Autor Wątek: Pytania do systemu straży  (Przeczytany 88568 razy)

Offline Zathaniel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 687
  • W ogrodzie mojej pamięci pielęgnuję różne kwiaty.
Pytania do systemu straży
« dnia: 2010 01 27, 18:22:11 »
Jeśli można pytania:
- jak z polimorfią (pod klimat: polimorf maga, forma licha itd.. zmieniające grafikę na moba) <kolorek>
- czy pojawi się licznik zabójstw albo coś w tym stylu?
- czy osoba zabita (pojedynek) po wciśnięciu mordercy przez pomyłkę dostanie .przebacz ?
Aion no i teraz wyszedłeś na idiote w sumie jak zawsze.

 

Offline dejw999

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 58
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #16 dnia: 2010 01 28, 08:38:32 »
Nie, redzi to mordercy, osoby zabijające bez zasad - by licho.

no to po cholere mamy odgrywać jakieś pseudo rpg żeby tylko kogoś zabić?. Odgrywamy przez zabijanie a nie ogladaniu błekitu nieba z ofiarą. Poziom odgrywania możecie sprawdzić przez kwesty indywidualne.

Offline Wol

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 943
  • Lupus Heterofobius
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #17 dnia: 2010 01 28, 09:32:32 »
to jest bezsensu. redzi mordercy zbaijajacy kazdego- musza klimacic by zabic,  inni moga od razu ich atakowac....  bezsens

Offline Tinerot

  • Ekipa DM
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 7827
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #18 dnia: 2010 01 28, 10:02:09 »
A ja się w sumie cieszę. Chociaż licho poszedł na pewne ustępstwa, przypomina mi to system w którym się uczyłem grać na DM. A wtedy mordercy nie mieli nawet straży, nie mówiąc o takim rozbuchanym czymś jak pełne miasto. Bankier i tyle.
(18:42:51) Dhagt: asylum
(18:42:53) Dhagt: gral w ogole w uo?

Offline Aesarel

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 205
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #19 dnia: 2010 01 28, 10:58:50 »
to jest bezsensu. redzi mordercy zbaijajacy kazdego- musza klimacic by zabic,  inni moga od razu ich atakowac....  bezsens
czy jesli jakis obcy mi gracz, zaatakuje mnie bez slowa. To potem moge go bic bez rpg, bedzie uznany za pvp za atakowanie mnie, gracza pvp ?

mekmar

  • Gość
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #20 dnia: 2010 01 28, 11:12:12 »
Przyjmijmy hipotetycznie ze Wladca Jhelom jest mordcerca i cala swita to mordercy. Czy miasto nadal jest traktowane jako "dobre" ? Przyjmijmy, ze wszyscy mieszkancy Jhelom beda mordercami. To wtedy maja dwa miasta, bo maja Delucje i Jhelom. Idac tropem tych założen, najlepiej bedzie jak mordercy zapisza sie do miasta Jhelom bo wtedy wejda do Delucji i Jhelom. Zalozmy ze burmistrz Jhelom, nie chce miec miasta orderowego i chce miec mordercow w swoim miescie. Co wtedy ?

Offline Aruv

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 4762
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #21 dnia: 2010 01 28, 11:21:00 »
Jest kranczips, jest impreza.

Offline Vilku

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 271
  • help-dm
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #22 dnia: 2010 01 28, 11:51:14 »
Licho czyli zeby dalej funkcjonowac na serwerze trzeba zgrzybic nerkro albo znalezsc sobie jakas dziure ? A gdzie tu wolnosc wyboru i jakies neutralne jedno miasto gdzie moga wejsc wszyscy ?
rzemiosło górą , reszta to tylko drobny dodatek

Offline Aruv

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 4762
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #23 dnia: 2010 01 28, 12:17:20 »
Wolność wyboru jest przereklamowana a demokracja jest dla ubogich.
Jeśli potrzebujesz miasta, wybierasz sobie jakieś i zapisujesz się do niego.

Offline Zyzio

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2267
  • 1 os. Hybrydowe Lobby
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #24 dnia: 2010 01 28, 12:26:27 »
Gdyby dac miastom mozliwosc wybrania ich "charakteru" szybko zweryfikowaloby to trafnosc zmiany. Podejrzewam ze miasta pokroju Cove czy Yew postawilyby na neutralosc i banowanie niewygodnych, podczas gdy inne okreslaly swoj charakter. Wtedy powiedzialbym ze zmiana to naprawde krok naprzod, poki co jestem niezdecydowany. Podobno najwieksza zaleta ksiestw jest wladza w rekach graczy, jednak teraz zeby komus niezgodnemu z charakterem (ustalonym przeciez odgornie) pozwolic wejsc wladza musi placic olbrzymie kwoty za azyl.
***<Kap^^> kto nie gral w uo ten nie zna zycia***
KANDYDACI NA DROWA:
http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,18495.msg306994.html

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #25 dnia: 2010 01 28, 12:35:39 »
Co z miejscami jak wampowo, gdzie w standardzie mieszkaly postaci "red" jak i "blue" patrzac kolorami?

