Autor Wątek: Porada kulinarna  (Przeczytany 103082 razy)

Offline GowenC

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 167
Porada kulinarna
« dnia: 2011 12 08, 21:45:15 »
Siemanko,

mam następującą prośbę: mam zamiar zabrać się za przygotowanie romantycznej kolacji dla mej lubej i pomyślałem w sumie dość stereotypowo ale wiadomo, że nie o to chodzi ;) Wpadłem na pomysł przygotowania Pene tylko tu właśnie pojawia się problem nie mam pomysłu na sos. Nie będę robił plebejskiego Bolognese więc liczę na to, że koksy ze 100% gotowania mnie jakoś poratują. Nie chcę wchodzić na jakieś serwisy z przepisami bo wolałbym coś sprawdzonego (to w ramach wyjaśnień bym nie został odesłany do pracuj.pl) ;)

Pozdro :D
« Ostatnia zmiana: 2011 12 08, 22:00:19 wysłana przez Aruv »
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Cytat: "Pewien QM"
następna konkurencja jest walka na kopie czyli staja 2 osoby naprzeciw siebie z broną o zasięgu 2 pul, następnie biegną na siebie mijając się w odległości jednego pola

 

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #1 dnia: 2011 12 08, 21:45:54 »
ok

google.pl!

:(

pozdrawiam Cie niebieski jeleniu

Offline Prorokpl

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1200
  • Aritomo Morishita
    • Radio Aoi
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #2 dnia: 2011 12 08, 22:54:50 »
Ja tam zrobiłem królewskie krewetki na maśle z czosnkiem i sosem czosnkowym. Do tego czerwone wino i było good ;p

Offline Szmaglomea

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 895
    • http://mtghelp.yoyo.pl
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #3 dnia: 2011 12 08, 23:04:51 »
Czemu plebejski? Jak ktoś robi gotowca bez dodatków, to faktycznie, spaghetti wygląda jakby Ci ktoś na talerz zwymiotował, a to chyba nie o to chodzi.

Weź kup sobie "Pomysł Na..." spaghetti po bolońsku. I teraz tak:
Mięso mielone (najlepiej wołowo-wieprzowe, NIGDY drobiowe) wrzuć na patelnie, na której rozgrzałeś wcześniej 2-3 łyżki oleju (dasz więcej, to będzie już za tłuste) wyłóż mięso, "spłaszcz" je na całej powierzchni patelni, i odpowiednio przypraw (zioła prowansalskie/majeranek - zależy jakie zapachy i smaki lubisz/lubicie, dodatkowo naturalnie sól i pieprz jako regulator główny smaków podstawowych). Niech się zarumieni (choć wcale nie musi), nie pozwól, żeby się przypaliło (możesz też dusić, zawsze szybciej).

Kiedy już będzie odpowiednio wysmażone, dodajesz do tego (na 500g mięsa) szklankę wody. Przemieszaj i dodaj proszek. Mieszaj to minutę, żeby nie było grudek z tego, dobrze rozprowadź. Jak znów się zacznie gotować dolewasz 3-4 łyżki mleka, aby całość nieco bielić i złagodzić. Potem dorzucasz skrojonego drobno pomidora i paprykę (opcjonalnie dorzucam czasem ogórka kiszonego). Zgotuj to wspólnie, mieszając dość często, dopraw jeśli nie pasuje smakowo.

Jeśli jesteście uprzedzeni do mleka, lub po prostu nie chcesz kupować, żeby dodać parę łyżek, to proponuję użyć pół kostki serka topionego (śmietankowy, bez dodatków). Zagęści całość i doda miły pseudo-serowy posmak. (Zignoruj tę opcję, jeśli zamierzasz sos okraszać parmezanem na końcu).

Kolejna kwestia: Makaron goły czy nie? Tj. 1) Gotujesz makaron, wylewasz wrzątek, zalewasz zimną wodą. Znów cedzisz makaron i wykładasz na talerze. 2) Opcja 1 + dodajesz do całości pesto (gotowe, na sranie się z robieniem własnego szkoda czasu) - w takim przypadku sos powinien mieć jak najmniej nabiału - tj brak mleka czy tego serka topionego, bo będzie tego za dużo.

