Autor Wątek: gry planszowe  (Przeczytany 62825 razy)

Offline cQ

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
gry planszowe
« dnia: 2009 12 23, 15:04:46 »
witam!
wraz z kolegami myslimy nad grami planszowymi najlepiej w klimacie fantasy ale nie musi byc
zeby byla dosyc rozbudowana i min 3h rozgrywki
niestety znam jedna gre shadow of the cameloth czy jakos tak
znacie planszowe gry godne uwagi? na necie tego jest tyle ze sam nie wiem
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. (Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury)

 

Offline Robinton

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 739
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #1 dnia: 2009 12 23, 15:15:14 »
Game of Throne - ciekawie sie gra dopiero od 4 osób, rozgrywki 3h w górę raczej ;)

Offline Kęs

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 442
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #2 dnia: 2009 12 23, 15:18:42 »
Ja ostatnio grywam w Puerto Rico. Gra fajna - nawet żona się wciągnęła. Tylko, że to strategia ekonomiczna i  raczej na 1,5h - do 2h (przy 3 osobach). Graliśmy w 3 osoby, myślę, że w 4-5 było by o wiele ciekawiej. Polecam, tylko trochę droga.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Puerto_Rico_(gra)

Offline cQ

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #3 dnia: 2009 12 23, 15:43:18 »
hmm wolalbym raczjej fantasy lub okolice albo juz cos z kosmosem widzialem ze jest planszowka EVE gral ktos?
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. (Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury)

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #4 dnia: 2009 12 23, 16:15:56 »
Kieeeeedys, z 10 lat temu, gralem sobie z kumplem w pare takich wypasionych w kosmos gierek..


Twierdza- 2 armie (ale moze to to sterowac wiecej osob), dosc duza plansza (przynajmniej jak dla dzieciaka), na srodku ktorej był prawdziwy zamek :)  (nie żaden tam rysunek, tylko taki do złożenia z przygotowanych kartonikow i postawienia (przymocowania?) do planszy.

jedna armia broni ksiezniczki, druga próbuje ja porwać? zabić czy cokolwiek innego.

Zaczyna się od lądowania na brzegu tych złych, którzy sukcesywnie zblizaja sie do murow, pokonujac wroga, potem zdobywaja mury no i ksiezniczke   (badz jesli obronca lepszy, to zostaja wybici na brzegach :d )

Ludziki to były male kartoniki z obrazkami i jakimis tam podstawowymi statystykami, wlozone w plastikowe podstawki.



Grało się naprawde przednie. A jeśli strony sa wyrównane, i mysla, to można i pol dnia nad tym siedzieć:D


Druga z podobnego typu gier, to zdaje się
Złota armada

jakoś tak.

Mamy kilka frakcji (2-3 tych dobrych) i kilka pirackich oraz innych mocarstw.

Kupujemy fregaty, galeony i pies wie co jeszcze, uzbrajamy w działa itd. mamy mozliwosci abordazu, strzelania w konkretne czesci lodzi i wiele innych.

Brakuje tu elementu "3d" jak w poprzedniej grze, ale po za tym wyglada podobnie.

Mamy karty kazdego okretu, na ktorych przedstawiony jest stan zalogi, amunicji dzial i takich tam. Po planszy poruszamy kartonikowe przedstawienia okretow na plastikowych podstawkach.


Ja miałem problem ze znalezieniem teraz tych gier (odpuscilem juz sobie)
Ale gdyby Ci się udało, to moim zdaniem, mimo ze nie do konca fantastyka (chociaz twierdza tak, bo jakis magow tam miales czy innych szamanow), naprawde warto nabyc i sie cieszyć :)
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #5 dnia: 2009 12 23, 16:23:24 »
dolaczam sie do prozby cq, tez czegos ciekawego bym poszukal :]
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Wol

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 943
  • Lupus Heterofobius
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #6 dnia: 2009 12 23, 16:30:51 »
"Ryzyko". nie fantasy ale wciagnela mnie na maxa:) dlugoa rozgrywka a nie wiem nawet czy nie wyszly dodatki w nowozytnosci czasem. warto poczytac.

