Autor Wątek: gry planszowe  (Przeczytany 62817 razy)

Offline cQ

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 31
gry planszowe
« dnia: 2009 12 23, 15:04:46 »
witam!
wraz z kolegami myslimy nad grami planszowymi najlepiej w klimacie fantasy ale nie musi byc
zeby byla dosyc rozbudowana i min 3h rozgrywki
niestety znam jedna gre shadow of the cameloth czy jakos tak
znacie planszowe gry godne uwagi? na necie tego jest tyle ze sam nie wiem
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. (Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury)

 

crus221

  • Gość
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #61 dnia: 2014 10 01, 15:26:02 »
Pewnie mało osób sprawdza promocje z grami planszowymi, więc postanowiłem poinformować fanów, że empik wprowadził dobrą okazje na dwie gry:
Olympos: http://www.empik.com/olympos-gra-planszowa-rebel,p1052596903,zabawki-p za 33,99zł
Samuraj: http://www.empik.com/lacerta-samuraj-gra-planszowa-lacerta,p1064775992,zabawki-p za 55,99zł

Oraz linki na rebel: http://www.rebel.pl/product.php/1,302/21324/Olympos.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/12980/Samuraj.html

Offline Puzel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 125
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #62 dnia: 2014 11 22, 17:41:36 »
Cześć, szukam gry planszowej. Mam kilka wskazówek, ale nie potrafię sam sobie poradzić. Mam kilka wskazówek którymi się kieruję:
- Grać będę raczej w tym samym gronie 2-3 osoby, czasem może ktoś dojść. Więc zasady nie muszą być super proste, bo nie trzeba będzie co chwilę tłumaczyć. Nie jesteśmy doświadczeni w planszówkach, ale każdy w coś tam grał
- Cena do 150 z możliwością nagięcia
- rozgrywka do 4h raczej, ale ciekawe propozycje też można rozważyć
- nie za duża losowość, bo aktualnie to gram w karciankę "Zombiaki" gdzie jest duża losowość, więc się zmęczylo
- myślę raczej nad grą strategiczną, albo jakąś ekonomiczną
- instrukcja jak i cała gra PL
Na razie wpadłem tylko na Osadnicy z Catanu i Neuroshima Hex 3.0 . Da radę w tą Neuroshimę zagrać bez studiowania godzinami instrukcji? :) Jak nie uda się tutaj pomóc to pojadę po prostu do sklepu z grami planszowymi i popytam, ale tutaj widzę, że sporo osób jakieś doświadczenie już ma.


Offline Puzel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 125
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #64 dnia: 2014 11 22, 18:38:15 »
Dzięki, tamto widziałem i właśnie doszedłem do tych wniosków co wymieniłem w poprzednim poście.

Offline Kap

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 908
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #65 dnia: 2014 11 22, 19:57:19 »
Aktualnie kupilem robinson crusoe. Polska produkcja, polecam. Do piwka inny rewelacyjny produkt - wsiasc do pociagu ( tylko wersja usa!!! )
Każda wystarczająco zaawansowana technologia do zludzenia przypomina magię.

"...emotional states, which in their species, inevitably leads to hatred and violence... It is the genetic instinct of their species to destroy whatever they cannot understand... Violence is as natural to them as breathing"

Offline Wazdar

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 30
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #66 dnia: 2014 11 23, 01:16:30 »
Puzel grupie osób nabywających doświadczenie w planszówkach i jednocześnie kierując się twoimi kryteriami polecam z własnego doświadczenia:

- Cyklady
- 7 cudów świata

jeśli chcecie mieć grę do wkręcania nowych ludzi w swoje grono to:

- Carcasson (sugeruje ver. Big Box 5)

Odradzam Osadników z Catanu (fajna gra ale jeśli siadamy z założeniem wygranej to losowość często może doprowadzić do nerwów)

Offline Snibril666

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 451
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #67 dnia: 2014 11 23, 02:58:04 »
Jakies opinie o Pratchettowskich planszowkach?

Offline Puzel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 125
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #68 dnia: 2014 11 23, 21:57:20 »
A mi wyszedł wybór między Neuroshima hex 3.0 albo Summoner Wars. Druga to karcianka, ale bardzo mi się spodobały gejmpleje :).

