Ocllo, 20. Wysokie Słońce 709r.

Drogi Szlomanie,
Bardzo zasmuciła mnie Twoja odpowiedź – konkurowaliśmy ze sobą tyle lat, walcząc o każdą karczmę, o każdy bankiet czy o każdy kontrakt eksportowy. Nasza „walka”, co prawda, pchała nas ku jak najlepszemu zadowalaniu podniebień konsumentów, ale też zdecydowanie obcięła dochody nam obojgu. Dlatego nie jestem w stanie pojąć: dlaczego nie chcesz przejąć mej winnicy?

Niestety, przyjacielu, ale czas płynie nieubłaganie – przypominają mi o tym zmarszczki na mej twarzy. To co kiedyś było dla mnie radością eksperymentowania dziś jest już wyłącznie gorzką rutyną i ciężką pracą. Nadeszła pora, bym przeszedł na emeryturę i przekazał pałeczkę dalej. A komu lepiej, jak nie Tobie – wybitnemu winiarzowi, godnemu przeciwnikowi, ale przede wszystkim przyjacielowi? Wiesz dobrze, że od kiedy wyspę zajął Rudobrody, nie miałem nikogo na terminie.

Liczę, że przemyślisz swoją decyzję. Arenne nie może tak marnie skończyć, a nie widzę pośród parobków nikogo godnego jej prowadzenia.

Z wyrazami szacunku,
Leo Geld

Lecz Szloman, właściciel Mirobin en Estel, był niewzruszony – czy to z powodu dumy, czy z głupiego sentymentu, wolał by Arenne pozostała dlań konkurencją. Niestety, dla Leo oznaczało to tylko jedno – winnica musi przejść w ręce zupełnie obcej osoby. Winiarz jednak nie był gotów by zdać się na wolę ślepego przypadku. Miast tego obmyślił prosty test: każdy aspirujący właściciel winnicy miał przynieść wino własnej produkcji i oraz zaprezentować je przed komisją, opisując przy tym szczep winogron, jakich użyto do produkcji, terroir i jego wpływ na smaki i aromaty w danej partii oraz cały proces produkcji. Dla starego Leo była to też świetna okazja, by przed emeryturą podbić jeszcze sprzedaż swojego wina, tak więc wokół tego konkursu postanowił zorganizować cały festyn winiarski.

Tak więc ogłasza się, że dnia 3. Maja o godzinie 18:00 rozpocznie Festiwal Win w Ocllo, podczas, którego goście mogą liczyć na poczęstunek lokalnie wyprodukowanymi trunkami oraz szereg zabaw. Gwoździem programu będzie:

Prezentacja win z całej Sosarii

Gdzie winiarze-amatorzy staną w szranki, by wyłonić przyszłego kierownika winnicy „Arenne” w Ocllo. Pamiętajcie jednak, że samo przyniesienie butelki wina nie wystarczy! Jurorzy będą bardzo krytycznie podchodzili do każdego kieliszka, zadając wam multum pytań!

Degustacja

Goście, także ci nieuczestniczący w głównym konkursie mogą liczyć na poczęstunek lokalnymi winami oraz daniami.

Gry i zabawy

W tym samym czasie co poczęstunek odbędzie się również:

Konkurs Przyśpiewek

W którym udział wziąć może każdy, a jury stanowić będzie każdy biesiadnik! Autorzy najlepszych przyśpiewek liczyć mogą oczywiście na nagrody materialne!

A gdy żołądki wszystkich już się napełnią, będą mogli zminimalizować ryzyko biorąc udział w:

Biegu z przeszkodami

Traf losu chciał, że wyspa ukształtowana jest niczym ogromna bieżnia – grzech nie wykorzystać tej okazji! Oczywiście dla zwycięzców przewidziane są unikalne nagrody!

Raz jeszcze przypominamy: 3. Maja o godzinie 18:00 w Ocllo – Festiwal Win! Zapraszamy!