Autor Wątek: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues  (Przeczytany 27051 razy)

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

 

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #31 dnia: 2015 03 18, 12:28:55 »
Więc mówicie, że to taka ultima w nowych łaszkach? No no, sprawdzę. :)
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #32 dnia: 2015 03 19, 22:04:34 »
Z  tego co zrozumiałem
Nie mając flagi pvp idziemy KingsPort tam przeprawiamy sie na "Brave Shore" i mozemy sobie powalczyc pvp.
Mając flagę każdy gracz PvP może nas zaatakować w lokacjach.
Jest dyskusja nad flagą Open Loot PvP
Chwilowo jeszcze rzemiosło nie ruszyło na dobrę więc słabo
Co mnie boli : Nie jest to gra open world, sposób poruszania się po mapie przypomina fallout2 - encountery + miasta + lokacje... nie wiem jakie są plany wobec tego ale jeżeli bez zmian to trochę wtf w obecnych czasach.
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #33 dnia: 2015 03 19, 23:41:38 »
Najważniejsze

Makrować można?

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #34 dnia: 2015 03 19, 23:49:57 »
Nie bardzo... surowce rozrzucone sa po swiecie, im mocniejszy loszek/encounter tym lepsza rude/drewno/skore/regi w nim znajdziesz... Oczywiscie potem musisz to wykrafcic w miescie lub domku przy odpowiednim zestawie narzedzi...
W grze jest cos w rodzaju naszego dmowego uollegro gdzie można kupić stuff od innych graczy.

Troche o lądzie: https://www.youtube.com/watch?v=FU1T-WR51Tw

Filmik o podstawach: https://www.youtube.com/watch?v=FcnNEnsnriw
« Ostatnia zmiana: 2015 03 20, 00:10:59 wysłana przez skorzak »
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #35 dnia: 2015 03 20, 02:59:07 »
Z  tego co zrozumiałem
Nie mając flagi pvp idziemy KingsPort tam przeprawiamy sie na "Brave Shore" i mozemy sobie powalczyc pvp.
Mając flagę każdy gracz PvP może nas zaatakować w lokacjach.
Jest dyskusja nad flagą Open Loot PvP
Chwilowo jeszcze rzemiosło nie ruszyło na dobrę więc słabo
Co mnie boli : Nie jest to gra open world, sposób poruszania się po mapie przypomina fallout2 - encountery + miasta + lokacje... nie wiem jakie są plany wobec tego ale jeżeli bez zmian to trochę wtf w obecnych czasach.

Ugh, czyli bardziej runescape? Właśnie pooglądałem gameplaye i kiepsko to wygląda.. Tu nieruchawa grupka, tam nieruchawa grupka..
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Kusznik

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 179
  • Kabum?
    • http://www.kuszu.adler.org.pl
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #36 dnia: 2015 03 20, 07:34:57 »
Kurde. Tak piszecie na temat tej gierki że człowiek by zagrał. Ale cena na steam wstrzymuje :(
« Ostatnia zmiana: 2015 03 20, 07:44:15 wysłana przez Kusznik »

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #37 dnia: 2015 03 20, 19:33:36 »
Co będzie fajne to  duże opcje modyfikacji  w przypadku gdy ktoś zdecyduje się na własny shard a tutaj opcje są dwie - własny hosting, lub hosting na serwerze Sota.       

Chwilowo  gra jest w wersji alfa, wiec może się jeszcze dużo zmienić...
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline daCe

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 78
    • http://www.dace.prv.pl/
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #38 dnia: 2015 03 21, 14:19:04 »
Ja tylko dam kilka małych rad tym co się zdecydują.

Po mostku udać się jak najszybciej Owl's Head po zakup przyrządów do craftu (z reguły wszystkich) oraz sól. Następnie wybrać miejscowośc z bankiem np Breamar (kazdy bankier ma wlasny depzoyt więc nie wyjmie sie itemów z 1 szego miasta w 2gim - albo ja nie wiem jak). W Owl's jest także kupiec od graczy i można dostać czasami tanio dobrą broń, pancerz, itp

ZABIJAC kaczki, kury, krowy, świnie, owce, króliki i inne możliwe zwierzęta do ubicia w miastach. Jest to na początku najszybszy sposób na wylewelowanie p, i dajemy na początku w skin, minig, forest.

Punkty z adventure lvl zalecam na początku rozdawać w inta i focus do 80 (mi szybciej schodzi focus niz życie) oraz wiecej noszenia :D


Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #39 dnia: 2015 03 21, 18:57:04 »
O... grasz?? Miło może da rade się spotkać? Ja się tułam po świecie i napierdzielam mobki :D czasami rude, skórę zbieram...

To może trochę opiszesz craft skoro się w to bawisz?

Edit: no to DaCe wytłumaczył mi trochę możliwości craftu.... powiem tylko WOOOOW... chcielibyście mieć coś takiego na DM ;D polecam kilka filmików z youtube

ten trochę nie aktualny ale daje niezły podgląd
https://www.youtube.com/watch?v=9O4rEW2uvtY
« Ostatnia zmiana: 2015 03 21, 21:27:08 wysłana przez skorzak »
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline daCe

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 78
    • http://www.dace.prv.pl/
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #40 dnia: 2015 03 22, 12:07:22 »
Więc tak craft najlepszy nie jest ale za to jest opłacalny! Poszperałem i okazało się że Owl's Head znajduje się bankier a kawałek od niego (2-3 budynki) znajduje Merchant Teo (gdzie za 400g mozna sie calkowice ubrac oraz repair kity po 100g). A nasz wykonany sprzet sprzedawać u NPC ew na aukcji

1szy przedmiot powazniejszy



A teraz koszt uzyskania jego (nie bede liczyć kosztu narzędzi oraz recepty 252g łącznie)

Na wykonanie butów potrzeba 3x Yard, na 1 Yard potrzeba 5 leather + Sól (4x5gp), na 1 leather potrzeba 4 animal hide+sól(4gp). Skóry pozyskujemy podczas koxu (ew w miastach z jeleni (zwierząt)). średnio wypada 1-2 skóry z zwierzaka (miś, jeleń, wilk). Koszt soli wynosi 60gp na buty, problem jest z Animal Hide ( u vendora można sprzedać po 3 gp tylko, w Owl's Head jest Npc co gada ze skupuje po 15 ale nie robi tego - w tym wypadku nie opłacałoby się craftować bo 60x15=900gp) potrzeba ich 60 szt więc koło 45 zwierzaków, gdy koxamy na nich jest spoko gorzej jak je farmimy staje się to czasochłonne STRASZNIE. Jednak 585 - 60gp daje niezły bonus finansowy :P Spodnie wymagaja 7 yard (140g)+pasek (4gp + 2 Leather (8gp+8 Animal Hide) a u npc warte sa okolo 1500, klata 10 Yard+pasek (ile warte nie wiem potrzeba mi 200 skór :P - 150 zwierzaczków na 1 klatkę piersiową :D :D :D)

Wiec gdy masz skóry opłaca się gdy MASZ JE FARMIĆ na początku lepiej zaopatrzyc się u NPC (co mam nadzieje ze  bedzie później uwalone). Jednak farmienie ma swój + jeżeli chodzi o zbieranie expa do lvl produkcji (crafta). 15 zwierzakow na 1 Yard to 150xp ze oskórowania (gdy mamy do tego jeszcze truchło (carcass +50 xp za kazdy po przerobieniu - dajmy 350exp), 1 yard to 5 leather czyli kolejne 200 exp + 50 za sam yard łącznie za sam 1 Yard ŚREDNIO mamy 750 exp crafta.


Co do craftu moja mała rada potrwało to 2 lvl zanim to odkryłem



Gdy już odkryjemy/kupimy receptę klikamy na obrazek w książce (1) a następnie craft (2), nie trzeba brać z powrotem przedmiotów do plecaka tylko klikać na obrazek ponownie.

Gdy padniemy nie mamy nic poza bronia, wszystko inne zniszczone wskutek smierci (to ważne bo uszkodzona bron nie zadaje dmg - chyba ze rend, ew czary) pulujemy mobki na siebie i DOBIJAMY

http://oi60.tinypic.com/2i7snjl.jpg

http://oi57.tinypic.com/14o1tv8.jpg
« Ostatnia zmiana: 2015 03 22, 12:12:32 wysłana przez daCe »

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #41 dnia: 2015 08 31, 09:00:02 »
Ha duże zmiany dotyczące skilli.
Teraz koxa się jak w ultimie każdy skill oddzielnie od 1 do max 100.
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #42 dnia: 2015 08 31, 13:33:02 »
Ha duże zmiany dotyczące skilli.
Teraz koxa się jak w ultimie każdy skill oddzielnie od 1 do max 100.

a easy uo jest?

Offline skorzak

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1104
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #43 dnia: 2015 08 31, 18:47:37 »
Nie:P Zmiana weszła 5 dni temu:)
„<Lilianna> ale ja cie juz nie lubie” <- i nawzajem wszystkiego najlepszego :*
 mae (gm dm 26.10.2011):
"Przeciez to tylko fabula, ktora latwo mozesz olac, skorzak. Nikt ci niczego nie zabiera, nie kaze niczego pla

Offline Papa Smerf

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1180
  • Come to Papa
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #44 dnia: 2015 09 01, 08:29:59 »
Żeby to takie drogie nie było to może bym się skusił a tak wywalać kasę w ciemno...
"Feel the burn of the mists. Master them. They will devour your enemies"

Offline daCe

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 78
    • http://www.dace.prv.pl/
Odp: Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues
« Odpowiedź #45 dnia: 2015 09 02, 19:14:43 »
Żeby to takie drogie nie było to może bym się skusił a tak wywalać kasę w ciemno...

poki co nie polecam, fakt nie gralem od tygodnia, jednak nie z tego co czytam znowu opoznienienie w wprowadzeniu smoków. Obecnie jest tylko 1 potwór, który jest wyzwaniem dla pojedynczego gracza. Devi z gry robia raczej MMO SIMS a nie MMORPG ;( Tragiczna optymalizacja, slabe potwory (czesto zbugowane), craft jest spieprzony, devi nie graja wogole w gre (potwor za 500xp jest silniejszy niz taki za 2-3k, nie mówiac wprowadzaja rzeczy które potrafia wkurzyc - przedostatni patch zlikwidowal polaczenie lodzia, co skutkowalo przedzieraniem sie przez lagowate miasto i podroz z 1 kontynenu na 2 zamiast 35s trwala prawie 5 min), loot nieadekwatny do poziomu trudnosci. Mozna wymieniac, gra moze bedzie dobra poki co jest fajne na poznanie jej ale nie na dluzej, chyba ze dla ludzi z community.

Ja zdaje sobie ze to alfa ale devi skupiaja sie na zbyt duzej liczbie rzeczy na raz i nic nie jest skonczone, poza kolejnym domkiem, drzewikiem do ozdoby czy plotkiem tudziez innym platnym gownem. Gra ma zebrane 7,2 mln dolarów (100-150k na miesciac zyskiwało w od marca tego roku) ale NIE widać tych pieniędzy, przynajmneij ja nie dostrzegam przelozenia ilosci kasy na jakosc i nowosci w grze.

Najbardziej wkurzaja mnie artykuły w roznych portalach dla gier, jaka ta gra och i ah a piszacy pogral moze ze 20h ale wie lepiej. Gra jest fajna jak sie poznaje wszystko od nowa, jednak w moim wypadku (ponad 450h skad >350 wygrane w 1sze dwa miesiace) gra splyca sie do zrobienia questa, odwiedzenia nowych lokacji i SZUKANIU BUGÓW po wprowadzenia nowego patcha. Trzeba nieraz sie niezle napocic aby ekipa zrozumiala jak cos zjebali (1 mesiac walczylem o uwalenie loota 1 potwora, który rozwalal cala ekonomie) a obecnie nawet nie chce mi sie ich zglaszaac, bo szczerze gdybym przysiadl konkretnie jak wczesniej - watpie aby nadazyli naprawiac co jest zjebane.


Nie polecam poki co w obecnej fazie.

Ps przepraszam za bledy za duzo %