Offline fir

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 138
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #69 dnia: 2014 11 23, 22:29:38 »
Jakies opinie o Pratchettowskich planszowkach?

Posiadam Ankh-Morpork i Wiedźmy. Obie są dość proste do ogarnięcia, także dla osób grających rzadko, przy czym Wiedźmy są chyba łatwiejsze. Dodatkowo w Wiedźmy można grać kooperacyjnie - czyli przeciw planszy, nawet samemu ;) Gry są ogólnie miłe, nie trzeba być fanatykiem prozy Pratchetta żeby w nie grać, po prostu miłośnicy mają dodatkowy smaczek znanego uniwersum.

"Wsiąść do pociągu" też polecam jako grę dla początkujących - jest super prosta, a zabawa przednia. Carcassone też - bardzo początkujący mogą zacząć od podstawki (gdzie też nawet jest uproszczona opcja dla 'zielonych'), a bardziej zaawansowani dołożyć dodatek lub kilka wzbogacający rozgrywkę o dodatkowe opcje.

Dość fajny jest też Munchkin:Quest, zasadniczo można powiedzieć, że dla ultimowiczów idealny - skoksać się, zabijać potwory, wykiwać kumpli ;) Ale tam już trzeba trochę więcej zasad ogarnąć i pierwsze rozgrywki mogą trochę potrwać.

Offline Puzel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 125
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #70 dnia: 2014 11 23, 22:33:37 »
Dodam, że teraz na Allegro jest kupon za zakupy przez aplikację mobilną -35 zł za zakupy w dziale Zabawki. Jest tam sporo gier planszowych i tych ciekawszych, więc można sobie wybrać :)
EDIT: kupilem właśnie z kodem Summoner Wars Master Set za 128,5zl. Kupon można pobrać do 27 listopada przez aplikację mobilną a uzyc do 6 grudnia. Wlacznie.
« Ostatnia zmiana: 2014 11 24, 21:00:26 wysłana przez Puzel »

Offline Smocza

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 135
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #71 dnia: 2014 11 24, 23:00:57 »
Jakies opinie o Pratchettowskich planszowkach?

Jako użytkowniczka firowych Wiedźm i Ankh-Morpork potwierdzam, że obie gry są zaskakująco dobre. Do Wiedźm mamy dodatek - figurki - są zajebiste, bardzo polecam. Gra dość prosta, ale wciągająca. Z kolei Ankh-Morpork jest o tyle ciekawa, że w pewnym momencie musisz przekombinowywać nad samym sobą. Losuje się własne warunki zwycięstwa i po iluś tam grach można już poznać po Twojej strategii jaki jest Twój warunek zwycięstwa i żeby uniknąć świnienia trzeba kombinować jak tu nie dać po sobie poznać do czego się zmierza :) Chyba napisałam zbyt zawile, eh ;)

Offline Snibril666

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 451
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #72 dnia: 2014 11 24, 23:44:20 »
No ja z faktu ze wybieram miedzy tymi, chyba jednak zdecyduje sie na ankh-morpork, szczegolnie ze bardzo lubilem ten klimat w ksiazkach

crus221

  • Gość
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #73 dnia: 2014 11 25, 13:36:13 »
Również zastanawiam się nad Ankh-Morpork ale nie wiem czy ilość celów wygrania nie jest zbyt niska i nie za łatwo odgadnąć kto ma jaki cel? Jak napisała smocza zawsze można przekombinować sam siebie :) Czy po takich 15 partiach w tym samym gronie to się nie znudzi?

Offline dawiss

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 230
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #74 dnia: 2014 11 26, 15:36:59 »
Kazda planszowka jest w pewien sposob powtarzalna i kiedys sie znudzi, planszowki przyjemnie sie odkopuje po x miesiacach nie grania. Czy odgadniecie jest proste? Moim zdaniem nie, bo nikt za kazdym razem nie mysli tak samo, w tej grze jest fajne to, ze jest prosta do grania, tlumaczenie zasad nie odstrasza tych, ktorzy jeszcze w nia nie grali.

Offline dornen1

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 6
Odp: gry planszowe
« Odpowiedź #75 dnia: 2015 01 21, 12:54:26 »
Z planszówek:
Carcassonne,
Wsiąść do pociągu,
i ostatnio powrót po latach do Magia i Miecz: Talisman. :)