Autor Wątek: NOWE ZASADY: regulamin pvp..  (Przeczytany 162887 razy)

Offline wilq

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 253
NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« dnia: 2010 12 07, 20:11:45 »
Jak w temacie.
Chciałbym was graczy zapytać o zdanie co do regulaminu PVP . Co byście zmienili w nim , wiadomo wole znać wasze opnie niż robić regulamin na „widzi-misie” tak jak ja to widzę .
Więc do dzieła! :)
I see you, when you sleep..

 

Offline Ainn

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 612
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #31 dnia: 2010 12 08, 10:05:47 »
System ma zasadniczo wade - nie wiadomo kto ma propa PVP. Oczywiscie jest duzo osob, ktore walcza PVP a tego propa nie maja.
Najwiekszy problemem jest incognito - nawet jesli dasz wojne to jesli gracz ma inco i krima nie wiesz, ze to twoj wrog, czy moze zwykly klimaciarz - inna sprawa, ze niektorzy lataja bez gilii, zeby uniknac pomaranczowego koloru lub maja red status.

Tak jak bylo napisane wczesniej - przeciw zabijaniu na Incognito - niech, dowolny atak na innego gracza od razu zrzuca inco.

Brakuje tez jasnej komunikacji co sie dzieje ze zgloszeniami do Ekipy i uzasadnienia werdyktu.

OBOWIAZEK nalezenia do gildii PVP - surowo karanie za odstepstwa - z czegos ten nakaz przeciez wynikal... z czego? Z latwej identyfikacji bo ciezko pamietac imiona swoich wrogow skoro nie ma pelnej list .online.

Zdjecie glupiego zapisu o karach za zaznaczanie reda mordercom. Przeciez to jest bez sensu! Jak ktos kogos zamordowl, to kim jest?

McDevil

  • Gość
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #32 dnia: 2010 12 08, 10:09:23 »
Mi nie podoba się bluzganie w grze, teksty typu "kretyni", "debile" itp. podczas pvp.  Nie podoba mi się, że uchylono ten punkt regulaminu, za teksty typu np. "jakie debile, w 5 jednego gonili" powinny lecieć upomnienia, a w razie nagminnego zachowania i poważniejsze konsekwencje.

Offline Zathaniel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 687
  • W ogrodzie mojej pamięci pielęgnuję różne kwiaty.
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #33 dnia: 2010 12 08, 10:12:23 »
Eol :< a tak się starałem żeby imię nie padło ;/

Co do bicia "neutrali" to faktycznie - Ci pewni swoich praw i przywilejów są strasznie denerwujący. "bo powiem Bogom" :D

Obowiązek posiadania gildii? zgoda! ale tylko przy czynny pvp (mass) bo nie każdy ma czas i chęci szukać kolejnych gildii, umawiać się z liderem itp.

Zaznaczanie reda? ostatnio słyszałem jak to chaos ma ciężko że ich nikt nie zaznacza ;] myślę że jeśli oni się zgodzą to można by obejść ten podpunkt z korzyścią dla nich.
Aion no i teraz wyszedłeś na idiote w sumie jak zawsze.

Offline Aiwass

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 392
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #34 dnia: 2010 12 08, 10:18:33 »
"-surowo karać zgłaszanie i nabijanie reda przez osoby mające przypietą łatke pvp." -tego wogole nie rozumiem po co to zostalo wprowadzone...  to powinno sie skasowac z regulaminu i bardziej pilnowac graczy pvp do posiadania gildii..... jesli ktos bedzie biegal na pk bez gildii i kogos zabije..  to dostanie reda... to moze wymusi na graczach pvp posiadanie gildii... teraz to sie sprowadza do tego ze biegam sobie bez gildii.. pkne sobie kogos... a jak on mnie oznaczy to jeszcze pojdzie do jaila.... GŁUPOTA!!

Offline KusKus

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 173
  • Kusalaglupagus
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #35 dnia: 2010 12 08, 10:35:37 »
Z tego co wiem to na potrzeby UO wymyslono pojecie SandBox
DM2 sra zadka kupa na pojecie SandBox wlasnie poprzez regulamin PvP
SandBox = Brak regulaminu PvP

Offline Rey

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 928
  • Zacny Naven`yer
    • http://reynevan.ovh.org
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #36 dnia: 2010 12 08, 11:41:23 »
Draznia was neutrale z tekstem "bo powiem bogom"
A co z pk za dopisek albo kolor beretu ten wymuszony klimat i tak sluzy jednemu oddaj zbroje magol etc

Nie jestem za muminkowem.

Pamietam jak Zyzio swoja pupilka pogonil mnie z podmroku czajac sie w cienu. :)
Albo kryska co mnie zlapala na scinaniu zboza w zbroi ;)
RObhar ktory podstepem wyciagnal mnie z banku krasiow do windy rzekomo potrzebujac mej pomocy. [tu bylem zly jak cholera ale jak emocje ostygly zdalem sobie sprawe ze to bylo na swoj sposob sprytne]

Podstawowa wada pvp na dm jest za mala ilosc takowych graczy.
Kazdy czerpie inna przyjemnosc z grania na dm podstawowa zasada pvp powinno byc:
- nie rob innemu co tobie by bylo nie mile albo rob to z wiekszym pomyslunkiem to nie CS :P
Borry: "Papier przepakowany, nożyczki OK. Kamień"

"kolego jesli internet explorer ma odwage zapytac czy moze byc domyslna przegladarka, to Ty nie masz odwagi podejsc do dziewczyny i zagadac?"

Offline AbelarD

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 114
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #37 dnia: 2010 12 08, 12:34:10 »
1.W przypadku, gdy gracze nie znajdują się w żadnej gildii, to muszą sobie taką znaleźć lub natychmiast zgłosić problem ze znalezieniem takowej do Will'a. Ekipa może odgórnie nakazać graczowi znalezienie sobie GW, jeśli uzna, że podlega on już pod definicje gracza aktywnie zajmującego się PvP. Ekipa w wyjątkowych sytuacjach pozwala graczom bezgildyjnym branie udziału w walkach Gildii Walczących - zostaje im wtedy nadany przez Ekipę domyślny status gracza PvP i są traktowani tak samo jak gracze PvP
dużo tych wyjątków mamy  ;D

Offline Robinton

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 739
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #38 dnia: 2010 12 08, 12:52:57 »
Zalegalizować wszem i wobec bycie graczem pvp bez gildii.

Offline Zywol

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 823
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #39 dnia: 2010 12 08, 12:53:15 »
wywalić te durne tablice i nakaz przynależności do gildii, bo w sumie wszystko się wokół tego kreci. kiedyś wystarczyła flaga pvp i tyle, a teraz sztuczne nakazy gildii, itp
no i co ważniejsze, chyba każdy wie - im więcej reguł tym większe zamieszenie?
« Ostatnia zmiana: 2010 12 08, 12:55:51 wysłana przez Zywol »
"Jeśli wierny jest na prawdę wierny swemu bogowi to załatwi sobie asyl w mieście gdzie świątynia stoi lub będzie żył na wygnaniu, prześladowany."

Logika DM'a ;)

Offline Dragart

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1724
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #40 dnia: 2010 12 08, 14:57:33 »
Kary za pk bez rozmowy wczesniej z graczem non pvp. Lub za klimat typu "Podaj mi skrzynie bankierze" , ups, nie ten bind...

No i za wbijanie graczom niewalczacym na mass pvm ...

Problem z graczami pvp nie jest taki,z e oni nie maja z kim wlaczyc, tylko oni nie maja kogo grabic. Ludzie odwalaja jakeios akcje typu atak 4 na jednego, ktory jeszcze na klacie trzyma moba. Tu nie chodzi o wlake pvp, tylko o szybkie ubicie i zgrabienie.
« Ostatnia zmiana: 2010 12 08, 15:01:54 wysłana przez Dragart »

Offline AbelarD

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 114
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #41 dnia: 2010 12 08, 15:17:11 »
dokładnie albo wywalić albo wszyscy muszą mieć gildie i problemu nie ma, i tak już zrobiliście z uo cs dzięki tej tablicy

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #42 dnia: 2010 12 08, 16:03:50 »
Tylko jedno:

- Ogarnąć ekipę by przejrzała na oczy i zaczęła działać w sprawach Pk. (tak mówię tu też o swoich "brudach"

- Zniesienie tablicy - powoduje kłótnie.

Offline DragoN

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 729
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #43 dnia: 2010 12 08, 16:12:30 »
Osobiście nie gram PvP, ale

Zaostrzenie / egzekwowanie kar za:

Zabijanie w domkach jak już ktoś napisał ( zarówno graczy jak i moobów )
Nie wiem czy PvP ale 'konflikt' tak - Blokowanie ścianami w mieście / domku / banku bez konkretnego powodu


Wymóg fabularny PK ...
( przykład )
Oddaj zbroje bo zginiesz
nie
Giń 

Dla mnie to porażka, bo szczerze jak bym grał PvP i chciał bym kogoś zabić to mam fefnaście pomysłów na sekundę co zrobić, żeby w 2 zdaniach 'odegrać' pewne PK
Dziewczyną się zajmij a nie UO :<
Dziewczyna nie order, nie ucieknie.

Skalaboss

  • Gość
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #44 dnia: 2010 12 08, 16:12:52 »
Usuniecie graczy pvp z ekipy.

Offline Spider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1181
Odp: NOWE ZASADY: regulamin pvp..
« Odpowiedź #45 dnia: 2010 12 08, 16:20:06 »
Ujednolicić sprawę przymusu przynależności do gildii:
- obejmuje wszystkich (i od wszystkich jest egzekwowana, kolejno -> upomnienie, jail 96, ban 7, ban 28, perm)
- nie obejmuje nikogo -> wywalenie atakowania przez straż postaci na crimie, całkowite wywalenie tablicy fragów

99% graczy pvp nie tyka neutrali, to, że w ekipie pvm macie kogoś, kto przestał walczyć i myśli, że przez to stał się neutralem to już wasz problem.