Każdy w życiu miewa momenty zwątpienia. Każdy. Nawet największego artystę potrafi opuścić muza. Vergil namalował w życiu wiele wspaniałych obrazów jednak ostatnimi czasy nastał dla niego ten własnie okres. Szukał inspiracji wszędzie, odbył dalekie podróże by uchwycić malownicze pejzaże. Odwiedzał turnieje rycerskie by ująć na płótnie męstwo i kunszt walki. Choć jego obrazy wciąż spotykały się z uznaniem jemu wciąż czegoś w nich brakowało. Były dla niego przeciętne. Pewnego jesiennego wieczoru siedział na ławce przed bankiem Yew kończąc własnie malować panoramę miasta. usłyszał za sobą kroki. Nie odwracając się spytał przybysza co sądzi o jego dziele.  Ku wielkiemu zdziwieniu w odpowiedzi usłyszał iż obcy jest… niewidomy. Malarz zafrasował się wielce tą odpowiedzią. Po chwili namysłu poprosił rozmówce by spotkał się z nim w tym miejscu za dwa tygodnie. Przez ten czas pracował jak szalony. Kolejne warstwy farby lądowały na płótnie. Po upływie umówionego czasu udał się na spotkanie z ślepcem. Rozstawił sztalugę i czekał. Przechodnie mimochodem spoglądali na portret sędziwego mężczyzny, jednak nie wzbudzał on w nich większych emocji. Malarz czekał. Gdy niewidomy zjawił się wreszcie Vergil ujął go za dłoń i zbliżył ją do płótna. Mężczyzna w pierwszej chwili zdziwiony zaczął palcami wodzić po obrazie. Z chwili na chwile wyraz jego twarzy zmieniał się ukazując coraz większe zdziwienie.
-T…to ja? – wyszeptał.

Mart 

 

Umiejętność Malarstwo pozwala nam na:

-Malowanie zwykłych obrazów.
-Malowanie wyjątkowych obrazów którym możemy nadać dowolny tytuł i opis.
-Malowanie portretów innych postaci
-Rzeźbienie statuetek którym możemy nadać dowolny opis.
-Rzeźbienie podobizn postaci z opisem lub bez.

 

Malowanie obrazów:
Aby zabrać się do tworzenia dzieł o mniejszej bądź większej urodzie musimy zaopatrzyć się w paletę, płótno  oraz sztalugę. Dostatecznie doświadczony malarz, sam będzie potrafił rozstawić własną sztalugę w swym domu bądź nawet w plenerze.

Płótno można kupić zarówno u npc malarz jak i od krawca który tworzy je z tkaniny.

Teraz musimy rozłożyć płótno na sztaludze, w tym celu wykonujemy dwuklik na płótnie i wybieramy sztalugę. Po użyciu palety pojawi nam się okno umiejętności, w którym możemy wybrać co chcemy malować.

q90fokz

Obrazy podzielone są na 4 kategorie:

1.Martwa natura

martwa-natura

2. Pejzaże

pej1

pej2

3.Portrety (z tych obrazów będziemy mogli również wybrać grafikę na portret innego gracza)

port1

port2

4.Sceny rodzajowe

rodz1

rodz2

 

Każdy z obrazów może być wyjątkowej jakości. Kiedy uda nam się taki namalować, trafi on do plecaka z naszym podpisem. Wtedy poprzez dwuklik na nim możemy dokładnie opisać co przedstawia.

 

g94sntn

Następnie z Głównego menu malarstwa, poprzez opcje „podpisz obraz” nadajemy dziełu tytuł.

Portrety:
Do namalowania portretu potrzebujemy modela. Może to być dowolna postać innego gracza lub nasza własna (w przypadku autoportretu potrzebujemy szafki z lustrem). Zarówno postać która będzie malowana jak i malarz podczas tworzenia portretu nie mogą się ruszać.
Model może jeszcze w trakcie pozowania zmienić swój ubiór, na obrazie znajdzie się to co miał na sobie w chwili zakończenia obrazu. Po udanej próbie musimy wybrać grafikę obrazu.
Gotowy portret wygląda następująco.

 

jrbsiqv

 

Tajniki:

Malarz który do mistrzostwa opanował swój fach, poza obrazami jest wstanie tworzyć również rzeźby z granitu. Najpierw jednak musi zapoznać się z tajnikami które zakupić można u kamieniarza. Poza tym potrzebne będzie również dłuto rzeźbiarskie. Do tworzenia statuetek jak i rzeźb potrzebujemy modela. Statuetki są mniejsze i posiadają tylko opis tekstowy, rzeźby zaś są dużo większe i poza opisem (jest on opcjonalny) posiadają grafikę jak portret gracza.

 

mdrbtqz

 

Specloot

W grze znajduje się również specjalny przedmiot który malarz może przetworzyć, jest to esencja Marzeń. Pozwala ona odpowiednio doświadczonemu malarzowi na wykonanie zwoju ozdobienia. Potrzebuje do tego czystego zwoju. W przypadku niepowodzenia jest mała szansa na zniszczenie esencji.

Zwoje ozdobień dostępne są dla następujących rzemiosł:

ese1

 

W razie pytań zapraszamy na nasze kanały irca, takie jak #ultima-dm, #help-dm, #pomoc-dm i inne.

Wszelkie zauważone błędy tej strony prosimy zgłaszać na naszym forum.

Aktualizacja: Mart