Na sam koniec, zajmujesz się wizualnymi wrażeniami, tj. Makaron wykładasz na talerz nie, jakbyś nań zwymiotował, a zatocz makaronem okręgi, kręcąc widelcem parę razy. Sos wykładaj łyżką do zupy, na środek. Okraszaj to serem żółtym drobno startym, lub parmezanem (nigdy białych serów słonych!), dodaj liść bazylii, lub obsyp to delikatnie innymi ziołami. krawędzie talerza także ozdób szczyptą ziół, będzie wyglądało dobrze.

Na romantyczną kolacje przygotowałbym też wino i świece, ale na tym się nie znam totalnie.

Jeśli masz dziwne fochy, na bazę sosu z proszku, to oczywiście google.pl i sobie szukaj jak robić od podstaw, tylko po co?

Jeśli Twoja wybranka czepia się, że nie robisz wszystkiego od totalnych podstaw, to jedź na wieś, zbierz kartofle, sól wytrąć z wody morskiej, pieprz wyhoduj, cebulkę tak samo, kurze zabierz jajo, młóć zboże na mąkę i zrób jej placka ziemniaczanego. :D

Jak przejadło Ci się bolońskie, to zrób Carbonarę, która mi osobiście nie przypadła do gustu.
Jak chcesz zrobić coś innego, to napisz mi co byś chciał to zawsze w czymś pomogę.
Robienie krewetek na maśle w moim przypadku skończyłoby się tragedią, bo ani ja, ani moja luba owoców morza nie znosimy.

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #4 dnia: 2011 12 08, 23:26:25 »
Do makaronu możesz zrobić masę różnych sosów..
dobry jest ze szpinakiem i czosnkiem  [chyba niezbyt na randki ;p ] no i niektórzy dodają śmietany
dobry też jest z brokułem
można któryś z tych sosów z pomidorami
sos z fasolki czerwonej, papryki i pomidorów
masa tego jest ;p Może byś jakoś uściślił co lubisz, albo co twoja luba lubi ;p

Ja wyznaję zasadę że do makaronu wszystko pasuje  ;D
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

Offline Duck

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1340
  • Tropiciel Absurdów
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #5 dnia: 2011 12 08, 23:57:19 »
« Ostatnia zmiana: 2011 12 09, 00:00:13 wysłana przez Duck »
There is no God but Allah, and Mohammed is his messenger.

*click*

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #6 dnia: 2011 12 09, 00:07:23 »
Polecam zapytać Jaskolki o poradę. Jej wersje różnych potraw powalają na nogi.

Z moich zabaw na pizzerii przypominam sobie tylko Spageti Carbonara. Za często się ona jednak powtarza już. A leci to tak:
Zaczynasz gotować makaron.
W tym czasie w miseczce przygotowujesz sobie 2/3 śmietany 12%, 2 żółtka, ser parmezan tarty, szczypta soli i pieprzu, mieszasz to razem aż do uzyskania jednolitości.
Na deseczce obok kroisz sobie w kostkę kilka plastrów szynki, np z kurczaka. Jakieś 5 plastrów na kostkę powinno starczyć.
Kiedy makaron jest już tak mniej więcej gotowy, roztapiasz trochę masła na patelni. Wrzucasz na rozgrzaną tą szynkę. Mieszasz nią aby się zarumieniła z każdej strony.
Teraz sam makaron, bez wody, wrzucasz też na tą patelnie, mieszasz nim ciągle, przez chwile.
Dorzucasz na to cały sos i dalej mieszasz, dosłownie kilkanaście sekund.
Można, po wyłączeniu gazu, dorzucić jeszcze jakiś inny ser we wiórkach, na górę. Na przykład gouda. Szybko się roztopi na makaronie. Trzeba jednak być cholernie głodnym aby tak zrobić.
To co rozpisałem to w sumie 1 porcja, dość duża. Zrób sobie taką dla testu i zobacz czy nie zmniejszyć ilości makaronu itp.

