Autor Wątek: Książki fantasy.  (Przeczytany 70634 razy)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 307
Książki fantasy.
« dnia: 2012 10 12, 00:26:08 »
No dobra. To co tam za książki fantasy szczególnie polecacie? Dodam tylko, że lubię takie dłuższe serie, gdzie mam wystarczająco czasu, aby się zżyć z postaciami. :)


Lećcie z propozycjami wedle własnego gustu (Oczywiście pomijajcie te najpopularniejsze). Prosiłbym też o jakiś krótki, własny opis. Dzięki.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

 

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #76 dnia: 2013 01 16, 16:52:01 »
Ah. Ja narazie skonczylem pierwsza czesc, w ciemno wiec uznalalem, ze bedzie dalej ciekawie. Poza tym faktycznie klimat bardzo mi przypasowal. No nic, przeczytac tak czy inaczej bede musial.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Avenavo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #77 dnia: 2013 03 03, 21:22:17 »
Pomnik Cesarzowej Achai tom II w sprzedazy :) kupilem i ciesze oczy nowym tomem, ktory zapowiada sie na prawde zacnie :)
Wódkę ciurkiem tak

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #78 dnia: 2013 03 03, 21:37:22 »
Tez mam, ale jakos dziwnie cichaczem wyszedl. Pierwszy mial cos wieksza promocje.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline On

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #79 dnia: 2013 03 03, 21:47:36 »
Kto miał wiedzieć, ten wiedział. Ale jakoś specjalnie się nie nastawiam, ledwo przeżyłem pierwszy tom... :)

Szarpnąłem ostatnio "Wieki Światła" i "Dom Burz" Ian R. MacLeoda, dobry kawałek literatury steampunkowej z lekkim twistem. Choć zdecydowanie nie są to leciutkie książki. Ale jak ktoś ma ochotę na Victoriańską Anglię z domieszką magii, to są to naprawdę godne książki do polecenia :)
Informator Konwentowy - twoje informacje o konwentach w Polsce.

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #80 dnia: 2013 03 04, 17:55:25 »
Czy ktoś tu zmęczył Grę o Tron ? (Dostępne 5 z 7 tomów). Utknąłem na IV tomie i za cholerę nie mogę "przejść dalej".
Czy jestem odosobniony z refleksją która nasuwa się po przeczytaniu III tomu - "Po co napisano pierwsze dwa tomy?". W IV tomie to już w ogóle masakra ... Nie lubię zabierać się za nową serię bez skończenia poprzedniej dlatego pytam czy dalej jest coś co odmieni spojrzenie na tę pozycję ?

Serial na podstawie tej książki jest sympatyczny ale obecnie próba dalszego czytania wywołuje u mnie wielce negatywne emocje.
Zamrożony.

Offline wr

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 509
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #81 dnia: 2013 03 04, 18:02:20 »
Ja próbuje zmęczyć 1 tom, ale za świeżo mam w pamięci serial, więc trochę pewnie musi upłynąć czasu nim będę to czytać.

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #82 dnia: 2013 03 05, 10:00:36 »
Z Gry o Tron przeczytalem wszystko co wydano do tej pory.
Jedyne co mi przeszkadza to bardzo dlugi czas oczekiwania na kolejne tomy.

Zaczynam sie obawiac ze Martin umrze nim skonczy pisac ;/

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #83 dnia: 2013 03 05, 17:16:05 »
Badalaman: Nie potwierdziłeś lub nie rozwiałeś moich wątpliwości. Jedyne wątki w IV tomie które jako tako mnie interesują to te dotyczące Arayi.
Zamrożony.

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #84 dnia: 2013 03 05, 17:22:14 »
Dla mnie osobiście Gra o Tron to jest dno. Strasznie nie lubie tej serii. Przeczytałem wszystko co wyszło do tej pory. Już jakiś czas temu. Niczym mnie ta seria nie uwiodła. NICZYM. Malazańska przy Grze to arcydzieło.
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline wr

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 509
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #85 dnia: 2013 03 05, 17:55:15 »
To się dopiero nazywa masochizm, męczyć się a czytać dalej!. :D ;)

Offline On

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #86 dnia: 2013 03 05, 17:57:39 »
Albo ... posiadanie zasad. Np takiej że książkę raz zaczętą trzeba skończyć ;) .
Informator Konwentowy - twoje informacje o konwentach w Polsce.

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #87 dnia: 2013 03 05, 18:02:59 »
No wiesz żeby coś konstruktywnie skrytykować trzeba to poznać.
Ciężko było ale co zrobić :) Teraz mogę ją przynajmniej ocenić : MIERNY+.
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #88 dnia: 2013 03 06, 08:25:56 »
Ragnal, coz fakt ze pewne watki sie zamykaja, znaczy bohaterowie schodza ;)
Inne sie pojawiaja.
O jeszcze innych nic nie wiadomo i dopiero beda kontynuowane. To mi w sumie przeszkadza.

Jednym ksiazka sie podoba (np. mnie   8) ) inni nie przebrneli przez pierwszy tom.

P.S. Zasady zasadami, ale nawet mie sie trafiaja ksiazki ktorych nie doycztam do konca. Natomiast jak cos mi sie nie podoba to napwno nie siegne po kolejny tom. To juz jest dziwne :P

Offline Ragnall

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 131
  • Zamrożony
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #89 dnia: 2013 03 06, 20:17:08 »
To co dotychczas przeczytałem nie ma żadnej wartości dodanej ... a dlaczego czytam ? Czekam na "pierdolnięcie" w którymś z tomów, a po przeczytaniu którego stwierdzę że autor jest geniuszem splatając jak dotąd luźno powiązane wątki w mega wyczesaną historię z potrójnym dnem (tutaj w znaczeniu pozytywnym :P ).
Zamrożony.

Offline Badalaman

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1534
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #90 dnia: 2013 03 06, 22:36:50 »
No to czytaj.  Ostatnio wydane tomy, w tym zakonczenie tego najnowszego rzucaja pewne swiatlo na to kto co i jak, ale tez tylko odnosnie czesci watkow. Ni cholery nie wiadomo co bedzie z innymi bardzo istotnymi, przynajmniej dla mnie, watkami.

Tu tez licze ze autor zdazy zyc na tyle dlugo by sprawe ladnie zakonczyc.