt, córka Valdifara która udzieliła przybyszom najwięcej informacji została zamordowana. Jadeitowi Kupcy szybko ściągnęli do miasta gwardie, która jak dotąd nie była potrzebna w tym miejscu. Ci którzy widzieli ciało plotkowali o wyjątkowo brutalnym charakterze tego czynu. Koroner a zarazem dowódca nowo powołanej gwardii kazał zabezpieczyć miejsce. Na osadę padło widmo strachu.

Więcej informacji znaleźć można na forum w odpowiednim dziale.

Już niebawem, 11.02.2017 odbędzie się wielki wyścig konny. Do pokonania będzie długa trasa na której wykazać będzie można się zarówno umiejętnościami jeździeckimi jak i sprytem. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 22:00. Podczas konkurencji obowiązywać będą następujące zasady.

Continue reading

Uwaga, uwaga!

Grupa łowców pewnego barona, szuka swego miejsca na ziemi. Jeżeli więc władze jakiegoś miasta, chciałby by ich wspomóc i dać im skrawek swej ziemi, oni chętnie przyjmą owe miejsce i z czasem się odwdzięcza! Mają oni dwa warunki konieczne, które przez miasto muszą zostać spełnione:

  • Strefa musi być poza obszarem działania straży miejskiej, jako ze do łowców rożne charaktery, także te z pod ciemniej gwiazdy dostęp otwarty muszą mieć.
  • Miasto nie może być zaangażowane w konflikty zbrojne z innymi miastami, by nie czynić okazji do wzajemnych walk na terenie terenu oddanego łowcom.

Co będzie uwzględniane przez łowców?
Wielkość samego terenu, jak i dostęp do lokacji. Jeśli miasto ofiaruje jakiś swój budynek, także będzie to na plus.

Cóż Ci łowcy będą czynić, czym się trudnić?
To są już sprawy pewnego barona, jednak na pewno da to nieco zabawy, a może nawet sprawi, ze dane miasto częściej będzie odwiedzane!

Zgłoszenia miast z ofertami: Darogan na PW lub przez przedstawiciela łowców, który czasem będzie się kręcił po świecie gry (zwłaszcza przy władcach)
Termin: 05.02.2017

Więcej informacji na forum w odpowiednim dziale.

Darogan

Witajcie wędrowcy i poszukiwacze! Minęło już naprawdę wiele zapisów świata od poprzedniej edycji a wiem, że ta konkurencja cieszyła się zazwyczaj waszym zainteresowaniem. Postanowiłem więc po raz piąty już przygotować dla was nieco zagadek. Mam nadzieję, że frekwencja dopiszę i tym razem!

Więcej informacji znajduje się na forum w odpowiednim temacie.

mart

Od dzisiaj funkcjonuje nowy sposób pozyskiwania i wykorzystywania farb i barwników do zbroi. Dotychczasowy specloot w postaci pigmentów, farb i barwników zostaje zastąpiony całkowicie nowym systemem, pozwalającym na samodzielne stworzenie butelek z farbą. Dokładny opis systemu znajdziecie tutaj

Te farby i barwniki, które do tej pory znajdowały się w grze, wciąż będą możliwe do wykorzystania. Wraz z wprowadzeniem tego systemu, usuwamy z lootu pigmenty, farby i barwniki.

Mówi się ze są takie dni, gdzie różne dziwy wychodzą na świat, by straszyć i na cukierki polować.
I te dni właśnie nastały, po krainach Sosarii, takie dziwne istoty krążyć poczęły…

Od dziś na świecie możecie spotkać różne stworzenia w niecodziennych kolorach.
To co w brzuchach chowają zbierajcie, do specjalnych skrzyń w podpisanych pojemnikach składajcie i na nagrody wymieniajcie.

Pierwsza partia zwierząt już krąży po świecie, kolejna dziś w godzinach wieczornych przybędzie a ostatnia w sobotę.

Skrzynie do których należy składać statuetki znajdą się w zamieszkałych miastach, w okolicach banku.

Czas na oddanie statuetek mija 2 listopada o godzinie 20, powodzenia w poszukiwaniach!

Dodatkowe informacje możliwe na forum w odpowiednim temacie.

Aqe

W imieniu Amelii Selakov – Organizatora, zapraszamy wszystkich serdecznie na Mały Turniej Szachowy, który odbędzie się 9 października (niedziela) o godz 19:00 w karczmie Cove.

Jest to wyjątkowa okazja by zmierzyć się z największymi strategami naszego świata, dokopać LoA, Chaosowi czy legendarnemu Orderowi (bo dawno nikt ich nie widział).

  • Wpisowe: 100 tysięcy w zlocie
  • Wymagania: co najmniej trzech uczestników
  • Nagroda: Za pierwsze miejsce – 1 milion w zlocie.

Więcej informacji znaleźć można na forum w odpowiednim dziale.