Wygląd
IaurHin są wysocy i szczupli. Ich rysy twarzy, nie dające określić precyzyjnie ich wieku, są delikatne ale wyraziste. Skóra pokrywająca całe ciało jest gładka, jasnobłękitna i lekko opalizująca, z prześwitami błękitnych żyłek tu i ówdzie. Włosy srebrzyste z lekkim odcieniem błękitu, proste, zazwyczaj długie. Uszy nieduże, ostro zakończone jak u elfa. Oczy zupełnie czarne niczym dwa węgle, nie wyrażają żadnych emocji. Poruszają się z rozmysłem, swobodą i pewnością w każdym ruchu.

Kolor skóry
Jasny błękit.

Włosy
Zazwyczaj proste, długie, luźno związane lub swobodnie opadające na ramiona. Brak zarostu.

Język
Mowa ludzi lub elfów.

Społeczeństwo
IaurHin tworzą ścisłą grupę społeczną, nie dopuszczającą do siebie nikogo z zewnątrz. Nie wdają się w sojusze i przyjaźnie zobowiązujące z żądną z innych ras. Nie interesuje ich polityka, wojny i pokoje. Stanowią zupełnie odrębny system, którym jednak starają się nie kolidować z innymi prawami i obyczajami. Żyją na uboczu, dopuszczając do siebie jedynie starannie wyselekcjonowane jednostki, przeszkalane później na Kapłanów.

Boski opiekun
Requanis

Wierzenia
IaurHin są „Strażnikami Równowagi”, bezgranicznie oddanymi swej misji – stąd pośród bogów najbliższy jest im Requanis. Jednak prawdziwe oddanie i wiarę pokładają w Śniącym zwanym przez nich Kaimelar, gdyż to z jego krwi powstała Kasta Starszych, której są dziedzicami. Nie budują żadnych świątyń, gdyż często się przemieszczają, a swe poglądy i wierzenia wygłaszają otwarcie zawsze, kiedy są zapytani. Jednak swe boskie dziedzictwo pozostawiają dla siebie. W swej wierze wykorzystują szereg Starych Rytuałów jak i powołanych przez nich samych Kapłanów Starszych, będących śmiertelnikami, jednak wtajemniczonych i związanych przysięgą krwi.

Historia
Stwórca był Początkiem, Ojcem wszystkiego, co było, jest i będzie, Kreatorem, także twórcą bogów, którzy przyszli po Nim. Ci zaś ku swej pomocy jak i chęci dzielenia z kimś swych domen powołali do życia niektórych bogów pomniejszych. Jednak myśli Stwórcy były tak ogromne, a twory tak doskonałe, iż bogowie zapragnęli stworzenia liczniejszych sług, za udziałem których mieliby większe rozpostarcie w dziele swego Ojca. Tak powołani zostali do życia Starsi, będący istotami na wpół boskimi, zrodzonymi z esencji bogów. Były one ich uszami i oczami. Podzielone na Kasty, odpowiednio do boga, z którego powstały, zajmowały się każdą częścią i elementem świata, doglądając ją i strzegąc. Jedna z kast – Równowaga, dziedzice krwi „Śniącego” – Pana Snów, szczególnie upodobała sobie gatunek ludzki. Spędzali z ludźmi masę czasu, ucząc ich i ciesząc się ich towarzystwem. Stosunki miedzy nimi po czasie zacieśniły się dość mocno, aż w rezultacie zdarzały się związki miedzy śmiertelnymi ludźmi i Starszymi. Sporadycznie z owych związków rodziło się potomstwo. Dzieci owe nie miały mocy swego rodzica, ale cechowała je niebywała długowieczność.
Jednakże po stuleciach zaczęły zdarzać się dziwne rzeczy. Potomstwo owych dzieci w linii prostej z którymś pokoleniem wykazywało się dość niespotykanymi cechami. Był to okres pogromów, kiedy to ludzie zaczęli obawiać się owego „wynaturzonego potomstwa”. Ścigali je i niszczyli. Wtedy to, ostatni przedstawiciele Starszych swymi mocami sprawili, iż ich dziedzictwo, którym była krew, zostało uśpione. W rezultacie spowodowało to, że ich potomkowie stali się, poza długowiecznością, którą im pozostawiono, zupełnie ludzcy. Jednak z czasem Starsi z niewiadomych przyczyn odeszli, a wraz z ich odejściem blokady zaczęły słabnąć. Nieliczni już potomkowie, „budzili się” – krew w ich żyłach zaczęła dawać znać o sobie, a stłamszona przez wieki, eksplodowała mocą, zmieniając ich ciała i upodabniając do swych ojców. Jednak wieki „wyciszenia” odbiły się efektem ujemnym na odziedziczonych mocach, ograniczając je w pewnym stopniu. Pozostała nieodparta chęć strzeżenia tego, co ich ojcowie strzegli przez wieki – Równowagi. Nazwali się IaurHin – Dzieci Starszych. Moce IaurHin, owiane są tajemnicą, znaną tylko im samym i bogom…
U szczytu egzystencji IaurHin, gdy było ich wielu i działali otwarcie wśród śmiertelnych, do swej pomocy powołali do istnienia Kapłanów Starszych. Wybrane starannie kobiety brzemienne tchnięte były przez nich mocą, w wyniku czego rodziły się dzieci o błękitnych włosach i mieszanych cechach kilku ras. Obdarzone były również długowiecznością jak IaurHin. Od wczesnych lat nauczane były swych mocy i przyzwyczajane do swych zdolności. Cechy nadane w łonie matki po ich narodzinach i osiągnięciu odpowiedniego wieku, były „przebudzane” i kapłan taki osiągał w pełni swą moc i zdolność wykrywania wszelkich zachwiań równowagi mocy, zapobiegania im jak i przywracania ponownie balansu. Kapłani owi potrafili również wykrywać Krew Starszych – IaurHin nieświadomych swego pochodzenia i dziedzictwa, w celu obserwacji i ich „przebudzenia”…

Ograniczenia
Nekromancja, Okradanie, Włamywanie.

Status
Neutralna

Aktualizacja: Conrad
07-04-2016