Autor Wątek: Książki fantasy.  (Przeczytany 70625 razy)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Książki fantasy.
« dnia: 2012 10 12, 00:26:08 »
No dobra. To co tam za książki fantasy szczególnie polecacie? Dodam tylko, że lubię takie dłuższe serie, gdzie mam wystarczająco czasu, aby się zżyć z postaciami. :)


Lećcie z propozycjami wedle własnego gustu (Oczywiście pomijajcie te najpopularniejsze). Prosiłbym też o jakiś krótki, własny opis. Dzięki.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

 

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #136 dnia: 2014 01 09, 15:42:55 »
Polecam jeszcze raz Pan Lodowego Ogrodu, ukończyłem ostatnio całość, 4 części. Lekkie, nie zobowiązujące ale bardzo ciekawe. Prawie w całości książka podzielona na dwa oddzielne wątki, dość dobrze przedstawiony świat- obca planeta. Fantastyka i troche science fiction. Jesli ktos chce wiecej informacji prosze zapoznac sie z google https://encrypted.google.com/search?q=pan+lodowego+ogrodu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t  :D
« Ostatnia zmiana: 2014 01 09, 15:45:03 wysłana przez lazzio »

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #137 dnia: 2014 01 09, 16:01:05 »
Raaban: Ja podstawke przeczytalem po dluzszych namowach. I jakos sie w koncu wkrecilem, cykl uznalem za dobry. Chociaz, co nieco zdumiewajace, wsrod znajomych czytelnikow to jakos kobietom bardziej przypadlo do gustu. Pomnik... jest ciekawa kontynuacja, dla mnie nawet lepsza niz pierwsze trzy ksiazki, chociaz w tej opinii jestem raczej osamotniony.

lazzio: Potwierdzam, rowniez godne uwagi pozycje. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #138 dnia: 2014 01 09, 21:08:06 »
Teraz przymierzam się do Diuuuuuuuuuuunnnyyy. Ciekawe jak to mi podejdzie:)

Offline Ysska

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 52
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #139 dnia: 2014 01 09, 21:12:17 »
Dobrze podejdzie bo "Diuna" jest fantastyczna! :)

Tylko nie te wszystkie preludia, rody i pochodne. Fu.

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #140 dnia: 2014 01 09, 21:18:59 »
Oh Diuna! Melanż <3
Kocham tą książke czytałem ją z 10 razy, i nie wiem czy którakolwiek książka zajdzie mi tak w pamięć jak właśnie Diuna.
No może jeszcze Egipcjanin Sinuhe <3

Ale diune można polecić w ciemno. Zwróćcie uwagę przy czytaniu na jednego z Harkonnenów!
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #141 dnia: 2014 01 10, 10:17:37 »
Hmm ale od której części właściwie to powinno się zacząć czytac?

Offline wr

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 509
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #142 dnia: 2014 01 10, 12:35:42 »
Hmm ale od której części właściwie to powinno się zacząć czytac?
„Diuna” – Frank Herbert. Preqele, i inne pisane przez innych autorów (w tym syna) nie polecam, bo słabe strasznie.

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #143 dnia: 2014 01 13, 12:10:47 »
Jeżeli ktoś się lubuję w fantasy takim jaki jest przedstawiony w MKP to znalazłem ciekawą propozycję.

Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza.

Dobra fabuła, wartka akcja, w zasadzie cały czas jest akcja. Czytając mam wrażenie że czytam szybciej i szybciej i jeszcze szybciej...
Jedyną wadą wg. mnie jest tylko to że jest za krótkie, raptem 3 książki które można pochłonąć w 2 tygodnie.
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Cyganeczka

  • Gość
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #144 dnia: 2014 01 15, 08:02:13 »
Nie wiem co mi się popieprzyło, wziąłem książke aby dzisiaj poczytać i chce wprowadzić małą poprawke dla osób które chcą przeczytać. Nie jest to trylogia "Anioła Cienia" tylko trylogia "Anioła Nocy"

W skład wchodzą taki tytuły jak :
- Droga Cienia
- Na krawędzi cienia
- Poza cieniem

mrah mrah mrah
przypominam bo warto ;]

Offline Tinerot

  • Ekipa DM
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 7827
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #145 dnia: 2014 01 15, 09:55:02 »
Trylogia Cienia fajna, ale moim zdaniem historia nieco przekombinowana po pierwszej części. Niemniej jednak bardzo przyjemnie się czyta ;)
Opowieści z Meekhańskiego pogranicza - niedawno przeczytałem całość drugi raz, jest tak samo fajne jak za pierwszym.

