Jego drewniany domek zdawał się być już wiekowy. Podłoga skrzypiała pod jego nogami ale nie przeszkadzał mu ten dźwięk. Na ścianach wisiał wszelki możliwy rynsztunek i sidła przerabiane na pułapki. Dookoła walały się różnego typu butelki z których większość zabarwiona już była na zielono. Siedział przy swoim cisowym stole a obok niego paliła się świeca. Złowrogi cień rzucany na pokój zwiastował, że mamy do czynienia z kimś komu śmierć nie jeden raz zajrzała w oczy. Właśnie rozcierał czarne jagody w wysłużonym już moździerzu. Wypływał z nich prawie bezwonny sok które następnie poddawał fermantacji. Gdy przelewał gotowy już wyrób do małych flakonów kropelki potu spływały mu po czole. Była to śmiertelna trucizna. Mikstura tak niebezpieczna, że nawet najmniejszy kontakt z nią groził śmiercią. Dodać należy iż jest on jednym z nielicznych ludzi w Sosarii którzy tak dobrze opanowali zatruwanie. Zawód ten jest nie tylko niebezpieczny ale i niezwykle kosztowny. składniki służące do wyrobu mikstur są bardzo drogie. Jednak po opanowaniu tej umejętności można liczyć na naprawdę ogromne zyski jak i szacunek wśród przyjaciół i wrogów.
Breket

Zatruwanie przedmiotów
Aby zatruć przedmiot kliknij na niebieski kryształ przy umiejętności zatruwanie, bądź użyj komendy .um zatruwanie. Następnie wskaż keg, bądź zieloną miksturę którą chcesz użyć do trucia, a na koniec broń bądź pożywienie które chcesz zatruć.

Ochrona przed trucizną
Aby uodpornić przedmiot kliknij na niebieski kryształ przy umiejętności zatruwanie, bądź użyj komendy .um zatruwanie, następnie wskaż pomarańczową miksturę (bądź keg) którą chcesz użyć, a na koniec płaszcz bądź togę którą chcesz uodpornić.

Wiedza o truciźnie
Aby dowiedzieć się jaka trucizna jest naniesiona na broń kliknij na niebieski kryształ przy umiejętności zatruwanie, bądź użyj komendy .um zatruwanie, a następnie kliknij na broń którą chcesz zbadać. Nie da się poznać właściwości płaszcza bądź togi ochrony przed trucizną.

Uwagi:

  • Mag będący doświadczonym zatruwaczem jest w stanie przywołać żywiołaka trucizny.
  • Zatruwanie wzmacnia moc czarów nekromackich, oraz niektórych czarów zwykłej magii.
  • Zatruwanie nadaje status kryminalisty.
  • Zatruwanie zwiększa szansę na zatrucie przeciwnika.
Komendy:
.oczysc oczyszcza ostrze broni z trucizny