Autor Wątek: Porada kulinarna  (Przeczytany 103087 razy)

Offline GowenC

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 167
Porada kulinarna
« dnia: 2011 12 08, 21:45:15 »
Siemanko,

mam następującą prośbę: mam zamiar zabrać się za przygotowanie romantycznej kolacji dla mej lubej i pomyślałem w sumie dość stereotypowo ale wiadomo, że nie o to chodzi ;) Wpadłem na pomysł przygotowania Pene tylko tu właśnie pojawia się problem nie mam pomysłu na sos. Nie będę robił plebejskiego Bolognese więc liczę na to, że koksy ze 100% gotowania mnie jakoś poratują. Nie chcę wchodzić na jakieś serwisy z przepisami bo wolałbym coś sprawdzonego (to w ramach wyjaśnień bym nie został odesłany do pracuj.pl) ;)

Pozdro :D
« Ostatnia zmiana: 2011 12 08, 22:00:19 wysłana przez Aruv »
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Cytat: "Pewien QM"
następna konkurencja jest walka na kopie czyli staja 2 osoby naprzeciw siebie z broną o zasięgu 2 pul, następnie biegną na siebie mijając się w odległości jednego pola

 

Offline Kusznik

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 179
  • Kabum?
    • http://www.kuszu.adler.org.pl
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #61 dnia: 2012 01 17, 12:45:43 »
kotleciki z kurczaka w ciescie nalesnikowym z serem i żurawiną

- piers kuraka
- maka
- jajko
- mleko
-ser żólty
- przecier z żurawiny.
- sol, pieprz
- olej

Z mąki jajek mleka robymy niezbyt gęstą mase. Kuraka kroimy w mala kostke w wrzucamy do masy, do niej takze scieramy na malych oczkach ser. Na patelni rozgrzewamy olej. Podczas nakładania masy z kurakiem formujemy łyżką kotleciki, smażymy do momentu zarumienienia.
Po usmażeniu podajemy z ziemniakami/frytkami i lagodną surówka. Na koniec na kotlecika nakładamy trochę przecieru z żurawiny.

Preferowana surówka do tego dania to tzw
"śmietnik"
- kapusta biała
- marchewka
- jabłko
- majonez
- sok z cytryny

Kapuste drobno siekamy, dodajemy startą na tarce marchewkę oraz odrobine jabłka, skrapiamy sokiem z cytryny, lekko slodzimy, i dodajemy majonez. Wszystko mieszamy i gotowe. A najlepiej smakuje po zleżakowaniu minimum 30 min w lodowce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciasto na pizze + sos na 2 sposoby

Poniżej podam jeszcze przepis na ciasto na pizze, wykradziony z pizzeri w ktorej jakis czas temu pracowałem. Sosy są moimi przepisami.

ciasto na jedna pizze (28-30cm):
- drożdze
- mąka tortowa
- maka zwykla
- woda
- sol
- cukier
- pieprz
- czosnek mielony
- olej/oliwa
- jogurt/mleko/kefir

Z paczki drozdzy wycinamy 1/16 kostki, rozkruszamy w misce, zasypujemy łyżką cukru i odrazu dodajemy letniej wody (ok pol szklanki) i mieszamy do momentu rozpuszczenia sie drozdzy. Dodajemy łyżeczkę jogurtu/kefiru (z mlekiem bywa rożnie), mieszamy, dalej dodajemy odrobine oliwy, sol pieprz czosnek. Wszystko mieszamy. Teraz stopniowo dodajemy mąki zwyklej caly czas mieszając do uzyskania nieco gestej papki. Nastepnie zaczynamy zagniatac dodajac mąke tortowa. Wyrabiamy ciasto az przestanie sie przyklejac od dloni (thx Lindi moja wina, literowka). Zostawiamy pod przykryciem (np ścierką) na 5 min i znow zagniatamy. Pozniej znow zoastawiamy pod przykryciem az ciut podrośnie . i gotowe....

sos na szybko
- przecier pomidorowy
- papryka slodka mielona
- chili
- ziola do pizzy (firm. galeo)
- czosnek mielony
- oliwa/olej
- odrobina wody
- sol pieprz

Wszystko ze soba mieszamy do uzyskania papki. Trzeba tylko uważać by nie była zbyt gęsta i nie zrobila sie pasta, wtedy tylko odrobina wody i jest bajer...

