Autor Wątek: NOWE ZASADY: regulamin pvp..  (Przeczytany 162874 razy)

Offline wilq

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 253
NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« dnia: 2010 12 07, 20:11:45 »
Jak w temacie.
Chciałbym was graczy zapytać o zdanie co do regulaminu PVP . Co byście zmienili w nim , wiadomo wole znać wasze opnie niż robić regulamin na „widzi-misie” tak jak ja to widzę .
Więc do dzieła! :)
I see you, when you sleep..

 

Offline Prorokpl

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1200
  • Aritomo Morishita
    • Radio Aoi
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #211 dnia: 2011 01 05, 10:03:47 »
Necro masz rację, w sumie za śmierć nie ma żadnych negatywnych skutków oprócz stracenia sprzętu który można odrobić. Zaostrzenie negatywnych skutków śmierci faktycznie rozwiązało by problem tego, że dla niektórych nic nie znaczy. PVP wręcz by wtedy się troszkę przywiesiło a ludzie stali by się ostrożniejsi, ale z drugiej strony mogło by dochodzić do nadużyć. Na przykład ktoś by specjalnie na kogoś polował tylko po to by mu gra zbrzydła. W takim wypadku jeśli by większyć negatywne skutki smierci trzeba by było zaostrzyć również regulamin co do zabójstw. A to jest błędne koło.

Offline Spider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1181
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #212 dnia: 2011 01 05, 10:24:38 »
Nie te realia. Jeśli dotarcie do jakiegoś regionu zajmowało by bardzo dużo czasu, to można by kombinować z jakimiś "dodatkami" po śmierci, ale teraz zbyt łatwo jest przeczesać cały teren w poszukiwaniu zdobyczy -> dużo większa liczba zginięć.

Offline zethaiks

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 311
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #213 dnia: 2011 01 05, 14:12:37 »
Diabel chodzilo mi o wypowiedz Reya co do rzemiosla ... czyli dla mnie parob ;)
a nie kazda postac

Offline timon

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 440
  • ^^"
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #214 dnia: 2011 01 16, 01:51:55 »
to niech co 5 smierci z reki gracza (GARCZA NIE MOBA CZYLI GRACZY PVM NIE DOTKNIE) ucina wojowi 1% bojowki a magowi 0,1% losowego skila magicznego zmiana ta nie dotyczy graczy z wojnami gildyjnymi
czyli po zgonie gracz vs gracz


if WOJNA == true
    nic
else
    if magia,demonolog,druid.... == true
         random(magia,demonolog.....) = random-0,1%
    else
         random(walka mieczami, walka szpadami....)= random-1%

wiem ze to nie jest poprawny zapis nie ale widac o co chodzi

jesli gracz nie psoiada ani magi ani bojowki czyli jest pure rzemiol to nie traci nic
« Ostatnia zmiana: 2011 01 16, 01:57:18 wysłana przez timon »
Cytat: Daltar
Tin, a nie mówiłem, że lepiej udupiać? Wtedy płacz jest przynajmniej uzasadniony :cool:

Offline Prorokpl

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1200
  • Aritomo Morishita
    • Radio Aoi
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #215 dnia: 2011 01 16, 08:56:33 »
Po pierwsze:

-czemu wojowi 1% a magowi tylko 0,1? żądam równouprawnienia!

po drugie:

-czemu ma ucinać te skille, co od śmierci robimy się głupsi?

Nie podoba mi się.

Offline timon

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 440
  • ^^"
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #216 dnia: 2011 01 16, 13:30:22 »
ludzie placza ze nic sie nie traci to niech sie traci jak maja taki problem a 1% i 0,1% bo mag ma inne gaiy niz woj i inny naklad materialu :D

propozycja jest tank naprawde nic sie warta ale jak ludzie sa masochistami i twierdza ze przy smierci sie nic nie traci i ludzie nie szanuja zycia to niech maja
Cytat: Daltar
Tin, a nie mówiłem, że lepiej udupiać? Wtedy płacz jest przynajmniej uzasadniony :cool:

Offline Sadi666

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1115
    • http://www.topory.fora.pl
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #217 dnia: 2011 01 16, 13:34:05 »
Tak, to już lepiej, niech za każdą śmierć zabiera z banku 10k (takie koszty pochówku i transportu zwłok na cmentarz :D).

