Charakter: neutralny
Kolor: żółty
Symbol: Miecz skierowany ostrzem w górę
Opis:
Valstor został stworzony przez Ahn’bysa, w chwili gdy pierwsza istota rozumna stawiła czoła bestii i wygrała. Valstor powstał z jej ducha i woli zwycięstwa. Valstor jest opiekunem wszystkich tych, którzy parają się wojaczką i z niej stworzyli sztukę. Mówi się, że każde pchnięcie, cięcie czy inny cios ma w sobie część mocy tego boga. Każdy kto walczy jest po części jego wyznawcą, każdym sprawnym atakiem napawając go dumą. Wszyscy wojownicy powinni być wdzięczni Valstorowi za opiekę podczas bitwy czy potyczki, z której wyszli zwycięsko. Ten waleczny bóg jest wyjątkowo neutralny. Jedyne co kocha to walka i nie liczą się dla niego ideały, religie czy prywatne interesy. Czasem tak bardzo potrafi się zatracić w swej pasji, że schodzi na pola bitew i walczy ramię w ramię z innymi wojownikami, lecz zawsze uczciwie i po stronie słabszego.
Wyznawcy:
Valstor nie stawia żadnych wymagań swoim wyznawcom, Wielbić może go każdy, kto tylko potrafi walczyć i lubi walczyć. Szczególnym szacunkiem, co zrozumiałe, darzą go najemnicy.
Zasady obowiązujące wyznawców:
Nie ma szczególnie ostrych zasad odnoszących się do wyznawców. Nie istnieją żadne kulty Valstora. Jednak żarliwi czciciele często golą swe głowy na łyso po to by, jak sami twierdzą, bóg mógł ich łatwiej rozpoznać w zgiełku bitwy.
Świątynie:
Główna kaplica Valtora znajduje się w Jhelom, gdzie składają mu ofiary tamtejsi najemnicy i wojownicy, pragnący zaskarbić sobie jego łaskę przed nadchodzącą walką.
Święta:
Nie ma ustalonych świąt, jednak po każdej chwalebnej bitwie powinno się oddawać cześć bogowi wojny.
Przyjaciele:
Nie przyjaźni się z żadnym bogiem, lecz szanuje Methestela za jego waleczność podczas bitwy z Daywadosem.
Wrogowie:
Nie ma żadnych boskich wrogów, ale nie darzy sympatią Requanisa, jak i wszystkich związanych z magią.
Miasta w opiece: Jhelom