Co do makaronu w świderki to pamiętam, że robiłem penne arabiata i penne vegetable. Jakieś tam pomidory, suszone pomidory... na pewno już robione na oliwie z oliwek. Nie pamiętam już składników ale arabiata miało chyba salami w sobie, a vegetable nie. Jeszcze było jedno które miało owoce morza, których nienawidze... ale w makaronie nie było ich w ogóle czuć i było smaczne... i jeszcze oliwki...
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

Offline Wol

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 943
  • Lupus Heterofobius
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #7 dnia: 2011 12 09, 00:13:28 »
ja ostatnio ugotowalem fajny obiad. mi smakowal.    dam przepis:

ryz po 100gram na glowe.   smietana duza 12 albo 18stka odstana 1 dzien w temp pokojowej. marchew czosnek granulowany bazylia oregano pieprz caenne i slodka papryka wg uznania. piers z kurczaka w kawalki pokrojona, cebula, lyska oleju troche wody i ok 3/4 tytki przyprawy curry. trche do ryzu reszte do smietanowego sosu. ryz gotujesz w wodzie z odrobina currry reszte duszisz na patelni do miekkosci na koniec zalewasz smietana i dodajesz wg uznania curry i pieprzy cayenne. najpierw czujesz lekko slodkawy sma potem przemienia sie w lekkopikantny ale to wg uznania mojej rodzinie bardzo smakowalo.


have fun

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #8 dnia: 2011 12 09, 00:30:28 »
jesli twoja dziewczyna jest mniej wybredna moge Ci podrzucić przepis na super hamburgery (przyrządzane od podstaw) i genialny sos do nich:)


Offline Wol

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 943
  • Lupus Heterofobius
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #9 dnia: 2011 12 09, 00:32:45 »
lazzio jesli mozesz podrzuc mi na pw. ja uwielbiam gotowac chetnie poznam cos nowego

Offline Rudus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3863
  • Szara Eminencja
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #10 dnia: 2011 12 09, 00:49:07 »
ja bym pierdyknal carbonare, to najlepsze jedzenie swiata, a te fikusne sosy z bardzo malych i bardzo drogich rzeczy sprzedawanych w malych sloiczkac sa przereklamowane

Ah...

Pod zadnym pozorem NIE ROB sosow z torebek.
1) zawsze smakuja tak samo
2) nie badz lama
Ethanoll o ocllo
Cytuj
hrabstwem jest od kurnika po brzozowy zagajnik, księstwem od sterty gnojówki po grządki z warzywami, a latyfundia od stodoły do jeziorka są dziedziną jego lordowskiej mości.(...)

Offline Maelui

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 726
  • Vampirella
    • Forum Vamiprica
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #11 dnia: 2011 12 09, 02:00:35 »
chcesz pojechać po bandzie?

moj sprawdzony przepis na romantyczne kolacje

Przystawki: Pieczywo czosnkowe

skrojoną bagietkę nacieramy rozgniecionym wyciskarką czosnkiem, smarujemy masłem lub skrapiamy oliwą z oliwek, posypujemy majernakiem solą i oregano i do piecyka na chleb/mikrofalówki/piekarnika do roztopienia masła i lekkiego zezłocenia ;)
 Zajebiaste do piwa ;D

przystawki 2: suszone śliwki zawijane w bekon.
Proste jak konstrukcja cepa a zwala gości z nóg
zawijamy mniejsze śliwki w paseczki bekonu w tzw "ruloniki" wbijamy w każdy wykałaczke zeby sie nie rozwaliło i wrzucamy na teflonową patelnie obsypujac przyprawami jakie tylko wpadna wam do glowy.
Polecam po prostu papryke słodką lub ostrą.

Danie główne  "Romantyczna kolacja kiedy nie masz kasy" by Lui

Pierś z kurczaka, pokrojona na wygodne porcje odstawiona do lodowki na 12h w marynacie: oliwa z oliwek,czosnek,majeranek,papryka slodka,pieprz,przyprawa do kurczaka.
Po wyjęciu z lodówki wrzucamy na dobrze rozgrzaną patelnie, najlepiej teflonową ale już bez wlewania oliwy. Ta z marynaty wystarczy. Opiekamy równomiernie filety i teraz uwaga! Podlewamy piwem Redd's Sun! Tak, tak babskie piwo, ale uwierzcie ze cytrusowy posmak swietnie komponuje sie z kurczakiem i w dodatku wierzchnia warstwa ma slodko-cytrynowy smak.
Trzymamy na patelni mięso aż cały ten piwny sos odparuje uwazajac zeby sie nie spaliło.

