Autor Wątek: Porada kulinarna  (Przeczytany 103381 razy)

Offline GowenC

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 167
Porada kulinarna
« dnia: 2011 12 08, 21:45:15 »
Siemanko,

mam następującą prośbę: mam zamiar zabrać się za przygotowanie romantycznej kolacji dla mej lubej i pomyślałem w sumie dość stereotypowo ale wiadomo, że nie o to chodzi ;) Wpadłem na pomysł przygotowania Pene tylko tu właśnie pojawia się problem nie mam pomysłu na sos. Nie będę robił plebejskiego Bolognese więc liczę na to, że koksy ze 100% gotowania mnie jakoś poratują. Nie chcę wchodzić na jakieś serwisy z przepisami bo wolałbym coś sprawdzonego (to w ramach wyjaśnień bym nie został odesłany do pracuj.pl) ;)

Pozdro :D
« Ostatnia zmiana: 2011 12 08, 22:00:19 wysłana przez Aruv »
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Cytat: "Pewien QM"
następna konkurencja jest walka na kopie czyli staja 2 osoby naprzeciw siebie z broną o zasięgu 2 pul, następnie biegną na siebie mijając się w odległości jednego pola

 

Offline embe

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 198
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #16 dnia: 2011 12 09, 11:05:43 »
Ja mam jeszcze taką poradę okołokulinarną. Z dobrego serca. Bardzo mocno naciskam na to by w restauracjach włoskich (hiszpańskich też, ale tam rzadziej jest okazja do tego) nie mówić "pene" tylko "penne". Oszczędzi to wam przykrości. Gdybyś powiedział dziewczynie, że masz dla niej pene na kolację, to przykrości może być więcej (choć różnie to bywa..).
« Ostatnia zmiana: 2011 12 09, 11:18:27 wysłana przez embe »
Żaden problem społeczny czy gospodarczy nie jest zbyt wielki, by źle obmyślana interwencja państwa nie mogła go pogłębić.

Offline Duck

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1340
  • Tropiciel Absurdów
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #17 dnia: 2011 12 09, 12:17:23 »
There is no God but Allah, and Mohammed is his messenger.

*click*

Offline Rudus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3863
  • Szara Eminencja
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #18 dnia: 2011 12 09, 12:38:43 »
Pod zadnym pozorem NIE ROB sosow z torebek.
1) zawsze smakuja tak samo
aaalbo masz jakiś specjalny przytyk z jakis powodow.


Cokolwiek :P
Jestem zatwardzialym wyznawca gotowania bez dodatkow sztucznych/pomocy torebkowych.
Wole samemu popsuc sos niz zrobic go z torebki (przynajmniej sie czegos naucze i bede wiedzial nastepnym razem czego nie robic) :]
Ethanoll o ocllo
Cytuj
hrabstwem jest od kurnika po brzozowy zagajnik, księstwem od sterty gnojówki po grządki z warzywami, a latyfundia od stodoły do jeziorka są dziedziną jego lordowskiej mości.(...)

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #19 dnia: 2011 12 09, 13:18:22 »
Ale tak gadacie jakby zrobienie sosu bez "torebki" było jakieś mega trudne. Bierze się przepis i robi dokładnie wg niego. Jak nie smakuje to wtedy wprowadzamy modyfikacje.. to takie ciężkie?
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

Offline Rudus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3863
  • Szara Eminencja
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #20 dnia: 2011 12 09, 13:49:53 »
Oj Lindi, zrobienie sosu jest stosunkowo latwe ale moga wyniknac komplikacje :P

Ja np wiele razy robilem juz sos chrzanowy do kurczaka, ale jak ostatnio probowalem go zrobic to niestety nie bylem w stanie dostac sprawdzonego i dobrego chrzanu (marki nie przytocze :P) i musialem kupic jakis inny...
Sos do wywalenia, robila sie z niego niezidentyfikowana klucha o smaku kwasu cytrynowego... no coz, widac producent nie klamal piszac na opakowaniu "Teraz nowosc na kwasku cytrynowym" -_-''
Ethanoll o ocllo
Cytuj
hrabstwem jest od kurnika po brzozowy zagajnik, księstwem od sterty gnojówki po grządki z warzywami, a latyfundia od stodoły do jeziorka są dziedziną jego lordowskiej mości.(...)

