Tegran, ceniony mag z południa Sosarii, przebywał w swojej pracowni i przepisywał zwoje z zaklęciami dla swojego ucznia. W ciszy i spokoju wypisywał tajemne znaki na pergaminie, co jakiś czas mrucząc pod nosem magiczne formuły. W pewnym momencie zwinął dwa świeżo napisane zwoje i włożył je do podręcznej torby.
– Kula ognia i kamienna ściana, mam nadzieje, że nie zrobi sobie krzywdy – powiedział sam do siebie. Spojrzał na zegar stojący na szafce. Było za późno aby jechać do miasta konno, ponieważ za kilka minut miał spotkać się z uczniem w wieży magów znajdującej się w Vesper. Otworzył więc księgę magii, wyjął z worka nieco ziół i zaczął wymawiać słowa zaklęcia. Po chwili o krok przed nim pojawił się portal lśniący niebieskim światłem. Gdy przeszedł na drugą stronę czekał już na niego uczeń.
– Wiedziałem, że to Twój portal mistrzu – powiedział. Tegran wyjął z torby wcześniej napisane zwoje i podał je młodemu czarodziejowi. Jako, że robiło się już ciemno mag wyrecytował treść zaklęcia, które poprawiało widoczność i roztarł w dłoniach odrobinę siarki i sieci pajęczych. Dało się słyszeć specyficzny dźwięk nieudanego zaklęcia. Tegran był bardzo dobrym magiem, więc musiało chodzić o jedno – zabrakło mu many. Odszedł kilka kroków dalej, stanął podpierając się na lasce i zamknął oczy. Na jego twarzy widać było, że myślami jest gdzieś daleko.
– Zabrakło ci magicznej energii mistrzu! – zabłysnął jego uczeń. Tegran podniósł wzrok i spojrzał wymownie na młodzieńca.
– Ty mi tego nie musisz mówić. I nie przerywaj mi, gdy zagłębiam się w medytacji.
Ellesin

Opis umiejętności
Medytacja to obok Magii i Mądrości najważniejsza umiejętność dla klas czarujących. Aby rozpocząć medytację, należy użyć niebieskiego kryształu w menu zdolności lub wpisać .um medytacja. Wykonanie tej akcji uaktywni medytację czynną – postać szybko odzyskuje utracone punkty energii magicznej – wykonanie jakiejkolwiek czynności będąc w transie lub przyjęcie nawet niewielkich obrażeń zakończy medytację. Istnieje również medytacja bierna – postać stopniowo odzyskuje punkty energii magicznej – może w tym czasie wykonywać inne czynności.

Nauka umiejętności
Do NPC odpowiedzialnych za naukę podstaw Medytacji należą: Bibliotekarz, Mag, Skryba, Umagiczniacz (Mag). Znajdują się oni w większości zamieszkałych miast. Wystarczy zgłosić się do nich z określoną ilością złotych monet i wypowiedzieć zdanie ze słowami „naucz” oraz „medytacja”. Za każde 10 złotych monet uzyskamy 1% umiejętności, aż do poziomu 33%.
Sama nauka przebiega poprzez próby wykonania czynnej medytacji. Dla osób parających się wszelaką magią jest to jak chleb powszedni.

Komendy
.um Medytacja – komenda uruchamiająca proces czynnej medytacji

Uwagi

  • Szybkość odzyskiwania punktów magii zależy w obu przypadkach od wartości samej umiejętności, stopnia najedzenia oraz opancerzenia postaci – im zbroja cięższa, tym medytacja wolniejsza,
  • Funkcjonuje opóźnienie medytacji po zdjęciu kolczug i zbroi kościanych. Oznacza to, że aby medytować należy chwilę odczekać,
  • Medytacja bierna jest nieaktywna w czasie walki,
  • Istnieją również inne sposoby na odzyskanie energii magicznej np. zaklęcie Mana Vampire czy Mikstura Many wytwarzana przez doświadczonego alchemika.

W razie pytań zapraszamy na nasze kanały irca, takie jak #ultima-dm, #help-dm i inne.

Wszelkie zauważone błędy tej strony prosimy zgłaszać na naszym forum.

Aktualizacja: DzikiHL