Autor Wątek: Hearthstone  (Przeczytany 63345 razy)

Offline dMN

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 85
  • Video adept
Hearthstone
« dnia: 2013 09 05, 21:02:52 »
Strach się przyznać, ale jak fan Blizzarda zapatruje się na ich kolejny tytuł: Hearthstone. Była beta HAmerykańska, od wczoraj jest w końcu Europejska. Ktoś już może optował za beta keyem i dostał? :P

Co tu dużo gadać o samej grze: Karcianka przeniesiona na kompa - oprawiona graficznie (efekty czarów i ogólnie kart), free to play. Coś jak lol, grasz - wygrywasz, dostajesz kase, kupujesz karty, składasz talie. Można kupować za kasę z tego co wiem, ale nie kupuje się poszczególnych kart, tylko tak zwane boostery, czyli 5? randomowych kart, które mogą się okazać zwykłym crapem, ale mogą również być wypas legendarnymi. Nie zainteresowałem się jeszcze, czy jest jakiś system wymieniania się kartami, czy raczej po prostu zbieramy wszystko, a potem robimy sobie decki pod wszystkie możliwe klasy bohaterów.

Wyjście tej gry, zakończyło karcianke WoW TCG w realu. No coż, pozostaje jedynie prekursor - magic the gathering. Blizzard postawił na kompa i rozgrywki online. Zobaczym co to będzie!
Lubieu grać w gry <3

 

Offline cieniu

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 112
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #46 dnia: 2013 11 06, 01:26:10 »
Control Priest jest op. Warlock murlock swarm deck tez dobry. Trochę późno dziś, więc jutro opiszę, ale łatwo można zgooglować :)
GG: #1429913
IRC: cieniu

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #47 dnia: 2013 11 06, 10:39:02 »
Mag op  ;)


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]

Offline dMN

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 85
  • Video adept
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #48 dnia: 2013 11 06, 15:40:59 »
No właśnie też magiem na spelle gram. Ally do +spellpower i kilka kart do kontroli stołu, a tak to same nuke na morde. Niby dobre, bo omija się tym protektorów itd. Brakuje jednak bardzo pyroblasta :(

Bardzo wciągająca gra, nawet dla osób, które wczesniej grały w karcianke na żywo. Bo ta jest bardzo uproszczona, ale niczym to nie ujmuje. Nie moge się oderwać, żeby pograć w battlefielda nowego nawet :D
Lubieu grać w gry <3

Online lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #49 dnia: 2013 11 06, 21:51:55 »
Ja tez magiem gram i jest op, oczywiscie na spell power build. Warto tez zainwestowac w magu, w karty takie jak żmij, bardzo fajna karta oraz w sekrety.  Ostatnio myslalem o buildzie na zamrazanie bo jest kilka spoko kart z tym ale jakos nie moge sie zebrac.
Warlock ten murlock deck- spotkalem sie z tym, zjechal mnie jak bura su...
Co do pyroblasta to taka karta jest:) zobacz sobie w kuźni kart- zadaje 10 obrazen i chyba kosztuje 10 many

Offline dMN

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 85
  • Video adept
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #50 dnia: 2013 11 06, 22:24:09 »
Lazzio ja wiem, że ona jest, ale 400 pyłku na 1sztuke, to hardkor poki co :P

Potestowałem murlok deka, troche po swojemu pozmieniałem, i 8 win streak na normalach :X GG.
Lubieu grać w gry <3

Offline cieniu

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 112
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #51 dnia: 2013 11 08, 16:47:45 »
Mój deck, Control Priest. Złożony w całości samodzielnie, bez pomocy żadnych poradników, chociaż inspirowany tym co widziałem na arenach. Średnio na 10 gier wygrywam 7-8 w zależności od drawu.

Deck należy do kategorii irytujących dla przeciwnika. Prócz standardowych zdolności leczenia priesta, mamy dużo możliwości "wychodzenia po zasięg".

Przykład: Stawiam miniona 5/5 gdzie przeciwnik zadaje mu 2dmg i wystawia coś do wykończenia o sile 3? Leczymy.

Przykład2: Stawiam miniona 1/3 gdzie przeciwnik wystawia 3/2 - leczenie nic nie pomoże? Wrzucam buffa +2hp (+draw karty) wychodząc poza zasięg.

Wszystkie te zabiegi w early mają na celu opóźnienie gry, w końcu zbuffowanego minona stracę, ale w tym czasie zdobędę karty do comba. Takich opóźniających zagrań jest parę, ale czasem wystarczają do wygrania gry gdy trafiam na deck który nie ma łatwego czyszczenia minionów o dużym hp w early.

Comba które służą do wygrywania gier:
Sama karta mind control - bardzo late, bardzo skuteczna.
Warden (4 mana 1/7 taunt) + inner fire = 7/7 z tauntem za 5 many.
Lightwell + inner fire = 5/5 za 5 many z leczeniem random charactera o 3 pkt hp.
Lightspawn który jest podatny na jakiekolwiek buffowanie życia i bardzo lubi leczenie.

