Wygląd
Zazwyczaj ze swą krzepką budową ciała przypominają ludzi. Jedyne, co zdradza ich pochodzenie to piękne rysy twarzy i spiczasto zakończone uszy.

Kolor skóry
Dowolny.

Włosy
Dowolne.

Język
Mowa ludzi lub elfów.

Społeczeństwo
Półelfy żyją wśród ludzi lub wśród elfów. Zawsze są rozerwani między jednych i drugich. Pomiędzy elfami są w domu, ale czują się gorsi od reszty. Natomiast pośród ludzi uchodzą za pięknych, lecz wydaje im się, że są nie na miejscu. Żyjąc w jednym bądź w drugim środowisku upodabniają się do reszty. Wypełniają te same obowiązki i nie są traktowani inaczej. Część półelfów, dzięki łasce Ahnbysa przeistoczyło się w pełnej krwi elfy, czy ludzi.

Wierzenia
Dowolne.

Historia
Kiedy boskie okręty przybiły do brzegów Tol en Estel, żaden elf nie podejrzewał, że sam kontynent zamieszkują ludzie. Dopiero potem okazało się, że na Środkowym Kontynencie – jak nazwały go elfy – rozwinęło się niewielkie królestwo ludzi, którym władał ród Britishów. Część elfów, bojąc się chorób, które przyniosły śmierć w dawnych czasach, wraz ze swym władcą opuściła wyspę. Pozostali nie chcieli znów udawać się na tułaczkę.
Wkrótce pomiędzy miastem elfów, a ludźmi doszło do zacieśnienia więzi. Miało to, jak przewidywano, tragiczne skutki. Znów choroby i zarazy zaczęły dziesiątkować rasę elfów. Mimo to raz nawiązana przyjaźń nie osłabła. Czujący się odpowiedzialni za te nieszczęścia ludzie słali dary i wszystko, czego trzeba było na Tol en Estel. W końcu część elfów, zmęczona walka z chorobami, odeszła z wyspy by żyć w dzikich ostępach z dala od ludzkiej rasy. Reszta z czasem uodporniła się na przybyłe z ludźmi choroby. Ci, nazwani przez pobratymców Avari, wkrótce zasymilowali się z rasą ludzi.
To właśnie oni dali początek nowej rasie – półelfom – zrodzonym z krwi ludzi i elfów istotom, obdarzonych najlepszymi cechami obu ras. Urodą i zmysłem piękna po nieśmiertelnych oraz ludzką krzepkością ciała. Okazało się, że są równie nieśmiertelni jak elfy, ale także mniej niż oni podatni na choroby. Gdy umarł król Mirdan, część półelfów wraz z elfami odeszła do swych braci rozproszonych po kontynencie i żyjących w ukryciu przed rasą ludzką. Jednak część pozostała na ziemiach królestwa, gdzie niektórzy żyją po dziś dzień.

Status postaci
Neutralna

Aktualizacja: Conrad
07-04-2016