Sos nr 2
Dłuższy w przygotowaniu ale lepszy w smaku
- pomidory bez skory w puszcze
- swieza papryka
- oliwa
- sol, pieprz
- oregano, bazylia albo ziola do pizzy (galeo)
- czosnek mielony
- papryka ostra

Papryke wyparzyc obrac ze skory, zestrzec na malych oczkach tarki (ma powstac pasta) i wrzucic do gara razem z cala zawartoscia puszki pomidorów. Zacząć wszystko dusić pod przykryciem ok 5 min na malym ogniu, pomidory lekko trzeba zmiazdzyc,  dodając przyprawy i olej. pozniej przestawiamy na wiekszy ogien i odkrywamy, czekamy az wiekszosc wody z wyparuje, odstawiamy do wystygnięcia i gotowe.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chili Con Carne
Poniżej przedstawie jeszcze bardzo uproszczony i tani przepis na Chilli, a raczej pseudo Chilli.
Bo wiadome główna bazą tego dania jest wołowina/cielęcina oraz papryka, bardzo duże ilości. Z faktu ze obydwa składniki w naszym pieknym kraju sa strasznie drogie tu podaje alternatywe:

- mieso mielone wolowo-wieprzowe lub samo wolowe
- cebula
- papryka (po sztuce z wszystkich dostępnych kolorów)
- kukurydza w puszce
- fasola czerwona w puszcze
- koncentrat pomidorowy/ pomidory w puszcze
- papryka slodka *kilka opakowan*
- papryka chilli, (dla odwaznych polecam pieprz cyane, lub papryke chilli firmy apetina)
- odrobina oleju
- czosnek
- ziola (ja daje to co zazwyczaj mam: bazylia, oregano, czasem natke pietruszki)
- sol pieprz.
- kilka wiekszych pieczarek

Mieso podsmażamy na patelni z posiekana cebulka. Do wielkiego gara wrzucamy puszke kukurydzy (lacznie z zalewa), fasole (tu tylko odrobine zalewy), i zaczynamy dusić.
Nastepnie dorzucamy pieczarki, i papryke pokrojoną w nie grube nie cienkie paseczki. Gdy mieso sie podsmazy dorzucamy do gara i mieszamy, dodajemy papryke slodka, ostra, sol i pieprz czosnek... Wszystkiego probojemy i ewentualnie jeszcze doprawiamy... zostawiamy na malym ogniu duszac to pod przykryciem na jakies 15-20 min. Podajemy w formie zupy z pieczywem....

Po odsaczeniu wszystkich skladników moze tez sie nadawac jako farsz do torilli tylko wtedy proponuje jeszcze przed zawinięciem farszu dolozyc troche zoltego sera i zrobic sosik czosnkowy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nalesniki Tortilla


- Maka kukurydziana
- Odrobina zwyklej
- Olej (słonecznikowy)
- odrobina wody
- sol, pieprz

(jak zdecydujemy sie na jakiegos smakowego nalesnika to mozemy dodac papryke lub czosnek, mile widziane sa także wszelakie ziarna).

Do miski wrzucamy mąke kukurydziana i odrobine zwyklej, przesypujemy sola, pieprzem ewentualnie przyprawami. Następnie nalewamy powoli olej i odrobine wody mieszajac energicznie reką, nastepnie zagniatamy do momentu kiedy uformuje nam się twarde ciasto. Odstawiamy je na parę chwil do lodówki (pozniej bedzie sie lepiej formowac, uważac jedynie trzeba aby nie przemarzlo, najlepiej polozyc je na najnizszej polce w lodowce jesli zamrazalnik znajduje sie na gorze) mniej wiecej 10-15 min w lodowce wystarcza.
Po wyjeciu z lodowki ciasta, odczekujemy chwilke az odrobine sie zagrzeje, mozna mu pomoc przekladajac je w rekach. Wystawiamy je na deske do ciast przesypaną lekko mąka. Dzielimy na niewielkie kulki. Przygotowane kulki rozwałkowujemy na okręgi o wysokosci ok. 3mm (wiec bardzo cieniutke). W wycięciu rownego okregu pomagam sobie malym talezykiem i nozem do pizzy.
Tak przygotowany okrag delikatnie przekladamy na rozgrzaną patelnię (najlepiej teflonowa), bez zadnych poślizgów (smalec, olej) - Patelnia ma byc goła. Tak "tostujemy" po mniej wiecej 30 sek na strone. Miedzy czasie dociskamy ciasto do patelni. Jak będzie dobrze wyrobione, to podczas tostowania ciasto powinno uciekac do góry.. Trzeba tylko uważać zeby nie przypalić bo będą pozniej sie lamac. Po wytostowaniu przełożyc do jakiegos pojemnika z zamknięciem na którego dno kładziemy ręcznik papierowy i tak na kazdy jeden naleśnik.
----- Mi za pierwszym i drugim razem nie wyszło :| Trzeba cierpliwosci. ilosci skladników trudno tu wypisać, bo po 1 robię wszystko na oko, po 2 maka mące nie równa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wątek ten będę systematycznie modyfikować dorzucając nowe przepisy.
Przepraszam również za niektóre błędy i brak polskich znaków, przecinków itp.
« Ostatnia zmiana: 2012 01 18, 09:01:30 wysłana przez Kusznik »

Offline Guardian

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1603
  • Troll Pesymista
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #62 dnia: 2012 01 17, 14:45:13 »
Mniam. Chili con carne :D Polecam bardzo :D Bardzo podobnie sam robie.

