Autor Wątek: Instalacja UO dla DM - szybka, prosta i aktualna  (Przeczytany 14132 razy)

Offline Arg

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 43
Instalacja UO dla DM - szybka, prosta i aktualna
« dnia: 2015 11 30, 10:09:12 »
Zainstaluj UO DM szybko i sprawnie. Jest to instalacja podstawowa, wymagana do gry.

Windows
  • Ściągamy setup ftp://largedownloads.ea.com/pub/uo/setup-1.46.0.3.exe
  • Instalujemy UO z setup’a (dla posiadaczy Win 7/8/8.1/10 osobiście zainstalowałbym w innym katalogu niż Program Files).
  • Ściągamy pliki DM (wskazałem tylko wymagane) http://half-life.elsat.net.pl/uo/Pliki-DM/.

     
  • Rozpakowujemy wszystkie paczki, najlepiej do jednego, nowego katalogu (nie zważajcie że to exe - to po prostu plik samorozpakowującego się archiwum), (Dla posiadaczy Win 7/8/8.1/10 rozpakowałbym je w innym katalogu niż Program Files).
  • Kopiujemy wszystkie wypakowane pliki do katalogu UO.
  • Uruchamiamy plik vinu.exe, znajdujący się teraz w katalogu UO.


  • Naciskamy Y.


  • Wykonywana jest aktualizacja plików, po aktualizacji naciskamy dowolny przycisk, może być tradycyjnie Enter.


  • Otwieramy plik login.cfg np. za pomocą np. notatnika
  • Zmieniamy zawartość na LoginServer=91.230.204.29,5003 i zapisujemy


  • Uruchamiamy grę poprzez client.exe
  • Wszystko gra, ale jeśli mamy Windows 7 przy wylogowaniu pojawi się błąd jak poniżej, w katalogu z UO należy utworzyć katalog o nazwie jak Twój login, w tym katalogu katalog DM II, a następnie w tym katalogu nazwę postaci. Jest to dokładnie podane w komunikacie błędu: TwojLogin/DM II/Janusz. Pamiętajcie o spacji między DM a II.


  • Ciesz się i graj.
Linux
W przypadku linuksa pierw należy się upewnić, że nasza dystrybucja posiada zainstalowanego Wine - jeśli nie, to należy go zainstalować.
W najpopularniejszych dystrybucjach do użytku domowego instalacja Wine powoduje, że pliki exe są automatycznie uruchamiane z poziomu środowiska graficznego, więc dalej wystarczy postąpić identycznie, jak w przypadku instalacji pod Windowsem.

UWAGA!
Należy pamiętać, że wirtualny dysk C znajduje się w ukrytym katalogu /home/użytkownik/.wine/drive_c/ (tam też należy szukać instalacji Ultimy).
By odkryć ukryty katalog /home/użytkownik/.wine/ w większości menedżerów plików wystarczy w katalogu głównym wcisnąć CTRL+H.

Dokładniejszy opis dla dystrybucji opartych na Debianie znajduje się TUTAJ.

Instalacja powinna być prawidłowa, poradnik tworzony podczas instalacji od podstaw (28.11.2015).
« Ostatnia zmiana: 2015 11 30, 19:16:03 wysłana przez DzikiHL »
"Kto wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem"

 

Offline Thorus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1410
Odp: Instalacja UO dla DM - szybka, prosta i aktualna
« Odpowiedź #1 dnia: 2015 12 08, 12:04:52 »
Failed open map1.mul from HD ... było na to kiedyś rozwiązanie może ktoś zamieścić?

Nieaktualne
Wystarczy map0 nazwać map1 i wkleić.

Edit by DzikiHL:
Dokładnie tak, wydaje mi się że Windows czasami pomija pliki puste, do których własnie map1.mul należy. Można go stworzyć samemu w notatniku lub właśnie tak jak napisałeś.
« Ostatnia zmiana: 2015 12 08, 18:12:15 wysłana przez DzikiHL »

Offline kometes

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 138
Odp: Instalacja UO dla DM - szybka, prosta i aktualna
« Odpowiedź #2 dnia: 2018 11 12, 21:12:13 »
.....
Każdego dnia modlę się o to, by mój cytat nie znalazł się w czyjejś stopce...
Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj koniec.

Offline Puzel

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 125
Odp: Instalacja UO dla DM - szybka, prosta i aktualna
« Odpowiedź #3 dnia: 2018 11 14, 21:26:36 »
Jak by ktoś potrzebował to ja mam spakowane UO, które działa po odpaleniu (W10).