driada_b

 

Wygląd
U Driad nie występuje płeć męska, są to tylko i wyłącznie kobiety, w większości smukłe i szczupłe o lekko ostrych rysach twarzy. Mimo swojej drobnej postury siłą fizyczną nie odbiegają od innych humanoidalnych ras. Wbrew legendom nie są duchami o eterycznej postaci. Nie mają też skóry pokrytej korą – mimo, że w legendach o Driadach często opisuje się je jako humanoidalne drzewce. Wzrostem nie ustępują ludziom, zazwyczaj są odrobinę wyższe od ludzkich kobiet, aczkolwiek nie jest to reguła. Skóra driad ma zielonkawe zabarwienie, włosy o dowolnym kolorze (najczęściej zielone, brązowe, rude), aczkolwiek Driady często posiadają długie włosy, które przyozdabiają różnymi elementami natury. Gdy wyruszają do walki potrafią malować swoje ciało, w tym twarz, w maskujące barwy wojenne. Obiór zazwyczaj lekki, a wręcz skąpy, który nie ogranicza ich ruchów w gęstych leśnych kniejach.

driada

Język
Posiadają swój własny język gestów i mimiki twarzy, porozumiewają się też w myślach bez udziału języka – głównie na polowaniach. Niektóre Driady poznały język elfi i wspólny.

Społeczeństwo
Żyją w swojej ściśle zamkniętej społeczności, w gęstym lesie Zagubionego Świata, gdzie rządzi władczyni lasu Driad. Samo miejsce jest pilnie strzeżone, a każdy intruz błyskawicznie spotyka się z atakiem bez ostrzeżenia – jeśli chodzi o pilnowanie swojego terytorium to Driady są w tym bezlitosne. Jako, że społeczeństwo Driad składa się z samych kobiet to złapani mężczyźni wykorzystywani są do … Tak Driady łapią również ludzi w niewolę, aczkolwiek nie słyszano o przypadkach, jakoby udało się komuś z niej wrócić. Driady to urodzone łuczniczki, dobra koordynacja ruchowa czyni również z nich groźnych wojowników, można również wśród nich znaleźć jednostki parające się magią driad. Wbrew pozorom Driady nie są złe, po prostu z całą zaciekłością bronią swoich domostw przed obcymi. Poza swoim Świętym Lasem, Driady żyją najczęściej samotnie, są też niezwykle nieufne i mają problemy z asymilowaniem się z innymi społecznościami. Potrafią być bardzo kapryśne i nieznośne, a innym razem, jak do rany przyłóż.

Wierzenia
Żyją w zgodzie z aspektem Matki Natura, swoją moc czerpiąc z lasu i natury. Szczególnym kultem obdarzają jednorożce oraz pegazy. Wbrew temu co się powszechnie o nich myśli, nie są wrogami drwali czy myśliwych, chyba, że ci wtargną do ich lasu. Wtedy sami zamieniają się w zwierzynę.

Historia
Driady to pradawne elfy, które odrzuciły cywilizację oraz ekspansję. Nie miały zamiaru iść z duchem czasu i pozostały przy kulturze lasów. Lasy Driad to miejsce, które zostało całkowicie zapomniane przez resztę ras, które trafiają tam przypadkiem. Driady to mistyczne istoty, pradawne i stare, które często trudno spotkać, trudno zrozumieć. Jednakże po kilkunastu stuleciach coraz więcej driad opuszcza własny dom poprzez zwykłą ciekawość poznawania świata lub by… porywać płeć męską z ras elfów dla potomstwa. Driady rządzą się prawami kobiet, mężczyźni są porzucani w pobliskich osadach lub wsiach, często myleni z elfickimi chłopcami. Każda driada w wieku dorastania przechodzi przemianę. Tajemny rytuał, dzięki któremu staje się całkowicie niezależna, dorosła kobieta w społeczeństwie driad. Reszta ich historii owiana jest tajemnicą.

Status postaci:
Neutralna

Aktualizacja: Ainn, Ghg, Conrad
07-04-2016