Zieleń 696

Piękne gwiaździste niebo już kilka godzin temu całkowicie otuliło stolicę królestwa, a księżyc, niemalże w pełni, doskonale oświetlał okoliczne pola dodając im wyjątkowego uroku. Wiosna powoli dobiegała końca i było już całkiem ciepło. Noc była wyjątkowo cicha i spokojna, a znudzeni gwardziści strzegący zamku walczyli ze snem, niekiedy pozwalając sobie na krótkie rozmowy. Jednakże w jednej z komnat królewskich wciąż jasno płonęły światła świec kandelabrów.

Antrisie – rzekł król Wilhelm po podpisaniu ostatniego dokumentu i przywołał do siebie gestem dłoni nadwornego doradcę. – Moja najukochańsza żona jest w widocznej ciąży i nie ma sensu tego ukrywać wśród naszych poddanych. Wiem, że nadworni medycy potrafią się zająć wszystkim, ale najczęściej leczą naszych gruboskórnych żołnierzy i nigdy nie zajmowali się tak delikatnym kwiatem, jakim jest moja Erienne. Pragnę by Królowa miała najlepszą opiekę doświadczonej specjalistki w tej dziedzinie.

Jak sobie życzysz mój panie – odparł niemal automatycznie doradca królewski. – Przygotuję stosowne ogłoszenia i bezzwłocznie roześlę je po zaprzyjaźnionych miastach. Dopilnuję wszystkiego osobiście.

Doskonale, zacznij od razu – odpowiedział król, podnosząc się z fotela. – Ja natomiast dołączę do swojej małżonki.

Dobrze, mój panie – skinął pokornie głową doradca króla. Wiedział, że mimo zmęczenia, czeka go jeszcze trochę pracy…

A już następnego ranka na słupie w centrum Brytanii pojawiło się ogłoszenie.

Poszukiwana Akuszerka!

Dwór królewski Britishów poszukuje wykwalifikowanej i doświadczonej w sztuce położnictwa niewiasty, która wesprze królową przy narodzinach królewskiego potomka. Od takiej osoby wymagana jest nieposzlakowana opinia, doskonała znajomość anatomii i praktyk medycznych, mile widziana jest dobra znajomości obyczajów dworskich.

Wszelkie zgłoszenia prosimy wrzucać do specjalnie oznaczonych skrzyń królewskich w miastach:

*Brytania (przy budynku nieopodal fontanny)
*Cove (w banku)
*Skara Brae (przy banku)

Zgłoszenia można wysyłać do 15 dnia obecnego miesiąca astralnego. Królewski posłaniec przybędzie do wybranych kandydatek, aby zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną w królewskim zamku.

*Zamaszysty podpis*
Antris – Doradca królewski

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 15 marca. Powodzenia!
Więcej informacji tutaj. 

Soszek