Ze starego polskiego fantasy - "Księga Całości" Feliksa Kresa. Właśnie kończę przedostatnią część, bardzo fajna seria. Jak się komuś spodoba, to może się pokusić o poszukanie starych opowiadań (książka "Prawo sępów" o ile pamiętam) będących podstawą dla serii. Ja to znalazłem jako zakurzoną, starą książkę ojca, fajnie można zobaczyć jak twarde i brutalne historie są łagodzone i zmieniane w treści, ubierane w większy krajobraz i ostatecznie stają się podstawą dla calej serii.
(18:42:51) Dhagt: asylum
(18:42:53) Dhagt: gral w ogole w uo?

Offline Kap

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 908
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #146 dnia: 2014 01 15, 11:07:16 »
Trylogia cienia - pierwszy tom świetny a reszta cóż... Za dużo miłości ;)
Każda wystarczająco zaawansowana technologia do zludzenia przypomina magię.

"...emotional states, which in their species, inevitably leads to hatred and violence... It is the genetic instinct of their species to destroy whatever they cannot understand... Violence is as natural to them as breathing"

Offline Ysska

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 52
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #147 dnia: 2014 01 15, 15:26:34 »
"Trylogia Cienia" - do przeczytania, choć na pierwszym tomie (pierwszej połowie) umęczyłam się jak rzadko :P

Z zupełnie, ale to zupełnie innej beczki (i rzeczy, których dotąd tu chyba nie było) - Guy Gavriel Kay "Fionavarski gobelin"; niegdyś wydany jako trylogia "Letnie Drzewo" "Wędrujący ogień" "Najmroczniejsza Droga".
Pozycja nieco starsza, niedawno wznowiona. Fantasy pełną gębą; gdybym miała porównywać, najbliżej temu chyba do Tolkiena - epicka wojna o cały świat, z bogami kroczącymi po powierzchni ziemi, choć znacznie mniej potężnymi niż w takiej Malazańskiej. Napisana wspaniałym, barwnym językiem.
Kay jest raczej kojarzony dzięki "Tiganie" i "Sarantyńskiej mozaice" - IMHO "Gobelin" jest lepszy.

A nowa część z "Opowieści z mekkhańskiego pogranicza" ponoć na wiosnę. Ktoś coś słyszał?
« Ostatnia zmiana: 2014 01 15, 15:30:46 wysłana przez Ysska »

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #148 dnia: 2015 09 09, 20:54:34 »
Jeżeli jeszcze nikt nie słuchał to polecam Trylogie Husycką Andrzeja Sapkowskiego ale Audiobook. Coś pięknego.
https://www.youtube.com/watch?v=i_cIfPgukkk
http://wyborcza.pl/1,75475,12617740,Audiobook_Sapkowskiego__Superprodukcja_do_sluchania.html

Offline Thorus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1410
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #149 dnia: 2015 09 29, 21:24:34 »
Z ominiętych książek wartych uwagi:

Sarah J. Maas - Ostrze Zabójczyni (chociaż przy 3 tomie już gorzej wygląda)
saga-o-midkemii-i-kelewanie - starsza saga. Autor napisał sporo innych cykli
Siedem królestw. Księga 1. Król Demon


Ogólnie do śledzenie nowości jak i przeglądania starszych książek polecam stronę:
http://fantasybook.idl.pl/

Oprócz tego warto w swoim mieście poszukać biblioteki fantasy np.: w łodzi jest i to nawet niezła.

Offline Smocza

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 135
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #150 dnia: 2015 11 07, 23:26:51 »
Mam pytanie dot. polecanej tu "Malazańskiej księgi poległych" - które z tomów należą ściśle do sagi, a które są tylko luźno związane? Chciałabym kupić komplet, ale bez pozycji nadmiarowych, bo z tego co widzę, niektóre nazywają się np. "Malazańska Księga Poległych Myto ogarów", a inne "Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych".