W rozmaitych miejscach Sosarii można odnaleźć Kamienie Mocy. Stanowią one wyzwanie dla wszystkich śmiałków szukających bogactwa. Inwestując jedynie kilkanaście diamentów można dzięki nim dotrzeć do skarbów, jakie istnieją jedynie na końcu ścieżek wskazywanych przez pradawne mapy. Na śmiałków czekają jednak pułapki i strażnicy skarbu. Siła strażników nie jest jednak niespodzianką dla doświadczonych poszukiwaczy przygód.

Rodzaje kamieni mocy
Poniższa tabelka obrazuje wygląd i przypuszczalny poziom trudności wszystkich możliwych do znalezienia kamieni mocy.

Kamienie mocy
Kolor Poziom trudności Przeznaczenie
Biały

 

Bardzo łatwy

 

Pojedyncze młode osoby

Niebieski

 

Łatwy

 

Pojedyncze osoby

Zielony

 

Średni

 

Pojedyncze doświadczone osoby

Czerwony

 

Trudny

 

Para doświadczonych osób

Czarny

 

Bardzo trudny

 

Grupa bardzo doświadczonych osób

 

Sposób działania
Kamienie mocy skrywają nieznane nikomu skarby, które jednak są dostatecznie dobrze chronione. Zadaniem śmiałka jest włożenie diamentów w środek kamienia przy pomocy przycisku na panelu obsługi. Poprzez przyciskanie guzików znajdujących się na tablicy ułożyć trzeba ścieżkę od lewej do prawej. Pod niektórymi z przycisków czeka jednak pułapka w postaci niebezpiecznego zaklęcia lub pojawienia się strażnika kamienia.

 

W momencie wciśnięcia ostatniego, prawidłowego guzika z prawej strony, uruchomi się mechanizm, który wyłoni skrzynię oraz strażników skarbu. Zalecane jest odbiegnięcie zanim oni się pojawią. Po pokonaniu strażników można zabrać rzeczy ukryte w skrzyni.

 

W razie pytań zapraszamy na nasze kanały irca, takie jak #ultima-dm, #help-dm i inne.

Wszelkie zauważone błędy tej strony prosimy zgłaszać na naszym forum.

Aktualizacja: Tin, Kwiatek, DzikiHL