Autor Wątek: Pytania do systemu straży  (Przeczytany 88578 razy)

Offline Zathaniel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 687
  • W ogrodzie mojej pamięci pielęgnuję różne kwiaty.
Pytania do systemu straży
« dnia: 2010 01 27, 18:22:11 »
Jeśli można pytania:
- jak z polimorfią (pod klimat: polimorf maga, forma licha itd.. zmieniające grafikę na moba) <kolorek>
- czy pojawi się licznik zabójstw albo coś w tym stylu?
- czy osoba zabita (pojedynek) po wciśnięciu mordercy przez pomyłkę dostanie .przebacz ?
Aion no i teraz wyszedłeś na idiote w sumie jak zawsze.

 

Offline Woszczu

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 595
    • Pogadaj z Pajacykiem.
Odp: Nowy-stary system morderców i ich obsługi przez straż
« Odpowiedź #1 dnia: 2010 01 27, 18:43:43 »
Cytuj
1. Kolor czerwony nad głową, oznacza mordercę. Charakter zły postaci można spokojnie odgrywać z niebieskim kolorem, czerwony kolor oznacza że gracz zabił minimum 5 osób, jest mordercą i nie odpokutował tego.

Czy każde zabicie liczy się? Łącznie z wojnami gildyjnymi? Czy red może zaznaczyć reda? Czy nadal jest coś takiego jak "zaznaczanie"?

Cytuj
3. Zabijanie/atakowanie graczy red/morderców nie musi być poparte klimatem. Morderców nadal obowiązują obecne zasady, czyli muszą mieć albo uzasadnienie, albo powód, albo odegrać itd.

Jeśli każde zabójstwo liczy się to może powodować to ze postać nabije reda na wojnie z jakaś gildia, a inni, niezwiązani z tym konfliktem będą mogli lać osobę, która zdobyła reda.

Cytuj
7.  Strażnicy ścigają redów wszędzie poza czerwonymi miastami i własnym, crimów ganiają wszędzie poza miastem macierzystym i sojuszniczymi, blue ganiają tylko w czerwonych miastach.

W tej kwestii... a na jakiej zasadzie miasta maja mieć status red/blue? Czy władca nie powinien mieć możliwości określenia tego na kamieniu?

Moim zdaniem połączono stary system, który był lichy z nowym, który był skomplikowany. Wyszło coś bardzo kiepskiego i skomplikowanego. Jeśli już cofać się do prostego systemu to niech burmistrz może określić status miasta. Pozbyć się sojuszy miedzy miastami i zrobić dwie strony konfliktu po staremu. No ale to tylko moje zdanie.
Głodne dzieci nie myślą o nauce!
Możesz pomóc! To nic nie kosztuje!
www.pajacyk.wileks.pl

Nawet świnka potrafi wejść na drzewo jeśli jest chwalona.

Offline Vilku

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 271
  • help-dm
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #2 dnia: 2010 01 27, 19:54:52 »
7.  Strażnicy ścigają redów wszędzie poza czerwonymi miastami i własnym, crimów ganiają wszędzie poza miastem macierzystym i sojuszniczymi, blue ganiają tylko w czerwonych miastach.

Bedac szarakiem i nie nalezac do zadnego miasta jestem odciety od swiata ? No chyba cos nie tak  >:(
rzemiosło górą , reszta to tylko drobny dodatek

Offline Ukulele

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1412
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #3 dnia: 2010 01 27, 20:18:54 »
Kto decyduje o statusie miasta?
Gracz-Władca czy GM ?

Offline Tinerot

  • Ekipa DM
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 7827
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #4 dnia: 2010 01 27, 20:28:39 »
Tak przecież zawsze było. To znaczy, w pierwszej odsłonie systemu miast DMa. ;) Wbrew pozorom świetny system.
(18:42:51) Dhagt: asylum
(18:42:53) Dhagt: gral w ogole w uo?

Offline Svennson

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 819
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #5 dnia: 2010 01 27, 22:35:49 »
tin no nie wiem.. wtedy mozna byla przed nia uciec teraz mialem akcje taka

<&Sve> straz tes spoko jest XD
<&Sve> spi
<&Sve> spi
<&Sve> spi
<&Sve> wychodze z hide i odrazu " no to teraz sie policzymy XD"

T1000 wersja odkrywajaca ;] ot tym ze sie teleportuje jak uciekniesz jej poza ekran nie wspominam..
Cytat: Jasmine
o tyle tutaj testy sa trudne bo jak liki na cos wpadna to same siebie nie udupia. juz niektore dzieci nocy wiedza jak sie mozna slizgac na regulaminie jak gowno po lodowcu.

Offline licho

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2429
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #6 dnia: 2010 01 27, 23:50:46 »

- jak z polimorfią (pod klimat: polimorf maga, forma licha itd.. zmieniające grafikę na moba) <kolorek>

Tak poli zmienia cię w potwora, straż gania potwory. Jesteś tak wspaniałym magiem ze oszukujesz ich oczy.