Kiedys mialy odrebna straz, co teraz?

Offline Zyzio

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2267
  • 1 os. Hybrydowe Lobby
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #26 dnia: 2010 01 28, 12:43:11 »
Straz nie bije mieszkancow :)
***<Kap^^> kto nie gral w uo ten nie zna zycia***
KANDYDACI NA DROWA:
http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,18495.msg306994.html

Offline LooZak

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 329
  • Japan woman lover <3
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #27 dnia: 2010 01 28, 13:36:42 »
A ja mam za to pytanie do konkretnej sytuacji. Mianowicie, mamy miasto blue, ktore sciga kredki, i crimy. Niby wszystko ok, ale czy jest mozliwe dawanie banow niewygodnym łorderowcom, ktorzy robia bardache w miescie wykorzystujac do tego celu mechanike ? - tak wiem zlapia crima po zaatakowaniu innego blue, co nie zmienia faktu, ze przez ta chwile moga zabic 1-2 osoby na predce. (a sa na serwie osoby ktore maja w........e brzydko ujmujac czy beda mialy reda, czy nie)

Offline Darogan

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3143
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #28 dnia: 2010 01 28, 13:43:51 »
A ja mam za to pytanie do konkretnej sytuacji. Mianowicie, mamy miasto blue, ktore sciga kredki, i crimy. Niby wszystko ok, ale czy jest mozliwe dawanie banow niewygodnym łorderowcom, ktorzy robia bardache w miescie wykorzystujac do tego celu mechanike ? - tak wiem zlapia crima po zaatakowaniu innego blue, co nie zmienia faktu, ze przez ta chwile moga zabic 1-2 osoby na predce. (a sa na serwie osoby ktore maja w........e brzydko ujmujac czy beda mialy reda, czy nie)

Przeciez nikt nie zabrał mozliwosc - banowania kogoś, władzą miasta..

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #29 dnia: 2010 01 28, 15:02:28 »
własnie. ważna kwestia.

ubijam kredke (sam zaatakowałem).  Kredka ma prawo do:
a) jakiegoś jednokrotnego odwetu bez rpg
b) zabijania mnie do końca DM bez rpg
c) ma problem bo jest kredkom i ZAWSZE musi odegrać scenke.


Sprawa 2

Ubijam kredke (on mnie zaatakowal, ale mu nie przyfarciło i padł) Kredka ma prawo do:
a) jakiegoś jednokrotnego odwetu bez rpg
b) zabijania mnie do końca DM bez rpg
c) ma problem bo jest kredkom i ZAWSZE musi odegrać scenke.


Sprawa 3

Kopie sobie spokojnie w kopalni. Wyskakuje pan zlodziej któremu nie udało się okradanie czy cokolwiek innego. W każdym razie został zidentyfikowany jako potencjalne zagrozenie.

Oczywiście bardzo szybciutko zabijam taką osobe. I...  musze iść do kapłana czy kogotam, zeby wyzerować licznik? Troche kupa jak straznik/burek itd bedzie mogl nabic sobie reda pilnujac miasta.
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline szaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 743
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #30 dnia: 2010 01 28, 15:10:30 »
własnie. ważna kwestia.
Sprawa 3

Kopie sobie spokojnie w kopalni. Wyskakuje pan zlodziej któremu nie udało się okradanie czy cokolwiek innego. W każdym razie został zidentyfikowany jako potencjalne zagrozenie.

Oczywiście bardzo szybciutko zabijam taką osobe. I...  musze iść do kapłana czy kogotam, zeby wyzerować licznik? Troche kupa jak straznik/burek itd bedzie mogl nabic sobie reda pilnujac miasta.

Z tego co wiem, złodziej dostaje crima za nieudaną próbę kradzieży, wtedy możesz go spokojnie zabić i nie staniesz się redem. Jeśli zabijesz go bezpodstawnie albo tylko na podstawie podejrzeń, to tak, masz problem i musisz odkupić swoje grzeszki u kapłana :)