Autor Wątek: Rasa - Pytanie o zmianę  (Przeczytany 104032 razy)

Offline Darogan

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3143
Rasa - Pytanie o zmianę
« dnia: 2013 03 10, 13:19:03 »
Pytanie do osób które przeprowadziły zmianę z nadaniem rasy.

Dlaczego część ras, została udostępniona, a np. taki drow już nie ?

 

Offline On

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #31 dnia: 2013 03 11, 08:28:35 »
Możecie sobie zrobić grupę fabularna "Elfia Szlachta" i dalej działać jak trzeba. Co za problem? :)
Informator Konwentowy - twoje informacje o konwentach w Polsce.

Offline Gofer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 8243
  • Ojciec, Maruda, Podcaster
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #32 dnia: 2013 03 11, 08:44:43 »
Diab potraktuj, ze wilkołak byłby rasą z automatu i masz odpowiedź. Mnie nie interesuję kto będzie grał, czy będzie moim wrogiem, czy przyjacielem. Po prostu chciałbym aby odgrywał, a nie miał tylko rasy.

Co przy obecnym poziomie online gm-ów fabularnych jest hmm... do weryfikacji? [to jest ironia]
życie za krótkie aby się denerwować innymi, po za tym jak się denerwujesz, to Ci się ręcę trzęsą, oddech masz urywany i muszka ze szczerbinką gorzej współgra

jestem przyjaznym GM-em - powiedziałem i rzuciłem 150 graczy na pożarcie Panu Smoków - najadł się
@Aqe " bo kobieta to tez czlowiek"

Offline On

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #33 dnia: 2013 03 11, 09:58:17 »
Mysle, ze wycieranie sobie twarzy wilkolakami nic ci nie pomoze.

Jak ekipa by udostepnila wilkolaka wszystkim - nie plakalbym. Zaakceptowal i formowal dalej stado. Zapominasz ze kiedys wilkolakiem moglbyc kazdy ;)

Zresztą, kto by chciał grać szyszkojadem? ;)
Informator Konwentowy - twoje informacje o konwentach w Polsce.

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #34 dnia: 2013 03 11, 10:02:15 »
W tym, że drow powinnien przebywać tylko i wyłącznie pod powierzchnią.
A że mapa stworzona jest niestety tak jak jest - nie da się uniknąć "powierzchni". Wy widzieliście to inaczej, co jest niesłuszne i całkowicie sprzeczne z "założeniami" drowów. To po co Ci taki drow?
Prosze Cie. Argument z siedzeniem pod powierzchnia sam sobie obaliles, innych nie dostrzegam. Bylo to sprzeczne z zalozeniami drowow, jako waszej grupy fabularnej. Co przeszkadzalo, by inna grupa fabularna miala postacie, o tym samym modelu zachowan i charakteru co Wy, dzielac te sama rase, a odrzucajac bostwo i miejsce zamieszkania? Otoz wasze poczucie elitarnosci i dumy, zadza posiadania czegos na wylacznosc. A szkoda, bo mogl powstac wtedy calkiem ciekawy bieg wydarzen fabularnych. Tylko mi sie nie obrazajcie drogie drowy, i tak Was lubie, a mowie to jako gracz, ktory rowniez wtedy dostal odmowe na dostanie tejze rasy, a uwazal, ze doskonale by sobie poradzil z rp tejze koncepcji. ;-)

Niemniej jednak uwazam, ze rasy nadawane powinny byc po weryfikacji ekipy, z nieduzym wsparciem grupy graczy, ktora juz te rase posiada. To tak ogolnie. W sytuacji jednak, kiedy czesc ras byla nadawana po privie do gma, bez zadnej weryfikacji to ulatwienie skryptowe jest dobrym wyjsciem. I wlasnie o to chodzi Gofer. Od 3 lat rasa nadawana jest przez pstrykniecie palca. Oburzacie sie dopiero w momencie, gdy wchodzi na to mechanika. 3 lata temu byl sygnal na dzialanie, jezeli chcieliscie zachowac restrykcyjnosc rasy. Teraz to juz po ptakach. A juz nawet nie bede wspominal, ze to krew rasy mojej postaci rozrzedzi sie zapewne najbardziej po najnowszej zmianie. ;-)