- czy pojawi się licznik zabójstw albo coś w tym stylu?

Sam licz, albo się idzie do kapłana prosić o przebaczenie. Tak było i jest.

- to nie pojedynkuj się honorowo z osobami którzy przez pomyłkę ogłaszają cię mordercą.

Czy każde zabicie liczy się? Łącznie z wojnami gildyjnymi? Czy red może zaznaczyć reda? Czy nadal jest coś takiego jak "zaznaczanie"?

- podczas wojen gildyjnych nie ma okienka i nie liczą się takie morderstwa do redowania, red nie może zaznaczyć reda, Woszczu myślałem że lepiej u ciebie z pamięcią.

Jeśli każde zabójstwo liczy się to może powodować to ze postać nabije reda na wojnie z jakaś gildia, a inni, niezwiązani z tym konfliktem będą mogli lać osobę, która zdobyła reda.

- odpowiedź wyżej,

W tej kwestii... a na jakiej zasadzie miasta maja mieć status red/blue? Czy władca nie powinien mieć możliwości określenia tego na kamieniu?

Nie, redzi to mordercy, osoby zabijające bez zasad, każdego, żaden szanujący się władca nie będzie współpracował z takimi osobnikami.
Miastem gdzie straż jest czerwona jest Delucja, Jeżeli Burmistrz np Jhelom doda do mieszkańców morderców to będą mogli oni wtedy korzystać z Jhelom oraz Delucji.

-Bedac szarakiem i nie nalezac do zadnego miasta jestem odciety od swiata ? No chyba cos nie tak
Crim to stan przejściowy charakteru, ale człowiek który ma na rękach krew/truciznę/ciemną magię i dostaje crima a nie jest w żaden sposób związany z miastem (nie należy do niego ani nie należy do sojuszniczego miasta) jest z natury podejrzany co znaczy ścigany przez prawo.
Przed lichem nie można było się uchronić, jedynym sposobem było cierpliwe znoszenie go i oczekiwanie aż odejdzie.


A Mae kasuje wiadomości bez powiadomienia użytkownika o tym że usunął, co jest bardzo niekulturalne.

Offline Dragart

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1724
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #7 dnia: 2010 01 27, 23:58:05 »
Leczenie reda powoduje nabicie crima. Podobnie jest z wetka, jesli uzyje bandarza na moba to wyskakuje crim mimo, ze nie mozna go leczyc bandarzami.

Borry

  • Gość
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #8 dnia: 2010 01 28, 00:01:37 »
To taki bonus, który istniał od zawsze i z tego co się orientuje jest nienaprawialny. Zawsze pozostaje włączenie w menu ostrzeżenia przed wykonaniem akcji dającej status kryminalisty.

Offline licho

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2429
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #9 dnia: 2010 01 28, 00:05:13 »
A pomoc przestępcy jest przestępstwem więc działa jak trzeba.
Crim spada w takich przypadkach o ile pamiętam po 5 minutach więc trzeba się pilnować i w mieście nie leczyć redów.
Przed lichem nie można było się uchronić, jedynym sposobem było cierpliwe znoszenie go i oczekiwanie aż odejdzie.


A Mae kasuje wiadomości bez powiadomienia użytkownika o tym że usunął, co jest bardzo niekulturalne.

Offline bragl

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 447
    • http://bragl.url.ph/
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #10 dnia: 2010 01 28, 00:15:25 »
To z innej beczki: jak się ma sprawa wojen między miastami? Ostatnio Vesper ma wojnę z Yew i zaraz po wejściu do Yew terminatorzy ucinali głowy, a teraz?

Offline Gofer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 8243
  • Ojciec, Maruda, Podcaster
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #11 dnia: 2010 01 28, 00:39:56 »
Yew będzie mieć orderową straż?
życie za krótkie aby się denerwować innymi, po za tym jak się denerwujesz, to Ci się ręcę trzęsą, oddech masz urywany i muszka ze szczerbinką gorzej współgra

jestem przyjaznym GM-em - powiedziałem i rzuciłem 150 graczy na pożarcie Panu Smoków - najadł się
@Aqe " bo kobieta to tez czlowiek"

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #12 dnia: 2010 01 28, 00:53:59 »
Mam straż blue.
Daje azyl.

Straż reda bije? czy bedzie traktowany jako mieszkaniec?
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline Darogan

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3143
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #13 dnia: 2010 01 28, 01:02:19 »
Cytuj
10. Danie azylu komuś z redem powoduje że na czas azylu straż go nie ściga. (Jako, że się nie mogłem doprosić graczy o testy azyli teraz będziecie mieli okazję   )

McDevil

  • Gość
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #14 dnia: 2010 01 28, 08:30:02 »

- jak z polimorfią (pod klimat: polimorf maga, forma licha itd.. zmieniające grafikę na moba) <kolorek>

Tak poli zmienia cię w potwora, straż gania potwory. Jesteś tak wspaniałym magiem ze oszukujesz ich oczy.


A jak wejdzie prawdziwy POTFUR to jedyne co robi straż, to drapie się po tyłku.