goblin_f_b-134x150 goblin_m_b-147x150

 

 

                                             

                                              

                                                                                        Wygląd
Gobliny to człekokształtne stworzenia, które wysokością trochę prześcigają krasnoludy. Zwykle chude i przygarbione istoty, cechujące się długimi, spiczastymi nosami oraz małymi ślepkami. Kobiety maja zwykle ostre i małe podbródki, zaś u mężczyzn bywa to rożnie. Zwykle jednak posiadają mocno wysuniętą dolną szczękę. Dłonie wykończone długimi, przypominającymi pazury, paznokciami. W ciemności można pomylić te małe, chude istoty z ghulami. Ubierają się strasznie skąpo, zwłaszcza kobiety, które zwykle ze względu na status społeczny lubią obnażać górne części ciała, by pokazać mężczyznom kto ich karmił, gdy byli małymi pisklakami.

Kolor skóry
Wszelkie odmiany zieleni.

Włosy
Fryzury goblinów są zwykle frywolne i bardzo jaskrawe. Można spotkać od ciemnych barw, aż po żółć lub intensywna czerwień.

Język
Gobliny nie posiadają swojego języka, gdyż zwykle to są skrzeki oraz dziwne w brzmieniu pomruki. Jednakże niektóre przyswoiły sobie ludzka mowę, którą zwykły się posługiwać w towarzystwie innych ras.

Społeczeństwo
Gobliny stronią od dużych miast i osad. Cenią swoją samotność również wśród swojej rasy. Jednakże legendy mówią o ogromnych osadach głęboko pod ziemia, które tętnią życiem. Gobliny żyją w społeczności, która mogłaby wydawać się dziwna dla innych ras. Jednym z takich podziemnych goblinskich aglomeracji jest podziemne miasto na wyspie Tokuno, którego jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć.

Wierzenia
Gobliny zwykle wierzą w to, co przyniosą im wizje po zażyciu… trujących grzybów. To czyni je nad wyraz wszechstronnymi osobnikami. Słyszano pogłoski jakoby niektóre gobliny oddawały cześć Daywadosowi oraz Methestelowi w tym samym czasie. Grzyby potrafią pomieszać w głowach tych dziwnych istot. Jednak zwykle to strasznie niecne paskudy.

Historia
Głęboko pod ziemia na wyspie Tokuno podobno rośnie jeden z najbardziej trujących grzybów, jakie świat miał pecha nosić. Tam właśnie jedna ze starych ras (a może kilka) struła się okrutnie i postradała zmysły, całkowicie zamykając się od reszty społeczeństwa. Grzyby wyzwalały najdziwniejsze instynkty w tych szybko zmieniających się istotach. Zaczęły łączyć się w małe grupy, które do teraz drążą tunele we własnym podziemnym świecie, nazywając go domem. Gobliny ewoluowały do tego stopnia, że założyły własne miasto, które nazwały Gobb. Stąd wzięła się ich nazwa. To jedno z niewielu słów, które wymyśliły same i którym posługują się na co dzień. Jednakże mimo bariery społecznej, jaka jest język, gobliny nauczyły porozumiewać się między sobą gestami oraz mimiką. Ich wspaniała percepcja i empatia wykształtowała ogromne podziemne miasto, w którym teoretycznie wszystkie mieszkają. Gobliny nie posiadają statusu społecznego oraz praw. Kopulują ze sobą bez ograniczeń oraz bez podziału na związki, nie słuchają innych i zwykle współpracują ze sobą w jakiś sposób połączone wspólną pasją. Goblinscy inżynierowie oraz naukowcy to jedne z najbardziej szalonych istot na świecie, które potrafią zrobić dosłownie wszystko, by tylko udowodnić sobie, ze mają rację lub jej właśnie nie maja. Jedynym wyjątkiem w tym pozbawionym wszelkich praw społeczeństwie jest wybieranie raz na rok starej goblinki. Ta rzuca przekleństwa na trujące grzyby rosnące w podziemnych tunelach, by jak najsilniej wpływały na pozostałych. Przynoszą wtedy wspaniałe „błogosławieństwa”, którymi gobliny były obdarzane do tej pory. Po odprawieniu wyczerpującego rytuału, który trwa dosłownie kilka przekleństw i skrzeków stara goblinka jest tuczona przez cały rok, a po roku zabijana przez osobnika, który wygra z pozostałymi, po czym zjadana przez wszystkich. Gobliny, jak widać po przykładach, to bardzo specyficzna rasa.

O samej historii od goblinow można mało się dowiedzieć, gdyż nigdy przez nie nie była zapisywana. Jednakże malowidła w podziemnych korytarzach mówią co nieco o ich „kulturze” oraz… że akurat wtargnąłeś na ich terytorium. Możesz wtedy skończyć jako eksperyment jednego z szalonych naukowców lub ewentualnie w kotle u jednego ze znakomitych goblinskich kucharzy.

Status postaci
Morderca

Aktualizacja: Ghg, Conrad
07-04-2016