Charakter: neutralny
Kolor: fiolet
Symbol: Płomień
Opis:
Requanisa stworzył Ahn’bys, aby ten pilnował równowagi magicznej Pierwszego Świata. Zstąpił z niebios pośród huku i błyskawic. Tak stał się on ucieleśnieniem całej magicznej mocy w tym świecie. Requanis jest Istotą Wszech Równowagi. Całe jego istnienie opiera się na balansowaniu magii – nie zajmuje się niczym innym. Nie interesują go losy śmiertelników, jeśli nie są bezpośrednio powiązane z magią lub nie powodują zachwiania równowagi . Ludzie, którzy go widzieli opisują jego widzialną postać jako wielką kulę energii o doskonałych kształtach i balansie mocy. Ci właśnie ludzie założyli na ziemiach znanego nam świata potężny niegdyś Zakon Requanisa. Do jego członków należeli magowie, którzy za cel obrali sobie piecze nad światem i pilnowanie by równowaga energii nie zmieniała się drastycznie. Zakon rozwijał się szybko, albowiem wiele dzieci rodziło się z darem Magii. Na swą siedzibę obrali Moonglow. Lecz nie trwało to długo. Część magów, na czele z potężnym Venheldem, zaczęła zgłębiać tajniki energii śmierci. Wkrótce wielu z nich popadło w coś co, zdaniem współbraci, było szaleństwem. Zwykli ludzie nazwali ich Nekromantami – zaczęto ich ścigać i niszczyć. Na czele Rady Zakonu do tego powołanej, stanął Arcymag Vertos, który był dla nekromantów bezwzględny. To dzięki niemu udało się wyplenić tę zarazę z szeregów Zakonu. Niestety było już za późno, za występki popleczników Venhelda ludzie obarczyli cały Zakon. Powoli topniały jego szeregi, aż w końcu Zakon Requanisa przestał istnieć. Jednym z nielicznych, którzy pozostali na straży równowagi był wielki Vertos. Podobno przeżył swój czas w niełasce, lecz potem stał się jednością z Requanisem, co dało mu nieśmiertelność i jeszcze większą moc.
Wyznawcy:
W obecnych czasach wyznawcy Requanisa to w głównej mierze magowie. Każdy kto używa magii staje się mimowolnie czcicielem Requanisa.
Zasady obowiązujące wyznawców:

Świątynie:
Świątynią może być każde miejsce na świecie gdzie ktoś inkantuje czary lub też w inny sposób wspomaga czysta energie magiczna. Na przykład poprzez tchnienie tej energii w przedmioty. Innych świątyń się nie buduje od czasu upadku ostatniego Zakonu Requanisa.
Święta:
Świętem Requanisa jest dzień przesilenia zimowego, kiedy to energia wszechświata oraz magia jest najmocniejsza.
Przyjaciele:
Requanis nie brata się z żadnymi bogami.
Wrogowie:
Requanis to neutralny bóg i nie posiada wrogów. Jednak toczy ciągłe kłótnie z Netherilem, bowiem uważa, że Netheril źle wypełnia swą rolę balansowania energii śmierci.
Miasta w opiece: Moonglow