Monthly Archives: styczeń 2024

Nie znam tych run. Jesteście pewni, że chcecie otwierać te wrota? – rzekł jeden z robotników do krasnoludzkiego nadzorcy.

– Nie jesteś tutaj od mędrkowania, tylko od machania kilofem. – Odparł sucho nadzorca. – Do roboty, bo dostaniesz kilka batów!

Robotnik westchnął ciężko i wraz z grupą pozostałych krasnoludzkich robotników zabrał się do pracy. Wiedział, że tylko bezwzględne posłuszeństwo zapewni mu awans w hierarchii kohorty. Uderzenie za uderzeniem, runy pękały, aż wreszcie wrota stanęły otworem.

– Jakoś… źle się czuję, strasznie boli mnie głowa. – rzekł robotnik, po czym spojrzał na swojego nadzorcę. Krasnolud nie odezwał się słowem, a jego oblicze było zupełnie inne niż przed chwilą. Skóra oczodołów przybrała nienaturalną czarną barwę, a oczy rozświetlał przerażający brzask. Ostatnim obrazem jaki widział robotnik było ostrze topora nieuchronnie przesuwające się w stronę jego twarzy.

Klątwa dopadła krasnoludy! Odkopane przez nie komnaty więziły wielkie zło, które zostało uwolnione po złamaniu pieczęci. Kilkorgu z nich udało się uciec, lecz większość została opętana przez biesa uwięzionego w twierdzy bądź zamordowana przez współbraci. Nikt nie wie co stało się z tymi, którzy pracowali na niższych poziomach.

Jedno jest pewne, Krasnoludzka Twierdza upadła i krasnoludy w swojej pogoni za skarbami sprowadziły na nią i na siebie ostateczną zagładę! To miejsce nigdy nie będzie już bezpieczne!

Szczegóły zmian:

Prosimy o pobranie nowych wersji plików Mapy Statics oraz rozpakowanie ich w katalogu gry.

  • Nowy loch podpięty do miasta
  • Nowi mieszkańcy, im niżej tym ciężej. W złotej komnacie wyzwanie w postaci nowego bossa.
  • Powrót lamy bojowej, spawn w nowym lochu.
  • Skałki bogate w rudę – testowo na terenie TK i nowego lochu można natrafić na skałę tytanium, adamentytu, mithrilu, valorytu bądź meteorytu. Po wydobyciu maksymalnej ilości rudy skała znika.
  • kosmetyczne poprawki w mapie

Szykujcie zbroje, ostrzcie bronie i przygotowujcie zaklęcia! Zapraszamy do eksploracji nowego lochu pełnego niebezpieczeństw!

Wszelkie zauważalne błędy dotyczące zarówno budowy lochu jak i nowych stworzeń proszę zgłaszać bezpośrednio do Aqe poprzez pw na naszym forum.

Ekipa DMII

– Czy możesz w końcu przestać się tak tłuc? Chciałabym zasnąć po ciężkim dniu pracy przy grządkach!
– Ale to nie ja kochanie… to wszystko te cholerne krasnoludy z Twierdzy! – odpowiedział jej mężczyzna z drugiej izby.
– Była cisza i spokój! A teraz jest hałas jak w szynku u tego starego knura… – burknęła kobieta – Idź coś natychmiast z tym zrób!
– I co ja im powiem? – ironizował mężczyzna – „Przestańcie hałasować, bo moja najdroższa małżonka nie może spać?”
– Mamusia miała rację, trzeba było wyjść za Bemaneva Netrili. On nie był taką miernotą jak Ty! – warknęła kobieta, po czym zgasiła świecę.

Mieszkańcy Minoc i Vesper donoszą o niekończących się odgłosach młotów i śpiewów dochodzących z Twierdzy Krasnoludów. Ci którzy wizytowali twierdzę donoszą, że wiecznie niedofinansowane wykopaliska archeologów z królestwa Korony zostały przejęte przez nowych mieszkańców. Prace podobno są prowadzone teraz dniem i nocą, bez najmniejszego wytchnienia.

Sosz
Obrazek by AI

Poświąteczna aukcja odbędzie się 13 stycznia bieżącego roku o godzinie 21:00 w domu aukcyjnym Aurin.

Obowiązywać będą następujące zasady:

  • Podczas aukcji jedyną walutą będą płatki śniegu które przez cały grudzień można było zbierać z ciał pokonany świątecznych stworzeń.
  • brak limitu wylicytowanych przedmiotów
  • cena wywoławcza dla pojedynczych przedmiotów to 2 płatki, dla zestawu 5, minimalne przebicie o 1.

Podczas trwania aukcji na terenie całej osady obowiązuje całkowity zakaz atakowania, zabijania, okradania, ukrywania, zakradania oraz celowego utrudniania innym zabawy. Na miejscu do waszej dyspozycji będzie bankier i treser.

Większość przedmiotów jest już do wglądu w domu aukcyjnym.

Zapraszamy !

Nie ma już wątpliwości. Oficjalnie ogłoszono, iż królewski okręt, który wypłynął w drogę powrotną z Dolennost, zaginął! Potwierdzeniem tego, oprócz oczywistego przekroczenia terminu powrotu, miało być odnalezienie przez latarnika królewskiej bandery wyrzuconej na brzeg morza. Co prawda, stosunki dyplomatyczne między królestwami ludzi i elfów zostały uporządkowane, lecz los pary królewskiej i członków załogi pozostaje nieznany. Nieoficjalnie mówi się, że nawet królewscy wróżbici i najpotężniejsi magowie Sosarii nie potrafią określić położenia króla Wilhelma i jego małżonki. Biorąc pod uwagę wciąż niewyjaśnione okoliczności porwania księcia Edwarda, jedyną potomkinią rodu Britishów pozostaje księżniczka Elisabeth. To właśnie ona pełni od teraz funkcję króla, a w przyszłości będzie musiała jak najszybciej objąć tron.

Co gorsza, to nie jest jedyny problem królestwa. Raptem kilka dni temu horda krasnoludów wdarła się do twierdzy, która była dotychczas pod jurysdykcją Korony.

Ciężkozbrojne oddziały krasnoludów bez trudu zajęły warownię na północ od Minoc, strzeżoną przez niewielki oddział żołnierzy Korony. Podobno obyło się bez rozlewu krwi, lecz sytuacja jest napięta. Nie jest jasne skąd przybyły krasnoludy – lokalni mieszkańcy i górnicy, który uciekli podczas zamieszania, przedstawiają różne wersje tego wydarzenia. Jedni twierdzą że otworzył się ogromny portal z którego przybyły krasnoludzkie kohorty, inni powiadają, że obcy przybyli na drewnianych okrętach z ogromnymi żaglami, a kolejni powiadają, że widzieli jak przylecieli na złotołuskich smokach! Nie wiadomo gdzie leży prawda, lecz faktem jest to, iż tajemniczy najeźdźcy rzeczywiście są w twierdzy. Królestwo podobno poszukuje doświadczonych negocjatorów, aby załagodzić sytuację w regionie. Czy jesteśmy świadkami nadejścia nowej ery krasnoludów i pradawna Twierdza Krasnoludów odzyska swój dawny blask? Czy też pogłoski o skarbach znalezionych podczas prac archeologicznych w podziemiach twierdzy zwróciły uwagę przybyszy?

Któż to może wiedzieć?

Obrazek by AI