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #21 dnia: 2011 12 09, 14:04:30 »
 ;D
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #22 dnia: 2011 12 09, 14:16:40 »

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Szmaglomea

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 895
    • http://mtghelp.yoyo.pl
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #24 dnia: 2011 12 09, 16:13:39 »
@Rudus: prawda, ale zakładam, że pytanie wyszło od osoby, która nie jest dobrym kucharzem. Wiec tu użycie gotowej bazy zapewni mu, że nie wyrzuci sosu, bo coś nie wyjdzie. Ja bardzo lubię eksperymentować, robić własne (np do pizzy bazy, nauczyłem się już kilku ciekawych), ale wiem, że czasami szkoda czasu, a zrobienie na gotowej bazie też może być bardzo dobre.
A stosowanie gotowych - jak już pisałem, musiałbyś zrobić placki z wyhodowanych ziemniaków, cebuli itp. Ułatwienia są, po to, żeby je używać, a jeśli chcesz się wykazać to możesz zrobić 'trudny' deser, bo serio - myślę, że robiąc romantyczną kolację nikt nie zamierza siedzieć 5 godzin w kuchni. Doceniam, że jesteś fanem 'zdrowego' żywienia, bez chemii itp. Ja z kolei chce, żeby było smacznie, miło wizualnie i żeby można było zaoszczędzony czas wykorzystać inaczej niż w kuchni :) pozdro ;)

@Embe: Zniszczyleś totalnie... :o

Offline embe

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 198
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #25 dnia: 2011 12 09, 16:21:14 »
Ja tylko niosę pomoc.
Żaden problem społeczny czy gospodarczy nie jest zbyt wielki, by źle obmyślana interwencja państwa nie mogła go pogłębić.

Offline Maelui

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 726
  • Vampirella
    • Forum Vamiprica
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #26 dnia: 2011 12 09, 19:13:48 »
Pozamiatał :D pod dywan...

Jak dobrze ze dla mnie jest po prostu makaron ;)

i co zdecydowałes zrobic? :)

Offline Ropuch

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 442
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #27 dnia: 2011 12 09, 19:40:06 »
sos Carbonara

2 Jajka + 50g śmietany + sporo startego stera (parmezan, ale tez inny może być).

Na patelni podsmązyć pierw lekko cebulkę, dodać pokrojony w cienkie plasterki boczek (parzony, unikać WĘDZONEGO JEST ZA SŁONY DO CARBONARY). Po zesmażeniu tych dwóch składników można dodać uprzednio ugotowany makaron (najlepiej spaghetti, ale mogą być też kokardki albo rurki).
 
Chwilę posmażyć, dodać sos, poczekać aż zgęstnieje, często i mieszac i evoila - gotowe.

Sos Borygo:

1 litr płynu chłodnicowego borygo, 2 jajka, nać pietruszki. Wymieszać wszystko, zalać tym makaron, zjeść i przekręcić się na drugi świat.

Pozdrawiam.
<saxas> teraz na pvp liczy sie mag
<saxas> na dm nie ma lepszych i gorszych graczy pvp
<saxas> sa bardziej i mniej skoxani

Offline Aruv

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 4762
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #28 dnia: 2011 12 12, 16:35:37 »
I jak udał się wieczór?

Offline GowenC

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 167
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #29 dnia: 2011 12 13, 01:51:02 »
sprezentowałem mojej lubej

http://es.wikipedia.org/wiki/Pene

Była w siódmym niebie...

Pene trollando!
« Ostatnia zmiana: 2011 12 13, 01:56:21 wysłana przez GowenC »
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Cytat: "Pewien QM"
następna konkurencja jest walka na kopie czyli staja 2 osoby naprzeciw siebie z broną o zasięgu 2 pul, następnie biegną na siebie mijając się w odległości jednego pola

Offline Guardian

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1603
  • Troll Pesymista
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #30 dnia: 2011 12 13, 02:45:11 »
sprezentowałem mojej lubej

http://es.wikipedia.org/wiki/Pene

Była w siódmym niebie...

Pene trollando!

A ona Ci na to