Powoli lecz nieubłaganie zbliżał się zmierzch. Ostatnie promienie pomarańczowego, zachodzącego słońca pełzały po dachówkach banku w Minoc. Wewnątrz panował ogromny harmider. Górnicy, kowale, wszelkiej maści rzemieślnicy a nawet kilku awanturników pchało się na raz do lady wrzeszcząc w niebogłosy. Każdy z nich żądał jak najszybszej obsługi… „Bankier! Gdzie do cholery jest moja skrzynia?!”; … „Bankierze! Rusz ten tłusty zadek bo pożałujesz!!!” … Tumult, ścisk, odór potu i smażonych filetów unosił się nad tą gromadą. Co słabsi zostali wypchnięci na obrzeża zgromadzenia, co bardziej wrażliwi mdleli i osuwali się na klepisko. Ale jedno ich łączyło. Nikt nie był zadowolony z opieszałości bankierów. Nikt? Nikt poza jedną osobą… Bowler wmieszany w tłum wrzeszczał razem z innymi w kierunku zasapanych bankierów ale… nie interesowała go wpłata dziennego urobku a czynność, rzec by można, wręcz odwrotną. Bowler wypłacał pieniądze wprost z sakiewek i kieszeni rozwrzeszczanej hałastry. Jego niewiarygodnie zwinne palce tańczyły właśnie we wnętrzu sakiewki jednego z Pogromców Smoków jak się przedstawiali awanturnicy. Wcześniej z zasłyszanych przechwałek dowiedział się, że wrócili z pewnej wyspy gdzie znacznie się obłowili… „Wyspa ta musiała być bardzo daleko a podróż niewiarygodnie droga” – pomyślał wściekły Bowler wyciągając zaledwie garść monet. Nagle poczuł silny uścisk na ramieniu. „Ha! Bowler! Mam cię złodzieju!”;. Przerażony Bowler odwrócił głowę by zobaczyć kto go nakrył. Mocny chwyt, przyciskający go do ziemi należał do Robina uśmiechającego się triumfalnie. Nie mając szans w bezpośrednim starciu i nie mogąc wymyślić nic mądrzejszego Bowler wrzasnął „ROBIN LUBI CHŁOPCÓW!!!”;. Tłum zamilkł, spojrzał na Robina trzymającego od tyłu Bowlera i ryknął gromkim śmiechem. Robin zmieszany cofnął rękę, a Bowler tylko na to czekał. Czmychnął szybko między kolejnymi petentami w kierunku wyjścia z banku… Kilka godzin później siedząc w pokoju na piętrze karczmy w Vesper Bowler licząc ukradzione monety rozmyślał… wiedział, że następne spotkanie z Robinem może się dla niego skończyć tragicznie. Robin nie daruje mu tej zniewagi i za sto lat.

Używanie umiejętności
Aby ukraść przedmiot kliknij na niebieski kryształ przy umiejętności Okradanie, bądź użyj komendy .um okradanie, a następnie wskaż istotę którą chcesz okraść.

Uwagi

  • Doświadczony złodziej (60%), posiadający dodatkowo umiejętność Ukrywania (60%) może założyć perukę ukrywając swoją prawdziwą tożsamość.
  • Złodziej może spróbować z ukrycia wyciągnąć przedmioty ze zwłok, nie ryzykując przy tym odkrycia.
  • Umiejętność Okradanie można ćwiczyć na specjalnym manekinie treningowym do poziomu 50%.

Komendy:
.peruka – Umożliwia założenie peruki w ukryciu.
.wlamanie – Pozwala na otwieranie zamków pozostając w ukryciu.
„imię złodzieja NPC” przebranie – Umożliwia zakup peruk.

Peruka

  • NPC złodzieje sprzedają od teraz poprzez menu sprzedaży peruki starego systemu pozwalające zmienić imię na losowe.
  • Wszystkie istniejące peruki zostały zniszczone, a liczniki kupna zresetowane.

Profesjonalna peruka

  • Zmienia się sposób pozyskiwania profesjonalnych peruk. Są one od teraz nagrodą i środkiem do odgrywania postaci związanej z szeroko pojętym podziemiem.
  • W/w nagroda objęta jest „miękkimi” ograniczeniami w użyciu – oznacza to, że osoby używające profesjonalnych przebrań muszą się trzymać pewnych ściśle określonych zasad, podobnie do grup klimatycznych wilkołaków lub kast wampirzych.
  • Profesjonalnymi przebraniami zajmuje się Ekipa DM.