Autor Wątek: Książki fantasy.  (Przeczytany 70627 razy)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Książki fantasy.
« dnia: 2012 10 12, 00:26:08 »
No dobra. To co tam za książki fantasy szczególnie polecacie? Dodam tylko, że lubię takie dłuższe serie, gdzie mam wystarczająco czasu, aby się zżyć z postaciami. :)


Lećcie z propozycjami wedle własnego gustu (Oczywiście pomijajcie te najpopularniejsze). Prosiłbym też o jakiś krótki, własny opis. Dzięki.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

 

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #46 dnia: 2012 10 23, 11:34:30 »
Cierpię na brak kasy do końca tygodnia. :)
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #47 dnia: 2012 10 23, 14:06:51 »
Raz kupujesz kindla i masz wszystkie ksiazki za free ;)
Ewentualnie sa biblioteki.

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #48 dnia: 2012 10 23, 15:40:54 »
Zerknąłem w Empiku na tę pozycję ... stosunek liczby stron do wielkości czcionki poraża :D Wydali kobyłę która spokojnie mogłaby być połowę mniejsza gdyby dać normalną wielkość liter :P
Zamrożony.

Offline Rey

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 928
  • Zacny Naven`yer
    • http://reynevan.ovh.org
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #49 dnia: 2012 10 26, 23:45:22 »
Ja sie skusze, cos ostatnio nie ma co czytac wieczorami.
Borry: "Papier przepakowany, nożyczki OK. Kamień"

"kolego jesli internet explorer ma odwage zapytac czy moze byc domyslna przegladarka, to Ty nie masz odwagi podejsc do dziewczyny i zagadac?"

Offline Siemirad

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2
    • Drużyna Wojów Pomorskich "Jastrząb"
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #50 dnia: 2012 10 27, 17:18:18 »
Polecam 3 tomowy cykl "Czyny Paksenarrion" - Elizabeth Moon

Kilka dni temu właśnie z kończyłem czytać trzecią część Achaji - Rewelacja, polecam każdemu!

Czytał ktoś "Pomnik Cesarzowej Achai" ? Zastanawiam się właśnie nad kupnem :]
"Pije wodę z kałuży, napierdala mieczem i ma gdzieś telefonie komórkową"

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #51 dnia: 2012 10 27, 23:30:26 »
Czytałem fragmenty Pomnika, słyszałem tez opinie paru znajomych, ponoc dupy nie urywa, ale da sie przeczytac jak nie ma obecnie innych ciekawych zaległych pozycji.
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline Krowi_Bog

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 42
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #52 dnia: 2012 10 28, 10:14:11 »
Czemu jeszcze nikt nie napisał o...

Patrick Rothfuss "Imię Wiatru" i następny tom...

Brandos Sanderson - "Elantris", "Seiwca Wojny" i oczywiście trylogia rozpoczynająca się od "Z mgły zrodzony". Fantasy z nowymi pomysłami.

Pozdro.

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #53 dnia: 2012 10 28, 21:04:24 »
Czyli że głównym wątkiem tej Malazańskiej księgi poległych jest wojna ?

A tak btw, ochydnie wydana. Miękka, taka sobie okładka, a font nie dość ze wielki jak trzy krowy, to jeszcze strasznie brzydki..
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #54 dnia: 2012 10 28, 21:26:56 »
A nie slyszałeś  żeby nie oceniać książki po okładce? :D
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #55 dnia: 2012 10 28, 21:35:18 »
Ale to wydanie jest naprawdę paskudne  :o
Zamrożony.

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #56 dnia: 2012 10 28, 23:23:23 »
Tak, głównym tematem jest wojna, rozrost imperium malazjańskiego, jacyś tam nowi wrogowie, którzy się pojawiają, wojny bogów ;)
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Tinerot

  • Ekipa DM
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 7827
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #57 dnia: 2012 10 29, 10:22:30 »
Cytat: Karcharot
Czytałem fragmenty Pomnika, słyszałem tez opinie paru znajomych, ponoc dupy nie urywa, ale da sie przeczytac jak nie ma obecnie innych ciekawych zaległych pozycji.
Fakt, że Pomnik nie jest tak fajny jak trylogia, ale daje radę :)

Malazańska (...) - kawał tradycyjnego fantasy, fajna.

Od siebie bardzo polecam Opowieści z meekhańskiego pogranicza, bardzo dobra seria rodzimego autora. No i jeśli ktoś jeszcze nie napisał to klasyka "Gra Endera" O.S. Carda. Teraz czytam część 2. serii "Mówca Umarłych" i po pierwszych kilkudziesięciu stronach - dalej trzyma poziom.
« Ostatnia zmiana: 2012 10 29, 10:24:47 wysłana przez Tinerot »
(18:42:51) Dhagt: asylum
(18:42:53) Dhagt: gral w ogole w uo?

Offline Krowi_Bog

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 42
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #58 dnia: 2012 10 29, 13:26:57 »
Cytat: Karcharot
Czytałem fragmenty Pomnika, słyszałem tez opinie paru znajomych, ponoc dupy nie urywa, ale da sie przeczytac jak nie ma obecnie innych ciekawych zaległych pozycji.
Fakt, że Pomnik nie jest tak fajny jak trylogia, ale daje radę :)

Malazańska (...) - kawał tradycyjnego fantasy, fajna.

Od siebie bardzo polecam Opowieści z meekhańskiego pogranicza, bardzo dobra seria rodzimego autora. No i jeśli ktoś jeszcze nie napisał to klasyka "Gra Endera" O.S. Carda. Teraz czytam część 2. serii "Mówca Umarłych" i po pierwszych kilkudziesięciu stronach - dalej trzyma poziom.

Co do "Mówcy Umarłych" to jednak był gorszy od "Gry..." IMO, potem było jeszcze gorzej, ale polecam przeczytać "Groszek" Carda. Ta sama opowieść co w "Grze..." tylko oczyma kogo innego.
« Ostatnia zmiana: 2012 10 29, 13:29:43 wysłana przez Krowi_Bog »

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #59 dnia: 2012 10 30, 13:20:51 »
swoją drogą.. szukam książki, kiedys czytalem, a było to w czasach gdy czytalem mnóstwo rzeczy i sporo było o podobnej tematyce więc nie moge sobie tytułu przypomnieć (wiem, cholerna skleroza, wstyd i hańba)

było o magu samouku (wziął magicznę księge chyba od swojego zmarłego mistrza, co było juz ewenementem w tym swiecie bo tam kazdy miał swoją i chyba tylko najpotężniejsi mogli zabrac księgę komuś) przepijał krasnoludy i bez pomocy magii wyrywał kraty ze ścian ;)

jeśli potrzeba więcej szczegółów to pare historii jeszcze pamiętam xD...
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline Krowi_Bog

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 42
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #60 dnia: 2012 10 30, 21:00:43 »
swoją drogą.. szukam książki, kiedys czytalem, a było to w czasach gdy czytalem mnóstwo rzeczy i sporo było o podobnej tematyce więc nie moge sobie tytułu przypomnieć (wiem, cholerna skleroza, wstyd i hańba)

było o magu samouku (wziął magicznę księge chyba od swojego zmarłego mistrza, co było juz ewenementem w tym swiecie bo tam kazdy miał swoją i chyba tylko najpotężniejsi mogli zabrac księgę komuś) przepijał krasnoludy i bez pomocy magii wyrywał kraty ze ścian ;)

jeśli potrzeba więcej szczegółów to pare historii jeszcze pamiętam xD...

Jacek Piekara - "Ani słowa prawdy"