Autor Wątek: Rasa - Pytanie o zmianę  (Przeczytany 104030 razy)

Offline Darogan

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3143
Rasa - Pytanie o zmianę
« dnia: 2013 03 10, 13:19:03 »
Pytanie do osób które przeprowadziły zmianę z nadaniem rasy.

Dlaczego część ras, została udostępniona, a np. taki drow już nie ?

 

Offline On

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #46 dnia: 2013 03 12, 09:27:04 »
Ale wojne elfio krasnoludzka mielismy na DM. Fakt, ze sytuacja zmusila graczy do polaczenia sil, to juz inna bajka. Przez te wszystkie lata swiat DM zrobil sie strasznie pojemny. Mysle ze sporo krasnoludow moze dalej odgrywac nienawisc do elfow, wypominajac jakies zaszlosci z wojny chociaz by ;) .

Gofer, serio, jak ci zalezy na elfach, to zamiast pisac na forum, to rusz zadek w grze, zrob cos jak mowie, Elfia Szlachta i ruszajcie do boju, a nie plakac na forum, ze teraz kazdy moze byc elfem. To tak jak z wampirami - kazdy moze nim byc, ale czlonkiem grupy fabularnej juz nie. Elfy na DM sa pospolite, ale moga miec tez swoja elite, co nie? ;)
Informator Konwentowy - twoje informacje o konwentach w Polsce.

Offline Szmaglomea

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 895
    • http://mtghelp.yoyo.pl
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #47 dnia: 2013 03 12, 09:31:52 »
Kazdy moze nim byc, ale czlonkiem grupy fabularnej juz nie.

O w koncu.

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #48 dnia: 2013 03 12, 09:41:16 »
Uważam , że rasa powinna być dostępna dla wszystkich , tak jak reszta - wamp , wilkołak (chyba , że już postać nie może zarazić postaci to przepraszam ) , pół orki demony wilki , elfy , krasnoludy , ludzie - według nowej zmiany.

Tyle że, wasza rasa ma najwięcej populacji i sie wybroniła. A dlaczego ? co mają powiedzieć pół wilki? Też mieli zamkniętą grupę, wampiry , wilkołaki , elfy.

Zyzio było mineło , wszystko można załatwić fabularnie, przecież podmrok można zamknąć a wygnańców tępić. 

Offline On

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 314
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #49 dnia: 2013 03 12, 09:51:51 »
Wilkołaki dalej się trzymają, ale przypominam że to nie rasa. Zresztą jak mówię, jak by ekipa zadecydowała o tym, że wilkołak ma być ogólnodostępny, to stado jako grupa fabularna dalej by rekrutowała w taki a nie inny sposób. Obecna sytuacja jest dla nas komfortowa, bo nie musimy się uganiać za lolkami.

A wszystkie rasy, które czują się pokrzywdzone. Serio, np pół wilka można było dostać od ręki. Sygnał dla was, że jeśli chcecie być wyjątkowi, to musicie się bardziej postarać...
Informator Konwentowy - twoje informacje o konwentach w Polsce.

Offline Mortimer

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 787
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #50 dnia: 2013 03 15, 01:34:32 »
Sve chyba pomyliles liki, bo ja z Toba nie gralem... to tak dla sprostowania, bowiem jako lik mialem okazje grac tylko z innymi.

A jesli chodzo rase to musze zgodzic sie z Gofrem, to nie Elfy sobie zepsuly sprawe rekrutacji, tylko poszczegolni Ekipanci to Elfom uczynili :(

Ale nie bede juz nic pisal, bo wieje tutaj nieprzyjemnie ;p
« Ostatnia zmiana: 2013 03 16, 14:36:55 wysłana przez Thror »

Offline Ropuch

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 442
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #51 dnia: 2013 03 16, 14:22:42 »
komenda ".rasa" stwarza pewne problemy.
<saxas> teraz na pvp liczy sie mag
<saxas> na dm nie ma lepszych i gorszych graczy pvp
<saxas> sa bardziej i mniej skoxani

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #52 dnia: 2014 02 11, 11:48:06 »
Po pewnym czasie chciałbym zapytać czy ekipa w jakikolwiek sposób weryfikuje odgrywanie danych ras?
Z całym szacunkiem, ale narobiło się tyle tego że aż koli w oczy, a odgrywa cokolwiek 1/5
Może czas zacząć wyciągać jakieś konsekwencję?
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline Kusznik

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 179
  • Kabum?
    • http://www.kuszu.adler.org.pl
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #53 dnia: 2014 02 11, 14:40:54 »
Raban: Jestem za.
Wielu młodych wybiera rasę "bo jest fajna" na filmach i innych grach, ale całkowicie nie potrafi jej odegrać, nie zna charakterystyki, polityki itp

Offline Zyzio

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2267
  • 1 os. Hybrydowe Lobby
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #54 dnia: 2014 02 11, 14:53:58 »
Hm... kto ma o tym decydowac w rasach przyznawanych przez automat? IMHO gracze powinni sami zglaszac nieprawidlowosci w odgrywaniu, jestem pewien ze fabulanci i porzadkowi nalezycie sie tym zajma. Poki co gracze ograniczaja sie do wrzucania do "Jak to na DM wesolo" :)
***<Kap^^> kto nie gral w uo ten nie zna zycia***
KANDYDACI NA DROWA:
http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,18495.msg306994.html

Offline Raaban

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 701
  • Selama ashal'anore!
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #55 dnia: 2014 02 11, 15:01:09 »
Tylko dlaczego mamy to wszystko sprowadzać do wiecznego donoszenia. Tak tego nie lubię a wymaga się tego cały czas.

Jeżeli gdzieś tam pojawia się wyśmiewanie jakieś postaci to jakiś gm powinien za nim pochodzić czasem, przejrzeć logi i wyciągnąć konsekwencje.
Za PK kara się surowo, za brak klimatu się nie kara wogóle. Od skrajności w skrajność.
Tak jak mówię - ja z 9x str (może i gt ale i tak już ktoś to napisał) padam na jedno combo od maga (no nie ukrywam, bardziej skoksanego)

Offline fir

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 138
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #56 dnia: 2014 02 11, 15:38:21 »
Tylko dlaczego mamy to wszystko sprowadzać do wiecznego donoszenia. Tak tego nie lubię a wymaga się tego cały czas.
Ja nie lubię, kiedy troskę o jakość i poziom serwera sprowadza się do terminu 'donoszenie'. Chcesz mieć poziom? Chcesz żeby Ci było przyjemnie grać? To napisz jak coś nie gra. Polska dziwaczna mentalność będąca pokłosiem negatywnego wizerunku ciągnącego się od czasów tajnych współpracowników. Piętnowanie uczciwych "bo kapuś".

Offline Muzyk

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 479
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #57 dnia: 2014 02 11, 16:12:31 »
Kolejny placz elfow o elfy. Wezcie sie za gre i cos tam zrobcie. Ja jako krasnolud z elity nie placze ze mam kupe idiotow z dopiskiem bo krasnoludem tego nazwac nie moge.
"W niektórych sprawach nie będę nigdy obiektywny. Nie mi to oceniać, niech to robią inni." - WWO

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #58 dnia: 2014 02 11, 16:16:14 »
Przeczytalem raz, przeczytalem i drugi. Nadal za cholere nie jestem w stanie dojsc do tego, jak polaczyles wypowiedzi zaczynajace sie od postu Raabana z elfami. Moglbys mnie oswiecic?
A swoja droga elfy to akurat jedna z najbardziej odgrywajacych grup z neutrali, jakich przychodzi mi spotykac.

No i oczywiscie zgadzam sie z Raabanem. Wieksza kontrola klimatu by sie przydala..
@Zyzio: Temat chyba jest pomijany przez ekipe, z tego co mi wiadomo. I oczywiscie istnieja argumenty za tym, by zajmowac sie tym srednio.
« Ostatnia zmiana: 2014 02 11, 16:22:03 wysłana przez sin »
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.

Offline Prorokpl

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1200
  • Aritomo Morishita
    • Radio Aoi
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #59 dnia: 2014 02 11, 22:19:31 »
No tak to jest jak się prowadzi politykę: "dajmy graczom wszystko i nie kontrolujmy ich". W ten sposób nie ma elitarnych grup, ras, każdy może mieć każde skille bo są ogólnodostępne. A szkoda, brakuje mi czasów elitarności i kontroli graczy nad tym co się w koło nich dzieje.

Offline sin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1651
    • Hodowla kotów norweskich leśnych "Leśny Chochlik"
Odp: Rasa - Pytanie o zmianę
« Odpowiedź #60 dnia: 2014 02 11, 22:25:16 »
Liki sa elitarne. Drowy i kilka innych ras tez. Nie dramatyzujmy. To, ze model potrzebuje delikatnego pod szlifowania nie oznacza, ze jest dramatycznie zle.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.