Każdy z graczy ma możliwość przyozdobienia swojej postaci w przydomek. By się to jednak stało, trzeba na to odpowiednio zapracować. Większość czynności jakie wykonuje nasza postać może zostać zapamiętana przez system. Jeśli więc będzie je robić często, doczekać się można nagrody, w postaci tytułu.

Rodzaje tytułów
W większości tytuły związane są z rodzajem stworzenia jakie zabijamy. Mogą to być wilkołaki, wampiry, demony, ogry. Wtedy też analogicznie pojawia się tytuł Pogromca Wilkołaków, Pogromca Wampirów, itp. Tytuły są też związane z rzemiosłem jakie wykonujemy. Jest zatem kowal, alchemik i wiele innych. Mogą to też być rzeczy przypadkowe jak zmiana fryzury, bycie oślepionym.

Zdobywanie tytułów
Wszystko zależne jest od tego jaki tytuł chce się zdobyć. W przypadku Pogromcy stworzeń, starczy być osobą która zadała dobijający cios danego stworzenia. Inaczej jest w przypadku rzemiosła. Tutaj należy się wysilić bardziej. Nie wystarczy wyprodukować byle jakie spodnie, by stać się Krawcem. Powinny to być spodnie wyjątkowej jakości. To samo tyczy się kucharza. To, że ugotowaliśmy steki rybne nikogo nie obchodzi. Co innego jednak przepyszna pieczeń jagnięca (jedzenie 3-punktowe).

Wybór tytułu
Za pomocą komendy .tytuly jesteśmy w stanie sprawdzić aktualną listę tytułów naszej postaci. W tabelce przedstawiona jest nazwa tytułu, ilość posiadanych punktów oraz poziom jaki wymagany jest by przydomek otrzymać. W momencie posiadania odpowiedniej ilości punktów, po prawej stronie okna pojawi się przycisk umożliwiający jego aktywację. Od tego momentu będziemy mogli poszczycić się swoją odznaką.

Usuwanie tytułu
Zapewne po jakimś czasie może dojść do sytuacji w której znudzi nas tytuł noszony przez naszą postać. Zawsze można wybrać inny tytuł. Kiedy jednak nie chcemy go posiadać w ogóle? Z pomocą przychodzi „pusty tytuł”. Po jego wybraniu usunięty zostanie ten aktualny tytuł. Na to też jednaj trzeba zapracować. By zdobyć taką możliwość, trzeba brać udział w codziennym głosowaniu na najlepszy serwer UO na stronach toplisty. Podpowiemy, że pod komendą .konto kryje się opcja włączenia/wyłączenia automatycznego pojawiania się okna do głosowania w topliście co 24h. Okno to można też wywołać samemu komendą .toplista .

System tytułów a system wiary
Jako, że system wiary też posiada swoje własne tytuły, może dojść do sytuacji w której chcemy wymienić taki na ten pochodzący z systemu tytułów. Nic nie tracimy. W momencie wybrania tytułu, ten pochodzący z wiary zostanie zapisany do tabeli znajdującej się pod komendą .tytuły.

Unikalne tytuły
Niektóre z umiejętności rzemieślniczych mają możliwość posiadania unikalnego na skalę światową tytułu. Wyjątkowość ta polega na tym, że może go posiadać tylko jedna osoba na świecie w danym momencie. Aby go zdobyć, należy posiadać najwięcej punktów zgromadzonych w danej kategorii spośród wszystkich osób je zdobywających. Umiejętności aktualnie posiadające taką możliwość to: alchemia, stolarstwo, kucharstwo, umagicznianie, kowalstwo, inskrypcja, kartografia, majsterkowanie  i krawiectwo.

Komendy
.tytuly – wywołuje okno wyboru i podglądu tytułów,
.konto – okno opcji twojego konta, daje możliwość m.in. wyboru automatycznego głosowania w topliście,
.toplista – wywołuje ręcznie okno do głosowania w topliście.

W razie pytań zapraszamy na nasze kanały irca, takie jak #ultima-dm, #help-dm i inne.

Wszelkie zauważone błędy tej strony prosimy zgłaszać na naszym forum.

Aktualizacja: DzikiHL