Autor Wątek: PlayStation3  (Przeczytany 227756 razy)

Offline Kam

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 997
  • think different
PlayStation3
« dnia: 2009 03 02, 18:50:21 »
Ile osób na forum dmki posiada PS3?
W jakie gry gracie na multi?
Jakie gry polecacie? :>
mors vincet omnia

 

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #16 dnia: 2009 10 19, 11:45:06 »
Ja osobiscie uwazam, ze konsola ps3 dopiero zaczyna kwitnac. Swoja zakupilem poltorej roku temu. Gier do dyspozycji na nia bylo zaledwie kilkadziesiat. Teraz ten wybor dostal jeszcze jednego zera z tylu. Ilosc osob posiadajacych ta konsole takze wzrosla do olbrzymiej ilosci. Duzo osob znam ktore sprzedaly xboxa dla ps3 albo dokupily i graja na xboxach w exlusivy takie jak gears of war czy halo.

Prawda jest taka ze ps3 jest krokiem w przod jesli chodzi o technologie wykonania obu konsol. Posiada wieksze mozliwosci. Wieksze dyski, ktore jesli ktos nawiasem mowiac ma 40gb jak ja mialem fabrycznie, odkreca z boku szufladke i wymienia dysk, ktory jest zwyklym dyskiem SATA od notebooka. I masz wiekszy dysk niz kolega. Granie po necie przez PSN jest darmowe gdzie na xboxie podobno sie placi 120zl rocznie(moze tak moze nie, takie info mialem). Co jak co, rozne opinie sa, te pady sa bardziej ergonomiczne, ten jest ladniejszy na zewnatrz, ten to ten tamto. Duza czesc ludzi kupuje konsole ps3 dla czasow ktore nadejda. Gry tylko na blue-ray pelne wykorzystanie sixaxis i cholera jeszcze wie co dalej :D.

Gdybym mial ze 2 lata temu kupowac konsole rowniez pewnie bym sie skusil na xboxa. Jednak Bog dal ze tego nie zrobilem i teraz jestem szczesliwym posiadaczem konsoli ps3, ktora spelnia moje oczekiwania pod kazdym wzgledem.

Jedyny minus dla mnie to jest taki ze konsola jest zrobiona w ten sposob, zeby nie musiec ruszac dupy z wyra aby cokolwiek zrobic. Brakuje tam jedynie zmieniarki do plyt. Walic wersje Slim, ja bym wolal taka sama tylko z mozliwoscia upchania w srodku ze 3-4 plyt, aby nie musiec na serio wstawac :D.

Jesli ktos jest odmiennego zdania prosze bardzo. Tylko nie wyklinajcie, bo kazdy jest inny i kazdy ma swoje gusta. Dlatego istnieja obie konsole. Aby zaspokajac wszystkie widzimisie :D.

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #17 dnia: 2009 10 19, 11:53:46 »
Dahak i Badyl

Co wyscie sie tak usrali na te jablka i porownywanie ich do cen gier. Jedno jablko w supermarkecie kosztuje niecale 1zl a gra do 250zl.
Ale kto wam kaze kupowac od samego poczatku dana gre kiedy jest zupelna nowoscia. Jest cos takiego jak allegro. Ja zakupilem LOST PLANET, extra tytul za 60zl. Resistance 2 kosztuje 50zl. To sa tylko przyklady, ale gry tanieja i beda taniec. A nikt nie kaze kupowac oryginalow.

Mam konsole tylko jakies 1,5 roku. Nigdy wczesniej nie kupilem oryginalnej gry, bo szkoda mi bylo kasy na nia, wolalem z netu sciagnac na PC. Ale posiadanie oryginalnej gry nie jest czyms zlym. Znudzi ci sie to sprzedaj na allegro nie stracisz duzo na niej ( ja nawet potrafilem zarobic :P ), mozesz pozyczyc za inna, wymienic sie. Masz ogromna szale mozliwosci. Przyznam szczerze wydalem okolo 400-500zl na gry na ps3 w przeciagu czasu jaki ja mam. Jednak za to cene mialem jakies 15-17 gier. Do tej pory mam 4 i czekam na piata. Nikt nie kaze wam chomikowac oryginalow, mozesz dzielic sie z innymi. W ten oso prosty sposob przyrownujemy chociaz odrobine cene gier do tego waszego zasranego jablka....

Dahak

  • Gość
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #18 dnia: 2009 10 19, 12:42:32 »
Jablka sa tanie, wiec moge je sobie legalnie kupic i kupuje w takich ilosciach jakie mam ochote nabyc, tym samym niemam potrzeby wejscia w ich posiadanie w sposob niezgodny z prawem.

