Monthly Archives: luty 2017

Choć mieszkańcom osady trudno jest pogodzić się z okropnymi wydarzeniami ostatnich tygodni Jadeitowi Kupcy są zgodni, że życie musi toczyć się dalej. Choć oczywiście najbliższa rodzina biednej dziewczyny wciąż pogrążona jest w żałobie po stracie, nawet oni byli za tym by przygotowania do licytacji trwały dalej. Do portu osady przybiły pierwsze statki z zamorskimi towarami. Irvest Tammot osobiście dopilnował i sprawdził jakość każdego przedmiotu. Część z nich można było przenieść bezzwłocznie do domu aukcyjnego jednak aukcjoner wciąż czeka na kolejną dostawę.

Z dniem dzisiejszym drzwi domu aukcyjnego w Jadeitowej Osadzie zostają otwarte. Przedmioty można oglądać w razie pytań i wątpliwości co do ich użyteczności proszę o PW by nie robić niepotrzebnego zamieszania w temacie. Lista przedmiotów nie jest jeszcze kompletna i na pewno pojawi się ich więcej. Zastrzegam sobie również możliwość modyfikacji lub nawet wycofania przedmiotów już zaprezentowanych jeśli zajdzie taka konieczność. Wstępnie planuje by kiermasz odbył się w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia. Najprawdopodobniej będzie to sobota lub niedziela w godzinach wieczornych. Szczegóły co do terminu powinny pojawić się po 10 marca.

Continue reading

Spokojne życie w Jadeitowej Osadzie toczyło się powoli. Do osady wciąż przypływali nowi osadnicy pragnący odszukać nieco statyczności w swoim życiu. Odkąd osada znalazła się w rękach Jadeitowych Kupców zaczęła zmieniać się nie do poznania. Ci chcąc by ich ziemia rozwijała się remontowali budynki i dbali o ziemię. Niestety kłopoty często znajdują nas nawet jeśli my staramy się trzymać od nich jak najdalej… Choć nikt nie mówił o tym jeszcze głośno w osadzie trwał przygotowania do Złotego Kiermaszu. Licytacji dla bardziej majętnych. Remont banku został już ukończony, sala niemal przygotowana czekano jeszcze tylko na transport towarów z ojczyzny kupców.

Wzmożony ruch w osadzie był zupełnie uzasadniony, nikogo więc nie zdziwiło pojawienie się Druidów. Wyznawcy Matki Natury nigdy nie oznaczali kłopotów, przyjęci zostali więc dość ciepło. Przybysze szukali informacji, choć mieszkańcy nie znali odpowiedzi na wszystkie ich pytania starali się pomóc. Nikt nie przypuszczał jednak do czego to może doprowadzić. Noc minęła na pozór spokojnie. Świt jednak odkrył jej krwawe tajemnice. Opiekunka zwierząt, córka Valdifara która udzieliła przybyszom najwięcej informacji została zamordowana. Jadeitowi Kupcy szybko ściągnęli do miasta gwardie, która jak dotąd nie była potrzebna w tym miejscu. Ci którzy widzieli ciało plotkowali o wyjątkowo brutalnym charakterze tego czynu. Koroner a zarazem dowódca nowo powołanej gwardii kazał zabezpieczyć miejsce. Na osadę padło widmo strachu.

Więcej informacji znaleźć można na forum w odpowiednim dziale.

Kalendarz
Na forum dodano opcje kalendarza. Dzięki niej będziecie wiedzieć kiedy planujemy zabawy dla całego serwera. Będą to zabawy konkursowe, jak i różnego rodzaju wydarzenia.

Farbiarz zwany folusznikiem
Asortyment rzeczy do farbowania został powiększony o poduszki wszelkiego rodzaju oraz koce.
Dodatkowo poprawione zostało farbowanie ksiąg run wraz z dołożeniem księgi portali.
Przed farbowanie pojawi się okienko z prośbą o potwierdzenie płatności, w przypadku braku monet w plecaku pobierze opłatę z konta bankowego.
Vendor nazywa się od teraz „farbiarz”, choć istniejące już egzemplarze zachowały swoją dawną nazwę.

Już niebawem, 11.02.2017 odbędzie się wielki wyścig konny. Do pokonania będzie długa trasa na której wykazać będzie można się zarówno umiejętnościami jeździeckimi jak i sprytem. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 22:00. Podczas konkurencji obowiązywać będą następujące zasady.

Continue reading

Do ekipy na okres próbny został przyjęty Crovley.
Wszystkim którzy wysłali swoje zgłoszenia serdecznie dziękujemy a Crovleyowi życzymy powodzenia w przygodach po drugiej stronie lustra.

Aqe

W czterech miastach na świecie: Brytanii, Delucji, Minoc i Podmroku pojawiły się Kamienie Aren. Pozwalają na zapisanie drużyny i stoczenie walki.

Uruchomiono areny:

  • w Starym Podmroku (1-3 graczy, walka trwa do 15 minut)
  • na Wyspie Moonglow (3-10 graczy, walka trwa do 30 minut)


Miejsca walk są oddzielone od reszty świata. Nie da się do nich dostać w inny sposób niż przez mechanizm aren.

Continue reading