Autor Wątek: Pytania do systemu straży  (Przeczytany 88579 razy)

Offline Zathaniel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 687
  • W ogrodzie mojej pamięci pielęgnuję różne kwiaty.
Pytania do systemu straży
« dnia: 2010 01 27, 18:22:11 »
Jeśli można pytania:
- jak z polimorfią (pod klimat: polimorf maga, forma licha itd.. zmieniające grafikę na moba) <kolorek>
- czy pojawi się licznik zabójstw albo coś w tym stylu?
- czy osoba zabita (pojedynek) po wciśnięciu mordercy przez pomyłkę dostanie .przebacz ?
Aion no i teraz wyszedłeś na idiote w sumie jak zawsze.

 

mekmar

  • Gość
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #46 dnia: 2010 01 30, 12:50:05 »
Pytanie, mam stoisko w miescie XyZ weszla zmiana ze red nie moze tam wejsc. Jak mam zabrac zloto od kupca ? Jak mam zrezygnowac ze stoiska ? Jak mam zabrac swojego kupca ? Jak odebrac rzeczy od kupca ? Azyl nie dziala.

Offline licho

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2429
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #47 dnia: 2010 01 30, 16:56:23 »
chyba łatwiej poprosić dowolnego gma żeby ci pomógł niż pisać temat na forum.
Przed lichem nie można było się uchronić, jedynym sposobem było cierpliwe znoszenie go i oczekiwanie aż odejdzie.


A Mae kasuje wiadomości bez powiadomienia użytkownika o tym że usunął, co jest bardzo niekulturalne.

Offline Ari

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 440
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #48 dnia: 2010 12 06, 16:48:07 »
hmmm zmiana ze straża to jeden z bardziej trafnych oraz napędzajacych gre / ekonomie pomysłów. Niestety po zmianie a już czasu mineło troche w dalszym ciągu straż jest nieśmiertelna gdyż wojen nikt nie przyjmuje nawet odwieczni wrogowie kontrolujący takowe miasta ....  .

Czy będzie to zmienione  ?

Agraeld

  • Gość
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #49 dnia: 2010 12 06, 18:33:50 »
jest cos takiego jak azyl

Offline Ari

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 440
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #50 dnia: 2010 12 06, 19:04:42 »
a co ma do tego azyl skoro w mojej wypowiedzi nie ma nic zwiazanego z azylem na temat. Chodzi o smiertelna a raczej niesmiertelna w dalszym ciagu straz z powodow czysto mechanicznych.

Offline spoxikmero

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 0
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #51 dnia: 2011 03 17, 13:00:27 »
Przeleciałem cały wątek i dużo piszecie odnoścnie tych niebieskich i czerownych. Jak rozumiem osoba ze statusem crime jest zaciukana przez straż tylko po tym jak go zobaczą. Więc mam rozumiem że podejmując się szkolenia swojej postaci w zatruwanie to musze znaleźć miasto w którym nie dostanę łupnia na dzień dobry? Bo gdybym chcial zatruć strzały to dostaję status kryminalisty i po chwili moja ścięta głowa katurla się po błocku?

spocik

  • Gość
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #52 dnia: 2011 03 17, 13:39:57 »
Azyle sa zbugowane. Jestem niemal pewien, ze tak jest. Mi natomiast (mam reda) pomaga zawsze taka kombinacja:

1. Zapisuje sie do dowolnego miasta.
2. Nie wiem, czy zapisuje z automatu, czy tez trzeba odczekac jakas godzine po dopisaniu przez osobe uprawniona w miescie. Ja czekam. W ramach testu mozna wejsc na crimie do miasta i sprawdzic, czy straz otlukuje 5 minut po przyznaniu obywatelstwa.
3. Prosze o azyl. Godzine po otrzymaniu listu (patrz wyzej) o przyznaniu azylu pojawiam sie w miescie, w ktorym mam azyl.

4. SMIGA.

Duzo osob mnie o to pytalo, z azylami sa powszechne problemy, zwlaszcza jezeli masz reda.

Proponuje sprawdzic. Jestem ciekaw czy to jest pewny sposob.

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #53 dnia: 2011 03 17, 14:40:54 »
Przeleciałem cały wątek i dużo piszecie odnoścnie tych niebieskich i czerownych. Jak rozumiem osoba ze statusem crime jest zaciukana przez straż tylko po tym jak go zobaczą. Więc mam rozumiem że podejmując się szkolenia swojej postaci w zatruwanie to musze znaleźć miasto w którym nie dostanę łupnia na dzień dobry? Bo gdybym chcial zatruć strzały to dostaję status kryminalisty i po chwili moja ścięta głowa katurla się po błocku?
Jeśli zapisujesz się do jakiegoś miasta to możesz w nim być redem, blue, crimem i straż Cie nie ruszy. W miastach sojuszniczych powinieneś być bezpieczny jako kryminalista (teoretycznie, bo to się ostatnio mocno zmienia). Azyl pomaga osobom które mieszkają w mieście mającym wojnę z innym miastem oraz redom i kryminalistom. Wtedy do tego wrogiego miasta możesz wjechać, kosztuje to jednak dwu-krotność podatku miejskiego.

Spocik bardzo możliwe że azyle coś szwankują. Niedawno jedna osoba mi zgłaszała że pomimo posiadania azylu w naszym mieście pogoniła go straż.
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

Offline Zywol

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 823
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #54 dnia: 2011 03 18, 13:15:30 »
a ja bym nalegał jednak aby o ile dało rade [mogę protestować z jakimś gmem o ile będzie odzew], aby w jelh redzi z del mogli przebywać. miasta są od wieków zaprzyjaźnione i przydało by się aby w końcu ten bubel skryptowy zmienić ;)
"Jeśli wierny jest na prawdę wierny swemu bogowi to załatwi sobie asyl w mieście gdzie świątynia stoi lub będzie żył na wygnaniu, prześladowany."

Logika DM'a ;)

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #55 dnia: 2012 02 27, 16:02:55 »
Ekipa myśli o zmianie obecnego systemu?

Offline Tinerot

  • Ekipa DM
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 7827
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #56 dnia: 2012 02 27, 18:30:18 »
Ja od dwóch lat intensywnie myślę do powrotu systemu straży i miast ze stycznia 2003 roku. Wszystko pierze redów i crimów, zero wyjątków, burmistrz wybierany co miesiąc. Papua i Delucja po bankierze i treserze, straży i kamienia miasta brak. Proste, logiczne, brak ramożerności i nie generuje bugów. Piękne.
« Ostatnia zmiana: 2012 02 27, 18:33:15 wysłana przez Tinerot »
(18:42:51) Dhagt: asylum
(18:42:53) Dhagt: gral w ogole w uo?

Offline Rey

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 928
  • Zacny Naven`yer
    • http://reynevan.ovh.org
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #57 dnia: 2012 02 27, 18:43:12 »
Tylko czy we wlasnym miescie mozna bylo byc z crimem?
Borry: "Papier przepakowany, nożyczki OK. Kamień"

"kolego jesli internet explorer ma odwage zapytac czy moze byc domyslna przegladarka, to Ty nie masz odwagi podejsc do dziewczyny i zagadac?"

Offline Ger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #58 dnia: 2012 02 27, 18:59:37 »
ja od zawsze jestem za starym systemem
czekam Tinek na Twoje dzialanie o powrot do starego systemu

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #59 dnia: 2012 02 27, 19:15:41 »
Tylko czy we wlasnym miescie mozna bylo byc z crimem?
Nie, żaden crim nie może wejść do miasta posiadającego straż. Dodatkowo, jeśli wejdzie to strażnik, który go zobaczy, pamięta go przez kolejne 24h czasu realnego.
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
- Aktualny system sprawia, że kolor na głową nie ma znaczenia
vs
Stary system:
- Crim i Red to kara za grzechy
- Stracą na tym miasta neutralne gdyż mają do wyboru "blue i straż" albo "neutral/red i brak straży".
- To spowoduje przewrót w ilości mieszkańców w miastach.
- Nie wiem co stanie się w Bucc ale obiecuje, że w Scara to się szybko pojawimy :>
- Zapewne spadnie czas save'a o kilka ms :)
- Ze 2-3 bugi mniej
- Brak spamu banowania peruk w miastach
- Mniej simsów własnych
- Więcej simsów z ekipą
- Straż zacznie zabijać stwory (mam nadzieję)
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

Offline Rey

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 928
  • Zacny Naven`yer
    • http://reynevan.ovh.org
Odp: Pytania do systemu straży
« Odpowiedź #60 dnia: 2012 02 27, 20:31:31 »
Co z czarami nekromanty np bless, brama?
I te powroty z pvm... :) truta bron, kox zatruwania w domkach.
Leczenie czyjegos moba kto mial crim.

Rozumie red ale crima bym wywalil bo crim to dla mnie taki ban za zle zachowanie a tymczasem dostajemy go za korzystanie z gry.
Borry: "Papier przepakowany, nożyczki OK. Kamień"

"kolego jesli internet explorer ma odwage zapytac czy moze byc domyslna przegladarka, to Ty nie masz odwagi podejsc do dziewczyny i zagadac?"