Naszym celem jest stworzenie zdrowszej sytuacji, swiata, jaki wzbudza mniej niesmaku i innych negatywnych emocji. Nie bedzie juz wiecej sytuacji, kiedy rasowa grupa fabularna dzieli sie na 2 rywalizujace obozy, a z roznych przyczyn nowych czlonkow moze przyjac jedynie jeden z nich. Sytuacji, kiedy osoba przewodzaca rasa blokuje do niej dostep komus, kogo nie lubi czy podobnych, ktore nie powinny blokowac czyjegos zapalu.
Nie mow hop, wciaz moze byc taka sytuacja z drowami, czy wilkolakami. Tylko mam wrazenie, ze na obecna chwile jest to problem nierozwiazywalny, ba, wrecz nieistniejacy. ;-)
« Ostatnia zmiana: 2013 03 11, 10:46:19 wysłana przez sin »
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Zyzio

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2267
  • 1 os. Hybrydowe Lobby
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #35 dnia: 2013 03 11, 10:31:04 »

Sin fajnie, ale Twoj argument o "ciekawym, alternatywnym rozwoju grupy" ja tez obalilem juz wczesniej. Otwartosc grupy powalilo ja swego czasu na lopatki i na dlugi czas zniknela ona z mapy serwera - to zjawisko nie bylo korzystne ani dla samej rasy, ani dla reszty serwera, ktore widzialo drowy jedynie jako mieszkajace na powierzchni tlukace bez slowa lolki. Twoje fantazje brutalnie zweryfikowala rzeczywistosc, wiec Ty masz optymistyczne zalozenia a ja mam brutalne fakty. To jak komunizm w teorii i praktyce.

Tez wierze w klimatyczne checi graczy, ale tez wiem (i Ty tez pewnie wiesz) ze znacznie wieksza liczba kandydatow to gracze ktorych drowy nie obchodza, podobnie jak ich zalozenia - liczy sie tylko skora i lans.

Leonidas: (cutting him off) And of course Spartans... have their reputation to consider

 8)
***<Kap^^> kto nie gral w uo ten nie zna zycia***
KANDYDACI NA DROWA:
http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,18495.msg306994.html

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #36 dnia: 2013 03 11, 10:40:50 »
Zyzio - mam wrazenie, ze w gruncie rzeczy zgadzamy sie ze soba. Pelna otwartosc zdecydowanie bardziej rujnuje dana rase niz calkowita jej zamknietosc. Dlatego tez uwazam, ze ekipa powinna nadawac rase na podstawie podania i obserwacji gracza przy jednoczesnej konsultacji z grupa graczy, ktora fabularnie rozwija te rase. Tak, by nie zamykac zupelnie drogi do zadnej z ras, przy odmiennych koncepcjach, ale jednoczesnie wyeliminowac tych, jak to okresliles, lolkow, ktorzy wypaczyliby obraz danych istot. Bo faktycznie dla wiekszosci graczy liczy sie jakis tam lans, a role-play lezy sobie gdzies tam, hen daleko.

Wracajac jeszcze do sedna tematu:
Skoro od 2009 rasy z .rasa byly nadawane w 5 minut, bez weryfikacji, po privie do gma, to co sie zmienilo, by oburzac sie teraz?
« Ostatnia zmiana: 2013 03 11, 10:52:14 wysłana przez sin »
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Gofer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 8243
  • Ojciec, Maruda, Podcaster
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #37 dnia: 2013 03 11, 11:02:02 »
Może po prostu jest wreszcie szansa na połączenie sił kilku grup? Bicie piany na forum pojedynczej grupy nic nie daje.