Gry wcale nie są drogie. To już ci froger napisał. Poza tym - gry są towarem luksusowym, nie musisz posiadać chyba każdej gry która wyszła? I co, ściągasz 60 tytułów, a w ile z nich pograłeś tak na serio?

W myśl polskiego prawa, osoba która napadła na kogoś i została pobita, a zgłosiła sprawę pierwsza, jest osobą poszkodowaną. Polskie prawo w wielu miejscach jest niedoskonałe. W tym prawie o ochronie praw autorskich. Pisałem ci już wcześniej, to nie kwestia prawa a moralności. Masz moralność złodzieja, bo zdajesz sobie sprawę że nie kupując gry nie oddajesz należnej zapłaty twórcy. I tyle.

Co do cen hurtowych, to chyba nie zdajesz sobie sprawy ile one wynoszą skoro pleciesz takie głupoty. Bo ile wg ciebie to dużo taniej jest? Nie mówie o tym, że konsole są produkowane po kosztach, a jedynie że zysk jednostkowy z jednej konsoli dla producenta jest niewielki (on też sprzedaje je w cenach hurtowych do sklepów, więc sklep nie zapłaci 1200 zł, a około 900).

I tak, małą popularność PS3 w Polsce przypisuje temu że nie ma piratów. Bo na liście gier jest masa świetnych tytułów które nie pojawią się na Xklocka;) .

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #19 dnia: 2009 10 19, 13:43:56 »
Niestety ale fr0ger zapewne tez jest "zlodziejem" w mysl Twojego rozumowania.
Mianowicie nielegalnie wchodzi w posiadanie gier, nie placac za to wlascicielowi praw autorskich (wydawcy gry) - umowy licencyjne na gry  czesto wyraznie mowia ze moze z tego tytulu korzystac tylko ten kto zakupil dana licencje od developera czy tez z jego kanalow sprzedazy uprawnionych do dystrybucji tego tytulu.
Bo nie kupuje sie gry czy programu tylko licencje na korzystanie z gry w zakresie zgodnym z licencja.

Oczywiscie istineje mozliwosc ze fr0ger nabywa uzywane tylko tytuly ktorych licencje nie zabrnaiaja odsprzedazy juz uzywanych egzemplarzy, wtedy jest legalnym uzytkownikiem ;)

Tak wiec przyklad odkupowania gier uzywanych niejest najlepszy w kwesti nabywania legalnych gier ;)

Dahak

  • Gość
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #20 dnia: 2009 10 19, 15:17:14 »
Pokaż mi przykładową umowę licencyjną gry na PS3 :) . Wtedy pogadamy.

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #21 dnia: 2009 10 19, 15:59:23 »
Poszukaj na pudelku z gra, dolaczonych dokumentach licencji i fragmentu : RESALE AND RENTAL ARE PROHIBITED UNLESS EXPRESSLY AUTHORISED BY SCEE (SONY).

Feles

  • Gość
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #22 dnia: 2009 10 20, 00:14:13 »
Nie kupuj nowości i będziesz miał tanie gry. Ja tylko jedną kupiłem za pełną cenę (dodatkowo była to typowa japońszczyzna :P) i wszystkie kupowałem w legalnych sklepach.

Co do zarabiania - to jest to konieczne, by biznes się kręcił, więc nie marudźcie, że jest to coś złego (chociaż racja - niektórzy czasem przeginają).

Jeśli chodzi o muzykę to zarabiają jedynie duże zespoły, młode, nowe zespoły po prostu mają cholernie drogie hobby. Mogą się jedynie pocieszać się tym, że przynajmniej więcej osób o nich usłyszy ;)

Offline Kamcza

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 621
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #23 dnia: 2009 10 21, 09:52:24 »
Super tryb multi jest na demku Uncharteda2. Gralem i chyba tam mozna jakies druzyny tworzyc wlasne. wiec jak cos to pisz Kamiz :)

Offline Kam

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 997
  • think different
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #24 dnia: 2009 10 21, 11:04:29 »
Serwery demkowe miały działać do premiery gry, która była kilka dni temu, ale zbeiram się żeby pełną kupić. :>
mors vincet omnia

Will

  • Gość
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #25 dnia: 2009 10 21, 11:19:13 »
Uncharted 1, 2 - rządzą!
Dwójka jest bombowa, bo ma multi i w dodatku świetne multi. Z przyjemnością grałem w trial bete. Właśnie kończe jedynke, a dwójkę może zakupię za miesiąc jak się uda złapać jakąś okazję za 150 PLN.

Login na PSN taki sam jak na XBL: mrSoczi.

