Mimo wczesnej godziny było bardzo ciepło, niemal upalnie. Dzień targowy zawsze przyciągał tłumy, w połączeniu z wyśmienita pogodą ludzi przybyło jeszcze więcej. Gwar dreptał wzdłuż stoisk. Panowała sielankowa atmosfera, wesołe rozmowy, skoczna muzyka dobiegająca z niewielkiej prowizorycznej sceny rozstawionej dla grupy objezdnych grajków. Co chwila słychać było również okrzyki kupców zachwalających swe dobra i zapraszających do wydania złota właśnie u nich. Wszyscy uwielbiali dni targowe… A zwłaszcza Soli. Pucułowaty chłopiec o niesfornej czuprynie i iskrach w oczach. Dzień targowy był dla niego niczym święto. Tylu ludzi zajętych rozmowami, handlem i wszystkim innym tylko nie pilnowaniem swoich kieszeni. Był tu zaledwie dwie godziny a już zdążył wzbogacić się o dwie sakiewki, jabłko które już zresztą zjadł, zapieczętowany zwój ze straganu starego skryby. Iskierki w jego oczach rozbłysły jednak jaśniej gdy zobaczył stragan jubilera. Kupiec zachwalał własnie swój towar wystrojonej damulce. Soli podszedł więc spokojnym krokiem i jak gdyby nigdy nic ujął w dłoń złoty medalik nie zatrzymując się nawet na chwile. Wtem usłyszał za sobą krzyki i gwizdy.
– Strażnik! Psia jego mać! – zaklął chłopiec i rzucił się do ucieczki. Mężczyzna miał przewagę, dłuższe nogi. Jednak chłopiec posiadał inne talenty. Pozwolił strażnikowi zbliżyć się nieco, a gdy ten był już tuż tuż odskoczył w ślepą uliczkę i zrobił to co kochał najbardziej. Ukrył się. Z rozbawieniem obserwował minę strażnika który wyglądał teraz niezwykle głupio. Soli z trudem powstrzymywał się od śmiechu. Zanim jednak strażnik wpadł na to by przeszukać zaułek dokładniej, chłopiec przekradł się obok niego i cały czas pozostając w cieniu ruszył krok za kroczkiem na spotkanie ze swym mentorem a zarazem paserem. 

Mart

yraeu4x-1

 

Zakradanie w połączeniu z ukrywaniem pozwala nam przemieszczać się niezauważonym. Naukę zakradania rozpocząć możemy dopiero posiadając 80 Ukrywania. Im wyższa nasza umiejętność tym większą ilość kroków będziemy mogli wykonać zanim ponownie będziemy zmuszeniu użyć zdolności. Można wykonać maksymalnie 11 kroków, zależnie od ilości posiadanego Zakradania. Każde 10% umiejętności to 1 krok + 1. Zakradać możemy się zarówno pieszo jak i na eterycznych wierzchowcach.

 

czruxzd

 

Istnieje również przedmiot, bardzo przydatny i pożądany przez posiadaczy tych umiejętności. Płaszcz cienia pozwala nam on, w zależności od swej mocy na wykonanie dodatkowych kroków maksymalnie o 20 więcej.

ivdsky7

 

Komendy

.szept – Przy użyciu tej komendy osoba będąca w ukryciu ma możliwość wyszeptania tekstu wskazanej postaci. Dostępna jest od 80% Zakradania. Odległość w jakiej należy znaleźć się od postaci, której chcemy coś wyszeptać, zależy od poziomu Zakradania.

.ilek – komenda podaje pozostałą ilość kroków do zrobienia w ukryciu.

 

W razie pytań zapraszamy na nasze kanały irca, takie jak #ultima-dm, #help-dm i inne.

Wszelkie zauważone błędy tej strony prosimy zgłaszać na naszym forum.

Aktualizacja: Mart