Mnie interesuje lepszy dobór graczy w grupach, a nie wciskanie się lolków do nich. Widzę szansę na zwrócenie ekipie uwagi, że fabuła dla sporej części jest równie ważna jak mechanika, a niestety fabuła leży odłogiem.
życie za krótkie aby się denerwować innymi, po za tym jak się denerwujesz, to Ci się ręcę trzęsą, oddech masz urywany i muszka ze szczerbinką gorzej współgra

jestem przyjaznym GM-em - powiedziałem i rzuciłem 150 graczy na pożarcie Panu Smoków - najadł się
@Aqe " bo kobieta to tez czlowiek"

Offline Darogan

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3143
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #38 dnia: 2013 03 11, 12:08:26 »
Nie zupełnie, po tych wydarzeniach nie było nadawania rasy "elfa" z palca. Po zmianie opiekuna, grupa graczy przywróciła stary system, nadawania mentorskiego, który ja prowadziłem. Po jakimś tam okresie, nadawałem ankiety, na forum rasy i tam gracz decydowali o tym czy dana osoba podoba im się w grze czy nie, czy według nich zasługuje na dopisek. Wtedy gracze, naprawdę się starali grać i poznawać historie rasy. W tym okresie była odrzucona tylko jedna postać w rekrutacji, z powodu jej małego zaangażowania, i właściwie braku gry, więc argumenty np. "dwóch obozów" także w tym przypadku jest nie na miejscu.

Offline Dragart

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1724
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #39 dnia: 2013 03 11, 12:43:09 »
Czegos tutaj nie rozumiem. Dlaczego wy zakladacie ze ludzie po wyborze rasy nie beda jej odgrywali ?
Niedawno byl sondaz czy zlikwodowac podania i przyjmowac nowych graczy bez weryfikacji. Pisaliscie wtedy ze to obnizy poziom, ze teraz sa klimaciarze , a po zmianie bedzie sama cholota...
Teraz piszecie ze i tak nie ma na serwerze poziomu, ze gra cholota ktora nic nie odgrywa tylko chce miec dopisek.

Zstanawiam sie teraz po co trolowaliscie propozycje otwarcia serwewra skoro wedlug was juz teraz poziom graczy jest zenujaco niski wiec z tego co teraz piszecie, po otwarciu serwera nic by sie nie zmienilo ? Jedyne co mi ptrzychodzi do glowy jako odpowiedz, to fakt ze lubicie marudzic.

Prawda jest taka, ze niziolki nie maja koloru skory, specjanych grafik, a tylko dopisek. Ta rasa ma wiecej ograniczen niz przywilejow. Watpie zeby ktos wybral niziolka tlyko dla trolowania, bo ten wybor nie niesie za soba zadnych korzysci.

Jesli chodzi o elfy, to kazdy wie ze ta rasa zostala zmasakrawana przez grzaczy juz dawno teamu. Jak zaczynalem grac na dmie to elfy sie wyzywalo od szyszkojadow.  Ta rasa jest poprostu zbyt popularna . Elfy u Tolkiena byly " lepsze " od innych ras, wiec w grze ta rasa przyciagala niezadko ludzi z kompleksami.  Nie uwazam zeby to byla czyjas wina, poprostu taka jest specyfika rasy, dlatego sredni poziom klimacenia niziolkow jest wyzszy niz sredni poziom klimacenia elfow.

Polszczuroczlekow, tez raczej nie wybierze duzo osob, bo one nie sa ani silne, ani madre, ani nie pachna ladnie.

Co do orkow , to nie jest tajemnica ze wileu graczy nie trzymalo poziomu, sam pisalem znajomym podania na orka i wiem kto to dostawal. Sa tacy dla ktorych ta rasa byla wymowka do pk. "Argh, jestę zlym orkię zaraz cie zabije" . 

Nie wiem jak sie ma sprawa z poldemonami. Bo  teraz zakompleskieni gracze beda raczej wybierac nadludzko silnych panow mroku . :)


 
« Ostatnia zmiana: 2013 03 11, 14:50:56 wysłana przez Dragart »

Offline Mortimer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 787
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #40 dnia: 2013 03 12, 04:14:48 »
Nie zgodze sie wcale Dragart...

Pamietam moje poczatki i gre Elfem, czasy Cajuna, Sularatha, Sun'rae, Gilaranow i calej tej smietanki ;p... kiedy to Gofer czuwal nad Elfami... to byl zloty wiek dla tej rasy, czysty perfekcjonizm, i bynajmniej nie byli to ludzie z kompleksami... Wiem o co Gofrowi chodzi, bowiem te czasy minely i teraz nowe elfy graja jak ludzie, a ta zmiana spowoduje, ze bedzie z rasa jeszcze gorzej...

Druga rzecz, z calym szacunkiem do drowow (nie mam naprawde im nic za zle), ale jesli wprowadzamy zmiane umozliwiajaca wybor rasy, to badzmy sprawiedliwi i dajmy mozliwosc wyboru kazdej z nich, bo to zwyczajnie nieuczciwe czynic lepszych i lepsiejszych...

Offline Svennson

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 819
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #41 dnia: 2013 03 12, 04:56:16 »
Nie zgodze sie wcale Dragart...

Pamietam moje poczatki i gre Elfem, czasy Cajuna, Sularatha, Sun'rae, Gilaranow i calej tej smietanki ;p... kiedy to Gofer czuwal nad Elfami... to byl zloty wiek dla tej rasy, czysty perfekcjonizm, i bynajmniej nie byli to ludzie z kompleksami... Wiem o co Gofrowi chodzi, bowiem te czasy minely i teraz nowe elfy graja jak ludzie, a ta zmiana spowoduje, ze bedzie z rasa jeszcze gorzej...

Druga rzecz, z calym szacunkiem do drowow (nie mam naprawde im nic za zle), ale jesli wprowadzamy zmiane umozliwiajaca wybor rasy, to badzmy sprawiedliwi i dajmy mozliwosc wyboru kazdej z nich, bo to zwyczajnie nieuczciwe czynic lepszych i lepsiejszych...

czyli chcesz sprawic by wyginely jak elfy ? CHWALI CI SIE TO...
Cytat: Jasmine
o tyle tutaj testy sa trudne bo jak liki na cos wpadna to same siebie nie udupia. juz niektore dzieci nocy wiedza jak sie mozna slizgac na regulaminie jak gowno po lodowcu.

Offline Mortimer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 787
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #42 dnia: 2013 03 12, 05:45:21 »
Sve chodzi o prosta zasade, skoro ekipa wierzy w graczy I ich umiejetnosc odgrywania postaci niech udostepni pozostale rasy rowniez, a jesli nie wierzy (bo dla przykladu drowa I lika wybrac nie mozna bowiem istnieje szansa ze beda zle odgrywane) pozostanmy przy nadawaniu rasy przez GMa. Wydaje mi sie, ze to naprawde proste rozumowanie.

Offline Svennson

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 819
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #43 dnia: 2013 03 12, 08:18:31 »
Sve chodzi o prosta zasade, skoro ekipa wierzy w graczy I ich umiejetnosc odgrywania postaci niech udostepni pozostale rasy rowniez, a jesli nie wierzy (bo dla przykladu drowa I lika wybrac nie mozna bowiem istnieje szansa ze beda zle odgrywane) pozostanmy przy nadawaniu rasy przez GMa. Wydaje mi sie, ze to naprawde proste rozumowanie.

Eh powiem tak, ty masz lika a jego odgrywanie pozostawia duzo do dyskusji.
Druga sprawa nie mieszaj ich w to.
Drow to jedyna z ras ktora trzyma fason lejac tych ktorzy nie moga sie dopasowac... swoja droga bardzo zaluje ze troszke mocniej nie tamowalem twojego futra.

