konstrukt-300x244

 

Wygląd:
Najczęściej są to istoty o chłodnym, szarawym odcieniu skóry, wszak ich skóra zazwyczaj jest sztuczna lub pochodzi od zmarłego osobnika. Jednak nie każdy jest „oprawiony” w skórę. Przecie zbudowani są z części mechanicznych, wykonanych z różnych stopów rud. Przedstawiciel tej specyficznej rasy, wydobywa z siebie od czasu do czasu przeróżne dźwięki związane z pracą mechanizmów z których jest zbudowany.
Nie mają wymogów noszenia ubrań, ponieważ nie odczuwają chłodu czy ciepła (choć to zmienne z rodzajem konstruktu), z tym, że raz ubrani nie zmieniają swego ubioru, aż do jego naprawdę wymaganej zmiany.

Język:
Posługują się najczęściej używanym językiem: wspólnym. Są w stanie także posługiwać się językiem swojego konstruktora, o ile sami nimi nie są lub o ile twórca przewidział taką możliwość.

Społeczeństwo:
Odmieńcy jakimi są konstrukty trzymają się z dala od większych aglomeracji miejskich. Rzadko kiedy społeczeństwo jest do nich przyjaźnie nastawione.
Trzymają się głównie miejsca utworzenia, bądź razem z innymi odmieńcami.

Wierzenia:
W zależności od celu stworzenia, konstrukt wyznaje zasady mu wpojone przez stworzyciela. Najczęściej jednak – są bezwyznaniowi.

Historia:
Nauka z roku na rok robiła swoje kroki. Kolejni napaleni budowniczowie rozmaitości zwanymi majstrami tworzyli swoje golemy na podobieństwo człowieka bądź krasnoluda. Te wielkie mechaniczne istoty zdolne do przenoszenia pełnych skrzyń rudy naraz zmieniały się z każdym adeptem sztuki drucianej. Golemy młodego pokolenia majstrów, wydają się być mniejsze, lżejsze (choć niewiele) i bardziej podobne z kształtu do twórcy. Podobno znaleźli się i tacy, którzy własne członki zastępowali mechanizmami, a co więcej istnieje nawet kilku takich, którzy niemal całkowicie stali się maszynami. Zarówno Ci ostatni jak i przed ostatni jednak, pozbawieni byli uczuć wyższych. Nie potrafili korzystać też ze słabego wierzchowca jakimi były lamy czy konie – jedynie silne stworzenia były w stanie dźwignąć ten często żelazny, ciężki szkielet. Konstrukty używają smaru na bazie siarki, lub (o ile odpowiednie organy się zachowały) są w stanie zjeść bardzo ludzki posiłek, bez znaczenia, ciepły i zimny się sprawdza tak samo.

Status postaci: Neutralna

W razie pytań zapraszamy na nasze kanały irca, takie jak #ultima-dm, #help-dm i inne.
Wszelkie zauważone błędy tej strony prosimy zgłaszać na naszym forum.
Aktualizacja: Szmagiel