Jako że deck należy do kategori slow played, mamy parę mocniejszych tauntów:
Warden 1/7
Shieldmasta 3/5
Sunwalker 4/6 z tego co pamiętam + divinity shield

Dodatkowo trochę bezpośrednio niszczenia irytujących minionów:
Shadow Word: Pain i Death dotyka miniony z siłą do 3 i powyżej 5.
Holy Nova: 2 obr wszystkim charakterom, +2 leczenia friendly.

No i trochę draw card
Northshire cleric 1/3 + draw gdy minion jest leczony (również przeciwnika! fajna sztuczka czasami wychodzi: leczysz jakieś gówno przeciwnika które i tak ściągniesz i jeszcze masz draw)
Power Word Shield: +2hp i draw
Auctioneer: draw za każdy spell, których trochę mamy.

Słabości? Rush deck, gdy nie trafimy na Novę. Zbytni draw kart - możemy sami sobie zrobić kuku, trzeba uważać i nie skupiać się na tym zbytnio. No i naturalnie zły draw - ale to w każdym decku. Naturalnie, jak przeciwnik ma możliwość shutowania nam wszystkiego co zrobimy to też się nie pogra, ale to raczej rzadko się zdarza, bo kombinacji jest dużo, a przeciwnicy zazwyczaj mają 2 polymorfie czy hexy. Dodatkową zmorą priesta są miniony o sile 4 - ani shadow word pain ani death ich nie ściąga.

W decku ma się jeszcze pojawić manipulator, do kopiowania naszych przekozaczonych kart (typu 20/20 jak ładnie się trafi draw) albo dużych kart przeciwnika, gdzie zazwyczaj mamy trade. Karta która wyjdzie z decka to prawdopodobnie auctionner lub sowa (zapomniałem wcześniej że mam 2x sowę dla silence, ale rzadko się przydają szczerze mówiąc więc rozważam co wyrzucić).

Fajny deck, polecam.
GG: #1429913
IRC: cieniu

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #52 dnia: 2013 11 08, 20:08:55 »
MTG rulez i tak.  :(

Offline bzikibzika

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 23
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #53 dnia: 2013 11 12, 19:47:18 »
Sprawdzal ktos czy za duele ze znajomym tak, zeby wlaczac pojedynek dawac 3x surrender, dostaje sie normlanie 10golda? Jezeli tak, ktos chetny na walek ? ;)

Online lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #54 dnia: 2013 11 13, 11:55:23 »
Duel of champions moim zdaniem ma lepsze rozwiazania i w ogole lepiej sie gra. Jednak brak balansu skresla ta gre na start. Dlatego chyba zostane przy Hearthstone

Offline daCe

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 78
    • http://www.dace.prv.pl/
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #55 dnia: 2013 11 15, 16:13:38 »
Mam pytanie dostał ktoś więcej niż jeden deck naraz do otorzenia za wygrane z areny ?
« Ostatnia zmiana: 2013 11 15, 17:01:19 wysłana przez daCe »

Offline dMN

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 85
  • Video adept
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #56 dnia: 2013 11 15, 16:15:06 »
Ponoc przy 9 winach się zdarzają.
Lubieu grać w gry <3

Offline bzikibzika

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 23
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #57 dnia: 2013 11 15, 23:50:46 »
Nie oplaca sie grac do 9 winow bo dostaje sie glownie pyl i jest mega duza szansa na gowniana karte, lepiej zrobic 8 winow i sie poddac ;) przynajmniej 200-250 golda wpada

Offline dMN

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 85
  • Video adept
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #58 dnia: 2013 11 16, 14:45:01 »
A czy to nie przypadkiem za pył tworzymy sobie karty "te, których potrzebujemy"? :D Ja tam wole pył i kompletowanie swojego decku, niż randomowe boostery. Chociaż mam do nich szczęście, bo otwarłem raptem ~15 a epików mam 6. W jednym miałem nawet 3 blue. Imo najs!
Lubieu grać w gry <3

Offline Karcharot

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1562
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #59 dnia: 2013 11 17, 15:36:58 »
jak ktoś będzie miał cynk gdzie można wyhaczyć kod, to się nie obrażę za info :)
Phoenix
Cytuj
Nie badz taki cwany obrazasz moja osobowosc
Phoenix
Cytuj
Jestes ignorantem to ty lepiej spojz na to co piszesz ja przynajmniej potrafie sie przyznac do tego ze nie mam racji.
:D :D :D

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #60 dnia: 2013 11 18, 12:26:25 »
jak ktoś będzie miał cynk gdzie można wyhaczyć kod, to się nie obrażę za info :)

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=hearthstone&search_scope=category-45715

Link dla niecierpliwych :-)