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #218 dnia: 2011 01 16, 14:31:47 »
Pomysł timona i sadiego jest czystym zabijaczem online'u. Jest też nielogiczny
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

cormac

  • Gość
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #219 dnia: 2012 02 06, 16:40:45 »
Wróciłem do grania po kilkuletniej przerwie niedawno. Gram na serwerze od czasów gdy NPC nieoficjalnie nim rzadziło, ponad 2 lata stałem też po drugiej stronie "barykady". Paradoksalnie tych niedobrych PK z NPC(jako gracze) potrafilismy nakłonić do całkiem sensownych działań jak np. ochrona turnieju organizowanego przez nas. Dodatkowo klimat był. Wychodzenie za miasto to była przygoda. Najazdy na miasta, organizowanie obrony. Zakradanie się redów w nocy do miasta, wówczas nawet noobem można było "bronić" miasta krzycząc STRAZ!  budząc strazników. Była adrenalina.  Czułeś się mocny, sprzedawałeś im tanio itemy,  prowadziłeś karczmę, albo byłeś znanym bardem - nie uciekałeś, skończyło się na klimatycznych pogaduchach. Często też kredki nie kradły wszystkiego co znalazły, nawet jak zabili, nie tłukli konia. Czasem potrzebowali określonych przedmiotów - po to powstała komenda .obszukaj.
 Mam nadzieję że te czasy wrócą...
 

Offline Rey

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 928
  • Zacny Naven`yer
    • http://reynevan.ovh.org
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #220 dnia: 2012 02 06, 20:52:20 »
Mysle ze nigdzie nie odeszly te czasy.
Tylko ludzie sa znudzeni, nie chce im sie postarac.
Jak ktos mnie chamsko potraktowal, to ja go tez, a przy okazji i reszte graczy.
Wydaje mi sie, ze wystarczyloby skonczyc chociaz z "zabije cie bo jestes z miasta co ktos mnie kiedys zabil" (czyt zgrabie cie bo jestes noobem a musze cos powiedziec zeby bylo ze klimace...) :D
A pamietam jak spotkalem wampira na drodze britt pogonil mnie i to tak bym zdarzyl wbiec do miasta zaalarmowac straz. Nie NPC tylko graczy straznikow troche wtedy siedzialo. :)
Albo stado wilkolakow urzadzilo polowanie, i jakos zaden nie polakomil sie na nic z mego ciala.
A zreszta to ze uciekalem na widok reda to wydawac by sie moglo ze napawa go to duma a nie ze mu frag ucieka.
Borry: "Papier przepakowany, nożyczki OK. Kamień"

"kolego jesli internet explorer ma odwage zapytac czy moze byc domyslna przegladarka, to Ty nie masz odwagi podejsc do dziewczyny i zagadac?"

Offline timon

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 440
  • ^^"
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #221 dnia: 2012 02 07, 03:50:54 »
yeyeye ktos wygrzebal temat z moim trolowym postem jak milo
Cytat: Daltar
Tin, a nie mówiłem, że lepiej udupiać? Wtedy płacz jest przynajmniej uzasadniony :cool:

SiS

  • Gość
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #222 dnia: 2018 12 22, 15:43:40 »
Czy można ostudzić ekipę do podejścia zabicia osoby non-pvp?
Dochodzi obecnie do absurdalnych sytuacji i jak pisałem w innym wątku - jest z tym jak z dzisiejszą poprawnością polityczną.

Nie chcecie aby nie dało się takiej osoby zabić to zablokujcie możliwość atakowania osoby z flagą nonpvp. Będzie dochodzić do nadużyć i po prostu zmniejszy się online, co już zaczyna się dziać (nadużycia)
Z jednej skrajności i początków serwera gdzie można było paść od byle reda dla stuffu, w drugą, w prawie nietykalność.

Dlaczego mają być karani tylko gracze pvp ? Dlaczego jeżeli gracz nonpvp w jaki kolwiek sposób prowokuje do jego zabicia to nie można tego zrobić i nie ma on zostać ukarany? Jest to serwer pvp i pvm. Świat jest otwarty. Są mordercy, wsiowe gupki i ryzyko! Są władze, straże i banicje. Jest to niszczone.
« Ostatnia zmiana: 2018 12 22, 16:07:08 wysłana przez SiS »

Offline Dezzmond

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 189
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #223 dnia: 2018 12 22, 17:42:21 »
Myślę, że problemu by nie było gdyby niektórzy gracze, nie atakowali graczy non-pvp bez powodu. Ciekawe, że to właśnie Ty zabierasz głos w tej sprawie, bo już chwile po odmrożeniu atakowałeś graczy non-pvp w środku banku Bucc twierdząc, że to Twój klimat. To własnie takie osoby i takie zachowanie niszczy online. To nie jest serwer PvP, na którym wszystko ma być ustawiane pod graczy PvP. Regulamin i tak nadto pozwala na atakowanie graczy non-pvp. A kilka dni w jailu w zamian za psucie komuś gry jest niewielką karą. Nie rozumiem więc w ogóle Twoje podejścia. Chcesz się bawić PvP, są gildie walczące, jest gong. A jeśli online faktycznie maleje, to nie dlatego, że neutrala nie można zabić, a właśnie dlatego, że osoby Twojego pokroju nękają neutrali.