Do tego podaję pieczone ziemniaczki.
Ziemniaki, najlepiej z cienką skórką (kupuje paczke 3 kg w Lidlu one bodaj z wloch czy gdzies...) Gotujemy w "mundurkach" przez okolo 10 minut, tak aby były tylko troche podgotowane. Nie mogą się rozgotować!
Odcedzamy i ukladamy na blasze do piekarnika. Polecam dużą,czarną blache ktora sie wsuwa w prowadnice w piecu.
Kroimy wąskim nożem podgotowane ziemniaki w półksiężyce, albo co wam tam wyjdzie z tego krojenia ;D
Ukladamy równomiernie, posypujemy przyprawami: papryka słodka,sol,pieprz,majeranek,oregano, i/lub przyprawą do ziemniaków i skrapiamy oliwą z oliwek. Teraz wkladamy ziemniaki  na środkowy poziom  rozgrzanego do 200 C piekarnika na około 20 minut, ale trzeba kontrolować czy sie nie spaliły bo róznie piekarniki działają.

Zwykle danie podaje na srebnej tacy, udekorowanej sałatą i owocami a jako surówka pokrojony w cienkie plasterki ogorek zielony z sola i pieprzem oraz pomidory z bazylią. Można dodać mozzarellę albo serek typu Almette. (Na pomidorki)

do mięsa i ziemniaczków robię oklepany sos majonezowo-keczupowy lub czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego.

Jeśli chodzi o wino do tego dania doskonale bedzie pasować białe półsłodkie lub różowe półsłodkie.

)

Polecam wino różowe J.P Chennet lub El SOl -ok. 20 zł

Cały koszt potrawy to około 50 zł. Tyle ile w normalnej knajpie za osobę ;) A nie znam nikogo kto by nie uwielbiał tych ziemniaczków :D



nie ma innej opcji ze po skonczonej kolacji uslyszysz "Kochanie uwielbiam cie" ;)
 

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #12 dnia: 2011 12 09, 02:30:49 »
Proste pieczywo czosnkowe, zazwyczaj w dużej ilości (na podstawie doświadczeń z pizzerii):
obrany czosnek, wrzucony do plastikowego pojemniczka i zalany olejem. Oleju ma być tyle by górne ząbki go dotykały. Teraz bierzemy blender ręczny i mixujemy długo i dokładnie aż znikną wszelkie drobinki, ma być po prostu czysta papka. I gotowy sos czosnkowy.
Teraz pieczywo, starczy zwyczajny chleb ale można wymyślać z bagietkami i innymi takimi. Smarujemy łyżką pieczywo ale małą ilość. Kromki są do tego lepsze bo nadmiar sosu się zdrapuje łyżką. Tego nie ma być dużo ale równomiernie. Teraz na to ukochany ser we wiórkach, w moim przypadku gouda i do pieca aż się zrobi chrupkie pieczywo i ser roztopiony. Tego sera nie za dużo, to nie ma w tym pływać. Na jedną kromkę powiedzmy 2 "szczypty" i wyjdzie ok, rozpłynie się po powierzchni.
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

Offline Szmaglomea

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 895
    • http://mtghelp.yoyo.pl
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #13 dnia: 2011 12 09, 08:59:48 »
Pod zadnym pozorem NIE ROB sosow z torebek.
1) zawsze smakuja tak samo
Bullshit, albo po prostu nie potrafisz sprawić, żeby baza smakowała inaczej, aaalbo masz jakiś specjalny przytyk z jakis powodow. Robię samemu sosy, tylko jeśli mam na to czas, a do zrobienia miłej smacznej kolacji/obiadu dla dwojga nie chcę poświęcać więcej niż 30 min, bo inaczej nadkładam czas, który mogę wykorzystać inaczej...

Autor przede wszystkim powinien napisac, jakich dan sie spodziewa w tym temacie :D Mi naprzyklad Carbonara w ogole nie podchodzi.
Z szpinakiem można zrobić wiele różnych, bardzo dobrych dań, ale warunkiem jest - trzeba akceptować szpinak :) Co wiecej - Czy dziewczyna spodziewa się dania zrobionego od totalnych podstaw, czy po prostu liczy na Twoja inwencje w kuchni?

Offline Ghg

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1807
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #14 dnia: 2011 12 09, 09:32:33 »
Ja tam zrobiłem królewskie krewetki na maśle z czosnkiem i sosem czosnkowym. Do tego czerwone wino i było good ;p

czerwone mieso = czerwone wino

biale mieso = biale wino

;)
Ostatnie słowa Woltera brzmiały : "To nie najlepszy czas, na robienie sobie wrogów". Tak odpowiedział na pytanie księdza, czy ten wyrzeka się diabła.

promuje wegetarianizm w krajach trzeciego swiata.