Trzecie placzesz na spadek klimatu tych klas po udostepnieniu, jakby to co teraz sie dzialo bylo czyms dobrym... Tak kras siedzacy w banku z elfem naten przyklad. Skoncz swoje jojczenie i zabierz sie do gry a nie forum przesiadujesz wiecznie na forum. I tak tych ludzi przyjmowali GMi!!!!!


Mi wystarczy mysl ze przedstawiciele ras beda teraz bardziej pilnowac tego co sie dzieje
Cytat: Jasmine
o tyle tutaj testy sa trudne bo jak liki na cos wpadna to same siebie nie udupia. juz niektore dzieci nocy wiedza jak sie mozna slizgac na regulaminie jak gowno po lodowcu.

Offline Zyzio

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2267
  • 1 os. Hybrydowe Lobby
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #44 dnia: 2013 03 12, 08:26:12 »
Mort zupelnie nie zrozumiales istoty zmiany - w moim rozumieniu ogolnodostepne staly sie rasy ktore i tak nie mialy sprawnie dzialajacego systemu rekrutacji. Ktos musial sie tym zajmowac i zwykle byl to GM, ktoremu czuwanie nad dziesiatkami postaci zajmowalo zbyt wiele czasu. Do tego to wszystko i tak nie konczylo sie na przyznaniu rasy tylko na nadzorowaniu czy dalej trzyma sie rasy (we wspolpracy z jej przedstawicielami). Ta decyzja odciazyla GMow z tego obowiazku, pozostalo im nadzorowanie ogolnego klimatu.

Zmiana nie ma nic wspolnego z podzialem rasy na lepsze i gorsze. Zaloze sie ze gdyby na calym serwerze dzialalo to rownie plynnie jak u drowow czy likow ( z calym szacunkiem do reszty, bo nie we wszystkich przypadkach wiem jak to wygladalo) to decyzja byłaby zgoła inna. BOKTOS MUSI SIE TYM ZAJMOWAC I NIKT NIE ZROBI TEGO LEPIEJ NIZ GRACZE. Starczy spojrzeć na statystyki samego forum - podforum rasowe drowow jest w pierwszej 10 najaktywniejszych dzialow a drowy jedna z najliczniejszych ras mimo (a moze wlasnie dzieki) restrykcjom. I mozecie po mnie pojechac, ale takie sa realia - psucie sprawnie dzialajacego mechanizmu i zmiana go na de facto gorszy w imie leczenia kompleksow tych ktorym sie nie chcialo albo im nie wyszlo jest dziecinne i pozbawione sensu.
***<Kap^^> kto nie gral w uo ten nie zna zycia***
KANDYDACI NA DROWA:
http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,18495.msg306994.html

Offline Gofer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 8243
  • Ojciec, Maruda, Podcaster
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #45 dnia: 2013 03 12, 09:13:10 »
Zyzio - wiele mechanizmów dobrze działających popsuła niekompetencja ekipy (w sprawach fabularnych i ja ekipant wiem lepiej, nie będę czytać kilka godzin fabuły, etc.).

Śmieszy mnie cały czas mówienie o nienawiści Krasi i Elfów, zwłaszcza od tych, którzy w grze się przyjaźnili z Elfami po braterstwie krwi. Ale widać skleroza. Trudno - krasie są jakie są. Jest kilka sposobów na podniesienie fabuły grup. Starczą aktywni ekipanci z pomysłami.
życie za krótkie aby się denerwować innymi, po za tym jak się denerwujesz, to Ci się ręcę trzęsą, oddech masz urywany i muszka ze szczerbinką gorzej współgra

jestem przyjaznym GM-em - powiedziałem i rzuciłem 150 graczy na pożarcie Panu Smoków - najadł się
@Aqe " bo kobieta to tez czlowiek"