Monthly Archives: listopad 2020

Przy miejskiej tablicy informacyjnej zrobiło się niemałe poruszenie – zebrana gawiedź bablała co tam udało jej się wyczytać z nowo-wywieszonego, a do tego nietypowo zdobionego, ogłoszenia. Z rozmów dało się wywnioskować, że chodzi o jakieś zlecenie, bynajmniej nie rzemieślnicze. Kilka kroków dalej grupka lokalnych łobuzów przechwalała się, że to oni zgarną nagrody, a każdemu, kto ośmieli się spróbować ich ubiec, przemodelują twarz. Nawet dzieci zaciekawione tymi słownymi utarczkami przepychały się między nogami gapiów – każdy chciał przecież wiedzieć skąd to spontaniczne spotkanie. Przy samej tablicy para chłopów próbowała przeczytać obwieszczenie:

– Konfrajernia Posz…
– Konfraternia, durniu! Inaczej gildia!

Konfraternia Poszukiwaczy Przygód
ogłasza

Co by uczcić założenie i zawadiaków zachęcić do wstąpienia we szeregi Konfraterni Poszukiwaczy przygód, począwszy od dnia jutrzejszego każdego tygodnia publikować będziem po trzy zlecenia, za których wykonanie wynagrodzim każdego śmiałka!

Każde jedno zlecenie polegać będzie na odnalezieniu i dostarczeniu przedmiotu do umówionej skrzyni, we raz ze podpisem chwata, który go przyniósł!

Pierwsze trzy ze misyji pojawią się już jutro na miejskich tablicach. Miejcie jednak baczenie, bowiem niektórych z obiektów strzec mogą bestyje przepotężne. Potężniejsze niźli najpotężniejszy mag Sosaryji! Niech wam szczęście dopisze!

– Anethis – Rachmistrz Konfraterni

Po więcej szczegółów zapraszamy na forum!