Offline Ghg

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1807
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #7 dnia: 2009 12 23, 16:56:37 »
wampira polecam. najlepsza gra planszowa, jaka wyszla. dla 4 graczy.
Ostatnie słowa Woltera brzmiały : "To nie najlepszy czas, na robienie sobie wrogów". Tak odpowiedział na pytanie księdza, czy ten wyrzeka się diabła.

promuje wegetarianizm w krajach trzeciego swiata.

Offline Vilku

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 271
  • help-dm
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #8 dnia: 2009 12 23, 19:05:43 »
Do tej pory na czolowce u mnie jest magia i miecz z dodatkami , zabawa na kilka godzinek ...., z ekonomicznych gwiezdny kupiec , nie ma lekko i trzeba tam niezle myslec zeby nie byc zjedzonym ... bitewniakow tyle wyszlo ze ciezko wymieniac .
rzemiosło górą , reszta to tylko drobny dodatek

Offline cQ

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #9 dnia: 2009 12 23, 19:21:53 »
a dungeoner czy jak sie to pisze?
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. (Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury)

Rip

  • Gość
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #10 dnia: 2009 12 23, 19:51:00 »
Dungeons&Dragons :P Tyle ze ktos musi byc gm`em :P

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #11 dnia: 2009 12 23, 20:05:42 »
chyba chodzi o gry planszowe, a nie rpg.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Rudus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3863
  • Szara Eminencja
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #12 dnia: 2009 12 23, 20:34:04 »
Descent, Osadnicy z cattanu, Rice Wars, Ghost stories, (z karcianek to Munchkin, sabotazysta(na szybko) albo once upon a time :])
Ethanoll o ocllo
Cytuj
hrabstwem jest od kurnika po brzozowy zagajnik, księstwem od sterty gnojówki po grządki z warzywami, a latyfundia od stodoły do jeziorka są dziedziną jego lordowskiej mości.(...)

Dahak

  • Gość
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #13 dnia: 2009 12 24, 09:02:28 »
Descent, Osadnicy z cattanu, Rice Wars, Ghost stories, (z karcianek to Munchkin, sabotazysta(na szybko) albo once upon a time :])
Umiesz czytać? minimum 3h rozgrywka :P . A teraz weź sobie pudełka i przeczytaj głośno ile trwa mniej więcej rozgrywka ;] .

cq jeśli szukasz gier planszowych to pozostaje ci bgg. http://www.boardgamegeek.com/ - na tej stronie znajdziesz wszystko co cie interesuje. I to przede wszystkim ocenione przez tysiące ludzi :) .

Offline Ghost

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 841
    • Grzegorz Kamiński
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #14 dnia: 2009 12 24, 09:37:50 »
Dungeons&Dragons :P Tyle ze ktos musi byc gm`em :P
Jest gra planszowa Dungeoneer.

Descent, Osadnicy z cattanu, Rice Wars, Ghost stories, (z karcianek to Munchkin, sabotazysta(na szybko) albo once upon a time :])
Umiesz czytać? minimum 3h rozgrywka :P . A teraz weź sobie pudełka i przeczytaj głośno ile trwa mniej więcej rozgrywka ;] .

cq jeśli szukasz gier planszowych to pozostaje ci bgg. http://www.boardgamegeek.com/ - na tej stronie znajdziesz wszystko co cie interesuje. I to przede wszystkim ocenione przez tysiące ludzi :) .

Polecam raczej polski magazyn o grach planszowych Rebel Times. Za darmo do ściągnięcia z tego miejsca: http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
Znajdziesz tam recenzje dużej ilości gier planszowych i na pewno coś dla siebie wybierzesz.
W tym miejscu znajdziesz numer specjalny z propozycjami gier na święta: http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/Download/files/rebel-times/Rebel-Times-xmas-2009.pdf

Ja ze swojej strony polecam (gra może trwać krócej/dłużej niż 3 godziny):
- Shogun
- Age of Empires
- Gra o Tron
- Space Hulk