PS. Jeśli ktoś Cię prowokuje to regulamin zezwala Ci go zabić niezależnie od statusu, wystarczy jedynie, że odegrasz to w odpowiedni sposób i podasz powód zabicia. Z czym masz problem? Uszanuj czas Ekipy i przeczytaj chociaż Regulamin przed podjęciem tematu...
« Ostatnia zmiana: 2018 12 22, 17:49:08 wysłana przez Dezzmond »

Offline Paul

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #224 dnia: 2018 12 22, 18:18:37 »
Kolego SIS, gdybyś czytał regulamin to byś wiedział, że te nadużycia, o których tak się tu ładnie rozpisałeś wręcz, jako ofiara można by rzec to bardzo dobry powód do czystego PK. Wystarczy pomyśleć i sklecić dwa no trzy zdania, tak wiem może to być Ci obce, ale uwierz mi sprawi to radość i Tobie a i taki gracz, który patrzy na rpg powinien być zadowolony.
Pozwól, że Ci wytłumaczę, o co chodzi w tych strasznych zakazach jakie narzucają na Ciebie i tobie podobnych graczy. A chodzi tu mój drogi nie o sam zakaz zabijania a o to abyś ruszył mózgownicą i zamiast tylko machać mieczykiem napisał też coś w międzyczasie a nóż Ci się spodoba. I nie, niestety akcja w banku typu „uciekaj, bo Cię zabije” to nie to, o co ekipie chodziło, ale myślę, że jesteś na dobrej drodze.
Pozdrawiam i życzę wspaniałych chwil w tym naszym ukochanym świecie UO.
Gracz non-pvp.

SiS

  • Gość
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #225 dnia: 2018 12 22, 19:13:55 »
@Paul, nie będę się do Twojej wypowiedzi ustosunkowywał, bo tragicznie się czyta co napisałeś.

@Dezzmond - już Ci tłumaczyłem, ale jak grochem o ścianę. Nie było Cię tam, nie widziałeś, więc nie wypowiadaj się na temat mojego 'klimatu', który zaprezentowałem. Dałeś mi bana - akcja, rekacja i o to właśnie chodzi. A całe zajście było fajne, śmieszne i z  dawką rpg, a ponadto nikt nie ucierpiał.

I nie macie racji. To że nie dotyka was patologia i nie macie o niej pojęcia, nie znaczy, że jej nie ma. Realia wyraźnie pokazują, że jawne mieszanie się osób nonpvp w sprawy graczy pvp nie mogą wiązać się dla nich z konsekwencjami.

Jeżeli gracz nonpvp grabi mi fraga gracza pvp gdy pod nim stoję i jego zabicie wiąże się z "ostrzeżeniem" z strony ekipanta to coś tu jest ewidentnie nie tak - dla mnie to absurd. To że was to nie dotyczy i wam się to podoba nie oznacza, że nie ma w tym niesprawiedliwości. Ale jak zawsze każdy ma swoją ;)
Oczywiście jak zawsze sprawa jest tu prosta - nie podoba się to wypad. Więc jeżeli, tak to ma wyglądać to oczywiście zrobię wypad. Wyrażam swoje niezadowolenie i piszę o problemie, który jest.

PS. Jeżeli ktoś myśli, że piszę o podbiegnięciu do gracza i zabiciu go z słowami "Giń w imię mojego boga" to jest w grubym błędzie. Nie piszę tutaj o ot zabijaniu graczy non-pvp dla stufu.
Jest to  serwer pvp i pvm. I mimo, że nie mam takiej potrzeby i tego nie robię, to nie widzę powodu dla którego, gracze pvm są aż tak chronieni, i nie można ich zabić chociażby dlatego, że są z nienawidzonego przez kogoś miasta etc, a na pvp ma się wyj3bkę w stosunku do pvm. Ale to zupełnie inny temat.

Chodzi o sytuację w której gracz pvp zostanie ukarany za agresje względem gracza nonpvp, a w drugą stronę to totalnie nie działa i zaczyna być i będzie wykorzystywane. Jak pisałem wyżej, konsekwencje chce się wyciągać nawet za słuszną agresję. Regulamin nie definiuje na jak wysokim poziomie ma być "kilmat" - ile minimum znaków mam użyć, słów, co ma zawierać całe zajście, ani czasu jego trwania.


« Ostatnia zmiana: 2018 12 23, 11:34:33 wysłana przez Havv0c »