Nie znam tych run. Jesteście pewni, że chcecie otwierać te wrota? – rzekł jeden z robotników do krasnoludzkiego nadzorcy.

– Nie jesteś tutaj od mędrkowania, tylko od machania kilofem. – Odparł sucho nadzorca. – Do roboty, bo dostaniesz kilka batów!

Robotnik westchnął ciężko i wraz z grupą pozostałych krasnoludzkich robotników zabrał się do pracy. Wiedział, że tylko bezwzględne posłuszeństwo zapewni mu awans w hierarchii kohorty. Uderzenie za uderzeniem, runy pękały, aż wreszcie wrota stanęły otworem.

– Jakoś… źle się czuję, strasznie boli mnie głowa. – rzekł robotnik, po czym spojrzał na swojego nadzorcę. Krasnolud nie odezwał się słowem, a jego oblicze było zupełnie inne niż przed chwilą. Skóra oczodołów przybrała nienaturalną czarną barwę, a oczy rozświetlał przerażający brzask. Ostatnim obrazem jaki widział robotnik było ostrze topora nieuchronnie przesuwające się w stronę jego twarzy.

Klątwa dopadła krasnoludy! Odkopane przez nie komnaty więziły wielkie zło, które zostało uwolnione po złamaniu pieczęci. Kilkorgu z nich udało się uciec, lecz większość została opętana przez biesa uwięzionego w twierdzy bądź zamordowana przez współbraci. Nikt nie wie co stało się z tymi, którzy pracowali na niższych poziomach.

Jedno jest pewne, Krasnoludzka Twierdza upadła i krasnoludy w swojej pogoni za skarbami sprowadziły na nią i na siebie ostateczną zagładę! To miejsce nigdy nie będzie już bezpieczne!

Szczegóły zmian:

Prosimy o pobranie nowych wersji plików Mapy Statics oraz rozpakowanie ich w katalogu gry.

  • Nowy loch podpięty do miasta
  • Nowi mieszkańcy, im niżej tym ciężej. W złotej komnacie wyzwanie w postaci nowego bossa.
  • Powrót lamy bojowej, spawn w nowym lochu.
  • Skałki bogate w rudę – testowo na terenie TK i nowego lochu można natrafić na skałę tytanium, adamentytu, mithrilu, valorytu bądź meteorytu. Po wydobyciu maksymalnej ilości rudy skała znika.
  • kosmetyczne poprawki w mapie

Szykujcie zbroje, ostrzcie bronie i przygotowujcie zaklęcia! Zapraszamy do eksploracji nowego lochu pełnego niebezpieczeństw!

Wszelkie zauważalne błędy dotyczące zarówno budowy lochu jak i nowych stworzeń proszę zgłaszać bezpośrednio do Aqe poprzez pw na naszym forum.

Ekipa DMII