Offline Lindi

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1525
  • miau
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #63 dnia: 2012 01 17, 17:35:14 »
Chili con carne robię inaczej bo to moje pseudo chili.. no ale na te naleśniki to czekam z niecierpliwością :D
No i ciasto na pizze wypróbuje pewnie niedługo  :)

Cytuj
Nastepnie zaczynamy zagniatac dodajac mąke tortowa. Wyrabiamy ciasto az przestanie sie odklejac od dloni.
specem od pizzy nie jestem ale chyba zagniata się aż przestanie się przyklejać a nie odklejać?
« Ostatnia zmiana: 2012 01 17, 17:38:10 wysłana przez Lindi »
"Dobry elf, to martwy elf" -Marszałek Milan Raupenneck

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #64 dnia: 2012 01 24, 15:19:23 »
Cytuj
Ja mam jeszcze taką poradę okołokulinarną. Z dobrego serca. Bardzo mocno naciskam na to by w restauracjach włoskich (hiszpańskich też, ale tam rzadziej jest okazja do tego) nie mówić "pene" tylko "penne". Oszczędzi to wam przykrości. Gdybyś powiedział dziewczynie, że masz dla niej pene na kolację, to przykrości może być więcej (choć różnie to bywa..).

z aktualnego grupona z Torunia:


Uploaded with ImageShack.us
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline Gonz0rr

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 197
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #65 dnia: 2012 01 24, 19:43:58 »
Hah :D

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #66 dnia: 2012 02 12, 23:20:37 »
Tu fotka do pene z kartoflami by growin:

http://www.voila.pl/021/uhyt8/index.php?get=1&f=1

mm, polecam dla amatorów kucharstwa!
« Ostatnia zmiana: 2012 02 12, 23:34:40 wysłana przez growin »
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Maelui

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 726
  • Vampirella
    • Forum Vamiprica
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #67 dnia: 2012 02 13, 10:13:09 »
fu :<

Offline Rey

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 928
  • Zacny Naven`yer
    • http://reynevan.ovh.org
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #68 dnia: 2012 02 13, 13:32:20 »
Zazdroscisz, bo takiego nie masz? 8) 
Czy jestes rowniez jak ja zniesmaczona, bo chcialas zobaczyc przepis.

* Rey nie lubi tego.
Borry: "Papier przepakowany, nożyczki OK. Kamień"

"kolego jesli internet explorer ma odwage zapytac czy moze byc domyslna przegladarka, to Ty nie masz odwagi podejsc do dziewczyny i zagadac?"

Offline Maelui

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 726
  • Vampirella
    • Forum Vamiprica
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #69 dnia: 2012 02 13, 14:25:16 »
chciałam przepis :<

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #70 dnia: 2012 02 13, 14:47:52 »
Tyle rozmawiamy o pene, a Wy wciąż chcecie przepis! No no!:D
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Ghg

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1807
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #71 dnia: 2012 03 05, 13:49:48 »
Tu fotka do pene z kartoflami by growin:

http://www.voila.pl/021/uhyt8/index.php?get=1&f=1

mm, polecam dla amatorów kucharstwa!

kur.wa siedze w pracy i ostatnia rzecza, jaka chcialbym pokazac swoim wspolpracownikom to wlasnie to zdjecie. a zebys tak stracil swoje pene. ;p
Ostatnie słowa Woltera brzmiały : "To nie najlepszy czas, na robienie sobie wrogów". Tak odpowiedział na pytanie księdza, czy ten wyrzeka się diabła.

promuje wegetarianizm w krajach trzeciego swiata.

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #72 dnia: 2012 03 05, 14:01:11 »
^^
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline GOB

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 437
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #73 dnia: 2012 06 14, 08:33:28 »
bleeee

Offline Dragart

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1724
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #74 dnia: 2012 08 04, 00:07:08 »
Czy ma ktos doswiadczenia z oczyszczaniem denaturatu ? Jakies przepisy, ciekawostki, anegdoty ?
Podobno sie jakos da. Wiem, ze jest przepis z chlebem ale to nie dziala, a przydalo by sie uzdatnic to picia mikstury many.


Offline Guardian

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1603
  • Troll Pesymista
Odp: Porada kulinarna
« Odpowiedź #75 dnia: 2012 08 04, 00:50:45 »
Czy ma ktos doswiadczenia z oczyszczaniem denaturatu ? Jakies przepisy, ciekawostki, anegdoty ?
Podobno sie jakos da. Wiem, ze jest przepis z chlebem ale to nie dziala, a przydalo by sie uzdatnic to picia mikstury many.


Najprawdopodobniej destylacja nie pomoze ze wzgledu na to ze byloby po prostu za latwo, bo w koncu denaturat to ma byc skazony etanol :p
Zeby zaczac sie w to bawic musiałbyś znać dokładnie skład (jakbys mial znajomego analityka co Ci to wrzuci na chromatograf to spoko) a dopiero potem opracowac odpowiednia metode rozdzialu ;] Na moje mniej zabawy i pewnie kosztow to zrobic bimber samemu od poczatku.
Wazne abys mial tylko gdzie to przedestylowac (chociaz slyszalem nawet o metodzie czajnika i miski...).

E: W środę specjalnie dla Ciebie moge się zapytać pracownika instytutu, co i jak, ale obstawiam, ze po prostu mnie wysmieje :)