Offline Kam

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 997
  • think different
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #26 dnia: 2009 10 21, 12:03:27 »
wlasnie, podawajcie loginy :P
psn login: xkamil
mors vincet omnia

Will

  • Gość
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #27 dnia: 2009 10 25, 23:43:02 »
Odnośnie PS3 vs. Xbox360. Właśnie pogrywam w Modern Warfare na multi na PS3. Grałem długi czas w to samo na Xbox i różnica w jakości jest bardzo widoczna. In minus dla PS3. Jeden mecz na 3 jest grywalny - na ogół pingi są tak marne, że nie ma co liczyć na fajny mecz. Tragedia. Wolę już dopłacić M$ te 10 PLN za miesiąc i mieć nieporównywalnie lepiej. Nie przypominam sobie by na XBL trafił mi się mecz, gdzie ping zszedłby mi poniżej 3 kresek nie z mojej winy :| .

Offline cQ

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #28 dnia: 2009 10 28, 09:52:07 »
sorki ze sie wtrace:P
NIE ma zadnej roznicy jesli chodzi o xbox a ps3 nie ma juz exlusivow !!!! xbox dostanie ff i mgs`a a ps3 dostanei gow! te czasy sie skonczyly gry sa takie same identyczne!
ps3 ma blue ray i to chybanajlepszy na rynku i to cala roznica co do grania po necie tak w ps3 jest darmowy ale jakosciowo jakies 50% gorszy od platnego na xboxie ktory zreszta kosztuje jak ktos powiedzial jakies 130 zet rocznie.
na chwile obecna naprawde nie ma roznicy sprzetowej w obydwoch konsolach
dodam (sory ze w funtach) ze xboxa pro z dyskiem 120giga chyba mozna miec juz za 180f gdzie na ps3 trzeba wydac 360f. nie reklamuje zadnej z konsol bo osobiscie uwazam ze obydwie sa swietne ;] tylko probuje uswiadomic ze poprzez recesje i problemy finansowe firm mozecie zapomniec o exclusivach jedynie sony bedzie moze robic dla ps3 a microsoft dla xboxa.
co do podlaczenia pod monitor wystarczy miec monitor ful hd albo kupic odpowiedni kabel xboxa sie da wiec mysle ze ps3 tez ;]
pozdrawiam wszystkich graczy konsolowych pax ;]
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. (Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury)

Offline Kam

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 997
  • think different
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #29 dnia: 2009 10 28, 10:22:52 »
cQ, exclusivy się dopiero zaczynają,

"Pierwsze parę lat życia PS3 było jedynie rozgrzewką dla twórców gier poznających dopiero nowe narzędzie. Widzicie co Naughty Dog miało okazję zrobić w ciągu dwóch ostatnich lat. Zarówno widzicie co My mogliśmy zrobić w tym samym czasie. To właśnie w tym wszystkim jest tak ekscytujące."

"PS3 nadal wydaje się młodym systemem, co dopiero dojrzewającym. Slim był idealnym posunięciem, a dzięki obniżce cen SONY nabiera rozpędu."
James Stevenson

To komenatarz człowieka ze studia Insomaniac którzy właśnie kończą prace nad jednym z exclusivem.
FF, Tekken to nie jedyne exclusivy na ps3 :] jest ich jeszcze sporo
mors vincet omnia

Offline cQ

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
Odp: PlayStation3
« Odpowiedź #30 dnia: 2009 10 28, 11:15:37 »
no tak tak przeciez pisalem ze beda w malej ilosci
ale zobacz na mgs najwiekszy exlusiv ps bedzie na xboxa! :>
mysle ze w chwili obecnej robienie exlusiwow moze byc ryzykowne bo nikt nagle nie zmieni xboxa na ps3 (i odwortnie) dla jednej gry a liczba uzytkownikow nie jest ogromna jesli chodzi o obydwie konsole (ciagle kroluje ps2 :P)
no ale zobaczymy ;] bo dla mnie ciagle nie ma roznicy miedzy boxem a ps
moj wspolokator ma ps3 ja mam xboxa i nasze gry sie dubluja :) a exlusiwow nie ma na tyle by zmienic moje zdanie, a wszystkie najwieksze hity oczywiscie beda na obydwie konsole ;]
wiec zostaje bluray na p3 i mysle ze lepsza multimedia jhesli chodzi o wykorzystanie ps3 jako urzadzenia multimedialnego w domu ;]
ale jesli chodzi o czyste granie nadal bede przy xboxie bo jest tansza platforma ;]
prosze
http://www.play.com/Games/Xbox360/6-/NewReleases.html
http://www.play.com/Games/PlayStation3/6-/NewReleases.html
ile exlusiwow? 2? uncharted na ps3 i halo 3 odst na xboxa :>
« Ostatnia zmiana: 2009 10 28, 11:19:06 wysłana przez cQ »
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. (Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury)