Charakter: neutralny
Kolor: srebrny
Symbol: Księżyc w pierwszej kwadrze
Opis:
Luna, Księżycowa Pani, pani nocy i księżycowego blasku. Wyłoniła się, jak inni bogowie, z myśli Ahn’bysa, jako moc rozjaśniająca mroki nocy i opiekunka księżyca, a zatem odgrywająca pomniejszą rolę wśród bóstw. Luna utożsamiana jest ze światłem księżyca i jego wpływem na istoty zarówno martwe jak i żywe. Stąpa po ziemi pod postacią srebrzystego wilka, bowiem ukochała sobie wilki ponad inne zwierzęta. Od zarania dziejów, oddają jej cześć swoim wyciem w blasku srebrnej poświaty. Kiedyś bogini ta czując się osamotniona postanowiła stworzyć sobie pomocników. W czasie poszukiwania odpowiednich istot do tej roli jej wzrok skierował się na myśliwego imieniem Gaverin. Pokochała go i jemu podarowała dar wilczej natury, co doprowadziło do powstania likantropii i wilkołaków, o czym można dokładnie poczytać w historii likantropii.
Wyznawcy:
Większość wyznawców Luny to wilkołaki drugiego miotu, bowiem wilkołaki pierwszego miotu nie są inteligentnymi istotami. Lecz Lunę wyznają nie tylko likantropy. Często czczą ją podróżni, chcący zapewnić sobie opiekę bogini w nocy. Zdarza się też, że niektórzy myśliwi w obawie przed wilkami składają ofiarę bogini. Jednak przypadki prawdziwego czczenia Luny wśród zwykłych ludzi są naprawdę rzadkie.
Zasady obowiązujące wyznawców:
Wyznawcy Luny szczególną czcią obdarzają srebro i wilki. Bogini przyjmuje ofiarę w postaci zwierzyny łownej – jeleni, łań i królików. Nie uznaje ofiary z człowieka, chociaż zdarza się, że wyznawcy złożą w ofierze jakąś istotę ludzka.
Świątynie:
Mówi się, że świątynie Luny nie istnieją. Istnieje natomiast dużo kapliczek wzniesionych ku jej czci. Większa część z nich znajduje się w lasach, lub w domowych zaciszach wyznawców czy też leżach likantropów.
Święta:
Święta Luny są ściśle uzależnione od faz księżyca.
Przyjaciele:
Luna nie ma cieplejszych stosunków z żadnym innym bóstwem.
Wrogowie:
Luna nie posiada wrogów wśród innych bóstw.
Miasta w opiece: