Monthly Archives: luty 2016

Na zakończenie tego wspaniałego miesiąca proponujemy Wam udział w kolejnej edycji Gry o Przetrwanie już 27.02.2016 r. o godzinie 21:00

  • -Wpisowe: brak
  • Dozwolone przedmioty: zwykła toga, przedmiot wiary, kółko z kluczami, przedmiot z czarami klasowymi, 2 sztuki jedzenia na drogę. Zwykły koń, lama lub ostard. Maksymalnie 5 sztuk jedzenia dla tych zwierząt.
  • Zbiórka pod portalem miejskim miasta Vesper
  • Wstęp tylko dla uczestników, brak widowni.

map-zimowa-wyspa

Ogólne zasady
Wszyscy zawodnicy ruszają w tym samym momencie, z tego samego miejsca. Ich zadaniem jest wykończyć pozostałych zawodników. Pomocne okażą się skrzynki ze skarbami, które umieszczone są losowo na całej wyspie.

Więcej informacji oraz dokładny regulamin zabawy znaleźć można na naszym forum w odpowiednim dziale.

Tak się składa, że w jednym czasie zakończyły się dwa wydarzenia, które wymagają podsumowania

Wielkie poszukiwania – edycja 4
Zwycięzcą ostatniej edycji poszukiwań został Basilius Arth’ve zdobywszy 21 punktów i odszukawszy niewątpliwie największą ilość przedmiotów. Dla pozostałych postaci biorących udział niezależnie od wyniku przewidujemy drobne upominki. Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

Turniej PvP 2 vs 2
Zabawa, pomimo szeregu wpadek, może zostać zaliczona do udanych. Wnioski na przyszłość zostały wyciągnięte. Dziękujemy też za wszystkie konstruktywne komentarze.
Pierwsze miejsce zajęła grupa Piraci w składzie Lothed Caerdinn, Ugen Xivreth’ynrae.
Drugie przypadło szczęśliwej grupie Bananki, do której należą Satsuma Nerrmack oraz Ana La Fayette-Torhen
Trzecie miejsce wywalczone przez grupę Nieumarli czyli Hektor i Fortis.

Pełne drzewko turniejowe znaleźć można poniżej
drzewko-pvp-DMII-2vs2

Wkrótce kolejne gry i zabawy. Zapraszamy do obserwowania strony oraz forum.

Lochy
Wylogowane postaci pozostawione na dłużej w najgłębszych lochach na świecie ściśle związanych z najpotężniejszymi lub najtrudniej dostępnymi istotami będą automatycznie przenoszone na powierzchnię – analogicznie jak duchy. Lista lochów objętych tym działaniem jest bardzo krótka, ale będzie w miarę potrzeb poszerzana.

Krótko i na temat.
Dodaliśmy do puli unikalnych zwierząt trzy lamy i jeden dodatkowy kolor konia.

nowe-kolory-lama-kon

Informujemy, że z uwagi na dużą ilość próśb ze strony graczy, zmieniamy datę turnieju na 21.02.2016 r. o godzinie 21:00.

Za niedogodności przepraszamy.

Więcej informacji znaleźć można na naszym forum w odpowiednim temacie.

Ponieważ w niedawnym czasie doszło do lekkich nieporozumień w sprawach związanych z nieklimatycznym pk, przypominam i oznajmiam:

1. Wszelkie istniejące na serwerze DM postaci niebędące postaciami pvp (nieposiadającymi nadanej flagi pvp) muszą dowiedzieć się w grze, za co zginęły. Jeśli któryś z graczy pvp w wirze walki boi się, że nie da rady popisać się odpowiednim klimatem podczas zabijania gracza neutralnego – wierzę, że będzie potrafił przestawić targetera na prawdziwego wroga. Nie będzie miało dla mnie znaczenia podczas rozpatrywania zgłoszeń pk, czy zabita postać jest świeżo utworzona, czy rozsypująca się ze starości, ani to w jakim miejscu na świecie DM została zabita – ma być powód fabularny zabicia.

2. Bez względu na to w jakim mieście postać neutralna sprawuje konkretną funkcję (strażnik miasta, komorzy itp) – nie upoważnia to do zabijania jej bez słowa. Dopóki dwa miasta między sobą nie będą miały wypowiedzianej na kamieniu wojny – każda postać neutralna traktowana jest tak samo i wymagany jest odpowiedni powód fabularny podczas zabijania jej. Czy jest to nieoflagowany red będący strażnikiem Delucji, czy nieoflagowany blue będący strażnikiem Brytanii – jest traktowany w pełni jako gracz neutralny i tak będzie traktowany w przypadku zgłoszeń pk.

W przypadku gdy zaobserwujemy skrajne przeginanie z udziałem secondów i thirdów graczy pvp pod kątem podpuszczania innych graczy pvp, i wymuszanie tym samym jaili, rozważę opcję nadawania flagi pvp na całe konto, a nie tylko na jedną postać. To powinno skutecznie rozwiązać co poniektóre problemy.

I przede wszystkim pamiętajcie, że gracie tu dla siebie – to od Was zależy w największej mierze jak wygląda online i czy przez Wasze zagrywki i podejście do całokształtu gry na DM ludzie zaczną odchodzić, czy przybywać.

Zapraszamy wszystkich chętnych w dniu 21.02.2016 (niedziela) o godzinie 21:00 na turniej PvP 2 vs 2.

Każda osoba mile widziana. Udział w zabawie nie nadaje statusu gracza PvP.

Gdzie: specjalnie przygotowana arena
Zbiórka: pojawi się jeszcze informacja
Wpisowe: 10 tysięcy od osoby, drużynowo 20 tysięcy
Przedmioty: Dowolne
Nagrody: Będą
Zapisy: Można zapisywać się u Aqe od dziś do czwartku godziny 19:30

Dokładny opis i zasady dostępne są na naszym forum w odpowiednim temacie.

Gra o Przetrwanie jak i Jadeitowa Aukcja już za nami. Niektórzy nadal świętują zdobycie niespotykanych w naszym regionie skarbów. Tymczasem wieść niesie, że znów będzie można wcielić się w nieustraszonego poszukiwacza skarbów.

Poszukiwanie-Skarbow
Continue reading