Autor Wątek: Książki fantasy.  (Przeczytany 70164 razy)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Książki fantasy.
« dnia: 2012 10 12, 00:26:08 »
No dobra. To co tam za książki fantasy szczególnie polecacie? Dodam tylko, że lubię takie dłuższe serie, gdzie mam wystarczająco czasu, aby się zżyć z postaciami. :)


Lećcie z propozycjami wedle własnego gustu (Oczywiście pomijajcie te najpopularniejsze). Prosiłbym też o jakiś krótki, własny opis. Dzięki.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

 

Offline Avenavo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #16 dnia: 2012 10 12, 19:50:38 »
mozolny rozwój akcji? Być może jednak wbrew pozorom wszystkie historie mają znaczenie dla pózniejszego rozwoju akcji. Ja mam pierwszą część w audiobooku i słucha się fantastycznie :)

Audiobooki to zlo...
Wódkę ciurkiem tak

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #17 dnia: 2012 10 12, 19:53:37 »
growin - ebook ?
Zamrożony.

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #18 dnia: 2012 10 12, 20:23:04 »
z biblioteki wypożyczam ;P
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #19 dnia: 2012 10 12, 22:09:15 »
Czytasz książki po kimś ? A fuj.

Ale jakbyś podesłał link :P
Zamrożony.

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #20 dnia: 2012 10 12, 22:11:34 »
jaki link ^^ się idzie, prosi o książkę i jest ;p
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #21 dnia: 2012 10 12, 22:38:18 »
Jak już wspominano z calego serca polecam Pieśń ludu ognia. Naprawde warte uwagi. Uwielbiam. Tym bardziej, ze jest dużo czesci i kolejne sa nadal w produkcji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pie%C5%9B%C5%84_Lodu_i_Ognia
Co jeszcze: Pan lodowego ogrodu Jaroslawa Grzedowicza według mnie ta książka w 100% zasługuje na ekranizacje.
Jak ktoś nie czytał Wiedzmina to grzech:D
Mozna tez polecić ksiązki fantasy Piekary ale to wiele zdań o tym jest

« Ostatnia zmiana: 2012 10 12, 23:01:38 wysłana przez lazzio »

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #22 dnia: 2012 10 12, 23:59:00 »
Więc zgrzeszyłem. Po zobaczeniu ekranizacji mam odruch wymiotny ... złe skojarzenia które uniemożliwiają mi zagranie w/przeczytanie Wiedźmina ;/

growin: ... grypa gratis :P
Zamrożony.

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #23 dnia: 2012 10 13, 00:00:30 »
Nie no ale na serio:) seria sapkowskiego niesamowita:)

Offline Avenavo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #24 dnia: 2012 10 13, 01:38:34 »
Jak można w ogóle Wiedźmina nie przeczytać ;D
Wódkę ciurkiem tak

Offline Wol

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 943
  • Lupus Heterofobius
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #25 dnia: 2012 10 13, 09:19:10 »
Trylogia o Koniaszu. Miroslawa Zambocha. Goraco polecam

Offline Chire

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 570
  • The Dark Spellcaster
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #26 dnia: 2012 10 13, 11:18:52 »
mi się bardzo podobała Trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan, ale obawiam się, że może się facetom wydawać nieco babskie. Aczkolwiek historia ciekawa, o dziewczynie ze slumsów, która posiada zdolności magiczne i dostaje się do elitarnej Gildii Magów. 3 części, które bardzo fajnie się czyta.
Cowards die many times before their deaths. The valiant never tastes of death but once..

Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger..

Offline Avenavo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #27 dnia: 2012 10 13, 11:26:29 »
mi się bardzo podobała Trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan, ale obawiam się, że może się facetom wydawać nieco babskie. Aczkolwiek historia ciekawa, o dziewczynie ze slumsów, która posiada zdolności magiczne i dostaje się do elitarnej Gildii Magów. 3 części, które bardzo fajnie się czyta.

To chyba taka damska podróba Anioła Cienia ;D
Wódkę ciurkiem tak

Offline Chire

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 570
  • The Dark Spellcaster
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #28 dnia: 2012 10 13, 11:50:29 »
niestety nie czytałam (ale chyba przeczytam :D) i całkiem prawdopodobne, że masz rację :D tak czy siak podobała mi się cała seria. i nie wiem czy wpasuję się do tematu, ale Igrzyska Śmierci też niczego sobie :)
Cowards die many times before their deaths. The valiant never tastes of death but once..

Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger..

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #29 dnia: 2012 10 13, 11:58:45 »
śmiechy hihi Ragnall, ale całą noc budził mnie kaszel i tera czuję się fatalnie :( w czwartek byłem w bibliotece :P

Wiedźminów dostałem od brata na 21 urodziny (wcześniej miałem podobne odczucia do serii co Ty) - 7 książek, czy coś takiego - naprawdę warto :)
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Avenavo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #30 dnia: 2012 10 13, 21:44:42 »
Nie wiem co mi się popieprzyło, wziąłem książke aby dzisiaj poczytać i chce wprowadzić małą poprawke dla osób które chcą przeczytać. Nie jest to trylogia "Anioła Cienia" tylko trylogia "Anioła Nocy"

W skład wchodzą taki tytuły jak :
- Droga Cienia
- Na krawędzi cienia
- Poza cieniem
Wódkę ciurkiem tak