Autor Wątek: Książki fantasy.  (Przeczytany 70144 razy)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Książki fantasy.
« dnia: 2012 10 12, 00:26:08 »
No dobra. To co tam za książki fantasy szczególnie polecacie? Dodam tylko, że lubię takie dłuższe serie, gdzie mam wystarczająco czasu, aby się zżyć z postaciami. :)


Lećcie z propozycjami wedle własnego gustu (Oczywiście pomijajcie te najpopularniejsze). Prosiłbym też o jakiś krótki, własny opis. Dzięki.
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

 

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #31 dnia: 2012 10 13, 21:59:12 »
A domyślam się czemu Ci się popieprzyło :P
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #32 dnia: 2012 10 14, 00:18:33 »
Ostatnio ogladałem film John Carter i z tego co wiem jest na podstawie ksiazki "Ksieżniczka z marsa" http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99%C5%BCniczka_Marsa
Czytał ktoś? J

Offline Smocza

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 135
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #33 dnia: 2012 10 14, 20:29:10 »
Z rzeczy mniej oczywistych, ostatnio czytam cykl "Księga Całości" Feliksa W. Kresa. Podoba mi się, co nie jest proste, bo jestem mocno wymagającym czytelnikiem ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szerer
http://pl.wikipedia.org/wiki/Feliks_W._Kres

Drugi godny polecenia tytuł to "Kacper Ryx" Marcina Wollnego. To seria "detektywistyczna" z akcją osadzoną w Krakowie za czasów Zygmunta Augusta.

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #34 dnia: 2012 10 15, 17:25:23 »
Cholera! To jak fabuła malazańskiej tworzy spójną całość w kolejnych księgach to po prostu majstersztyk!
Każda kolejna część idealnie wpasowuje się w poprzednią, tak jakby koleś wiedział co napisze rok później :)

rzucę przykład niezwiązany z książką, żeby przedstawić o co mi mniej więcej chodzi.

idzie bohater przez pustyni, patrzy, a tam spalona chata. 2 książki dalej okazuje się, iż inny bohater tę chatę spalił, muaaa.
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #35 dnia: 2012 10 15, 17:46:08 »
Poczekaj aż dojdziesz do wątku Tiste Edur i Letheras.
Ja zaczynam już 9 tom. I obawiam się że jak skończę tą serie to długo nie znajdę nic co zaspokoi moje wymagania po przeczytaniu tej serii.
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline Kam

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 997
  • think different
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #36 dnia: 2012 10 15, 18:16:21 »
Kurcze, przez was mam dodatkowe 10 książek w kolejce... ile mniejwiecej stron ma malazanska cala?
mors vincet omnia

Offline growin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 534
  • Mało mroczny elf
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #37 dnia: 2012 10 15, 18:19:32 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Malaza%C5%84ska_Ksi%C4%99ga_Poleg%C5%82ych

Pierwsza i druga książka miała po 1 tomie, kolejne mają po 2. 1 książka to około 500 stron :)
"posiadanie umiejętności Anatomia oraz Taktyka uniemożliwia przemieszczanie się przy użyciu zaklęcia Recall."
Wycastowanie czaru recall i kliknięcie na zaznaczoną runę UMOŻLIWIA teleportację.

Offline Avenavo

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 73
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #38 dnia: 2012 10 15, 21:04:00 »
Oj chyba wiem co będe czytał jak skończe obecną trylogie, skoro wszyscy tak zachwalają...
Wódkę ciurkiem tak

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #39 dnia: 2012 10 15, 21:27:06 »
Ok. Dzięki wam panowie i panie. Mam już zarys, co będę czytał przez najbliższe X tygodni. :)

Jako pierwsza idzie Malazańska Księga Poległych. Skoro tak zachwalacie, to nie może być przypadek. :)
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #40 dnia: 2012 10 15, 21:36:25 »
Zostawiłbym ją na koniec, bo ciężko będzie później znaleźć zadowalającą serie ;d
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #41 dnia: 2012 10 15, 22:27:34 »
Ok. Dzięki wam panowie i panie. Mam już zarys, co będę czytał przez najbliższe X tygodni. :)

Jako pierwsza idzie Malazańska Księga Poległych. Skoro tak zachwalacie, to nie może być przypadek. :)

gdzie to dostac? ebooki czy sa w np empiku? -nie przypominam sobie zebym widzial

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #42 dnia: 2012 10 15, 22:31:39 »
A jeszcze nie wiem. Jutro zacznę szukać. :D
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Kam

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 997
  • think different
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #43 dnia: 2012 10 16, 08:20:28 »
http://www.mag.com.pl/ksiazka-1110--0-0-Ogrody_księżyca_wyd.2.html

Wznowili wydanie
mors vincet omnia

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #44 dnia: 2012 10 23, 11:22:01 »
Da radę ktoś opisać mniej więcej o co chodzi/jak wygląda ta Malazańska księga poległych ?
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Książki fantasy.
« Odpowiedź #45 dnia: 2012 10 23, 11:30:35 »
Ale to nie lepiej samemu sprawdzić? Czy chcesz żebyśmy ci spojlerami zarzucali?
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)