Autor Wątek: Wszystko co chcialbys wiedziec o karcie postaci  (Przeczytany 26135 razy)

Offline Rudus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3863
  • Szara Eminencja
Wszystko co chcialbys wiedziec o karcie postaci
« dnia: 2008 09 05, 21:03:55 »
:arrow: Jak uruchomic Karte ?

Karte Postaci uruchamiamy klikajac na Charakter Profile w Paperdollu (grzbiet ksiazki przy stopach, tej po lewej)

:arrow: Po co nam Karta postaci ?

Karta powstala zeby w koncu w jakis jeden sposob ujednolicic wpisywane koncepcje i zeby nie trzeba bylo sie zastanawiac - "czy napisac cos o religii i pochodzeniu ? A moze to za malo istotne?" itd Pomaga ona Ekipie zrozumiec graczy oraz graczom bardziej efektywnie przedstawic swa wizje postaci

Karta postaci zastapi takie komendy jak: .wiek, .przyjaciele, .opis (we wskazaniem gracza), i oczywiscie .koncepcja opisz i .opis zmien

Aby zobaczyc kogos karte, postepujemy tak samo jak ogladajac swoja, z tym, ze widzimy tylko jedna strone Cechy Postaci - odpowiednio prawdziwe lub incognito.

 :arrow: Czy moge pisac z polskimi znakami ?

Odradzamy - Bardzo latwo wtedy o krzaki i "chinskie znaczki:© pozatym latwiej sie pisze i czyta gdy nie wyskakuja bledy

 :arrow: Nie chce mi sie nic zapisac !/Zapisuja  mi sie chinskie znaczki !

Cytat: "Duck"
Wszystkie kszaki, ktore powstaly, da sie usunac. Klikamy na linijke w ktorej one sa i Backspace. Mozliwe ze linijka jest bardzo dluga wiec sporo tego Backspace-a.

Wystepowanie kszakow, po wstepnym dochodzeniu, spowodowane jest znakami interpunkcyjnymi. Glownie dwukropkami a dwukropek_liczba (:12) to juz wogole reset. Przecinki raczej nie szkodza, kropki nie powinny jesli jest po nich spacja. Wszystkie inne slashe, pytajniki, cudzyslowy tez u mnie nic nie zrobily.

Co do zapamietywania tresci, moze miec problemy jesli wyjezdzamy za okienko. Jak wiadomo kursor znika ale tekst pisac mozna jeszcze z kilomentr dalej.
Jak nie zapamieta to piszemy do skutku, az zapamieta.


 :arrow: Cechy postaci:

Mozesz wpisac wszystko z wyjatkiem Imienia i wieku.
Okienko "rasa" sluzy ku temu zebys sam  mogl sobie wybrac kim chcesz byc (oczywiscie dozwolone sa tylko rasy wystepujace w uniwersum DMII)
Gdy wpiszesz swa rase ty bedziesz widziec ja na czerwono a wszyscy inni zobacza "Podaje sie za xxx/Wyglada jak xxx" jako twoja rase. Dopiero po przyznaniu rasy przez mistrza gry czerwony kolor zniknie a inni beda widziec twoja rase normalnie oraz zaczna widziec podrase.

 :arrow: Mam podawac wage w kilogramach a wzrost w centymetrach ?

Proponuje podawac tylko cyferki - kazdy sie domysli - zreszta jak ktos ma swoja inwencje to zapraszam do przeliczenia wzrostu na lokcie - inicjatywy mile widziane...

 :arrow: Co mam wpisac w "Postawa" albo w "Ton glosu"?

Postawa to ogolna budowa ciala - twoja postac moze byc po prostu
Gruba
Chuda
ale moze tez byc
Umiesniona
Wysportowana
Muskularna
Zwinna
Drobna
itd itp... Kazde slowo pasujace do okreslenia postawy jest do przyjecia
a ton glosu ?
Rozrozniamy
Bas Tenor Baryton (sa tez inne)
u kobiet Alty i Soprany
ale gdy wpiszesz
Niski
Wysoki
Melodyjny
Spiewny
Donosny
Gleboki
to tez nikt nie poczuje sie urazony - zapewniam

 :arrow: Po co mi lista wrogow ? To cos daje ?

Zeby lasow na karteczki wkolo monitora nie marnować. Nic to nam nie daje ale mozesz traktowac to jako swoista ksiazke - wpisujesz np "Imie - Zabojca/Zlodziej/Wrog mojego przyjaciela/Drogo mi sprzedal owce" i nigdy juz nie zapomnisz

 :arrow: Co z zakladka Incognito ?

Mozesz wpisac wszystko z wyjatkiem Imienia i wieku - To jest losowane przez czar lub ustalane na peruce - reszta powinna dzialac bezblednie

 :arrow:  Kilka przydatnych rad ?

Prosze bardzo
zel napisał/a:
1. Uważaj na ortografię.
2. Unikaj polskich znaków (o ile pamietam potem krzaczki z tego wychodzą).
3. Trzymaj sie linijek, wyjeżdzanie poza ramkę utrudnia czytanie.
4. Nie używaj "agresywnych" zwrotów, sugerujacych zachowanie innym typu "trzęsiesz się ze strachu". Pozostaw ocenę i reakcje na twój opis innym.
5. Nie reklamuj swoich skilli rzemieślniczych w opisie, to źle wygląda.
6. Staraj się unikać "naj...", dość jest najpiekniejszych kobiet na swiecie i najmroczniejszych wojownikow.
7. Opis ogranicz do cech wygladu zewnetrznego niewidocznych w papedollu. To jakie kto ma wlosy i w co jest ubrany widać bez opisu.



Siwy6977 napisał/a:
8. Nie opisuj zjawisk i czynności, jakie towarzyszą Twojej postaci. Np. "odwraca się i rozpływa w mroku". Tego rodzaju opisy są dla mnie najzabawniejsze.
9. Nie opisuj cech charakteru.

Od punktu 8. są emoty, zaś od 9. - powszechne zachowanie w grze.


Lithodes napisał/a:
10. w swoim opisie nie stosuj opisów zachowań i odczuć osoby czytającej opis np. zamiast "jestes pelen podziwu patrząc na schludne ubranie" lepiej napisać "schludne ubranie niekiedy budzi podziw"


breemar napisał/a:
11. nie uzywaj wlasnego imienia, chyba ze masz je gdzies wyhaftowane, wygrawerowane, wyszyte itp. :) "widzisz kobiete o imieniu xxx"

Nie zapominac ze wypelnianie karty postaci jest OBOWIAZKOWE

 :arrow: Co sie stanie jeśli nie napisze koncepcji?

Cytat:
Jeśli ktoś z Mistrzów gry Cie przyłapie, prawdopodobnie dostaniesz ostrzeżenie i okreslony czas na napisanie koncepcji. Może również sie zdarzyć że postać trafi do więzienia na kilka godzin (w zależności od uznania GM'a)

PS Pytania zadawac w "Karta postaci" na forum pytania i odpowiedzi - info o bugach tez tu bede zamieszczac.
Ethanoll o ocllo
Cytuj
hrabstwem jest od kurnika po brzozowy zagajnik, księstwem od sterty gnojówki po grządki z warzywami, a latyfundia od stodoły do jeziorka są dziedziną jego lordowskiej mości.(...)