Autor Wątek: Steam OS/Ubuntu/Debian/Linux Mint + UO na DM.  (Przeczytany 8985 razy)

Offline Puzel

 • Gracze DM
 • Zarejestrowany
 • Wiadomości: 130
Steam OS/Ubuntu/Debian/Linux Mint + UO na DM.
« dnia: 2013 10 24, 23:56:55 »
Cześć, chciałbym opisać jak skonfigurować UO pod Linuxem (Linux Mint 15).

1. Pierwszy krok to instalacja wine. Otwieramy nasz terminal i wpisujemy: sudo apt-get install wine i  podajemy hasło do roota(te podane przy instalacji Linuxa), wszystko ładnie nam się instaluję. Po tej operacji wpisujemy sudo apt-get install winetricks

2. Najtrudniejsze już za nami. Pobieramy teraz UO (link tutaj: http://www.dm-uo.pl/instalacja-uo/) oraz wszystkie pliki ze strony http://www.dm-uo.pl/pliki/
„Pliki wymagane do gry na DM (wersja bez UOGateway):
login, tiledata, vinu i inne niezbędne pliki
pliki art
pliki statics
pliki mapy
verdata (Zawiera sloty na biżuterie oraz domyślny desktop UO)

Po pobraniu klikamy dwukrotnie LPM na pliku instalacyjnym UO i powinna włączyć się normalne okno  instalacji Ultimy Online. Ja zainstalowałem je w folderze /home/NAZWAUŻYTKOWNIKA/EA Games/Ultima Online 2D Client/ i cały poradnik będzie odnosił się do tej lokalizacji.

Następnie umieszczamy wszystkie te pliki które pobraliśmy (login,art,statics,mapa,verdata) w folderze z UO. Po wrzuceniu tych plików na każdy osobno klikamy 2x LPM i się zgadzamy (rozpakują się z nich pliki w folderze). Musimy teraz zainstalować sobie vinu. Pobieramy vinu i zapisujemy go w folderze /home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/następnie otwieramy terminal i wpisujemy po kolei:
cd home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/
cd vinu
make
exit
wchodzimy wtedy do folderu /home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/vinu i kopiujemy plik vinu do folderu gry UO.Włączamy jeszcze raz nasz terminal i wpisujemy:
cd 'EA Games/Ultima Online 2D Client/'
./vinu
czekamy na napis
Cytuj
Done.
i możemy wyłączyć terminal komendą exit.
Teraz nasz client nadaję sie do gry.

Jeżeli chcemy grać z Razorem:
1. Pierwszym krokiem jest instalacja Netframeworka 4.0 (do działania Razor'a). W tym celu wpisujemy w terminalu sh winetricks dotnet40 i zatwierdzamy enterem. Pobiera nam się paczka z dotnetem, potem wyskakuję okienko przeglądarki ze stroną do pobrania pliku, a w terminalu wyskakuje nam:
Proszę pobrać plik gacutil-net40.tar.bz2 z http://www.mediafire.com/?v8rw5h1ra7maod4, następnie umieścić go w /home/nazwausera/.cache/winetricks/dotnet40, a na końcu uruchomić ponownie ten skrypt.
A więc pobieramy tą paczkę i przenosimy ją do folderu /home/NAZWAUSERA/.cache/winetricks/dotnet40. Jeśli nie widzimy tego folderu, naciskamy CTRL+H i będziemy widzieć ukryte foldery. UWAGA! wrzucamy tam plik gacutil-net40.tar.bz2, nie rozpakowujemy go!. Następnie ponownie wpisujemy w terminalu sh winetricks dotnet40 i otwiera się nam okno do instalacji Net.Framework 4.0, wyglada jak Windowsie, więc prosto idzie (yes,next itp.).

2. Ściągamy ze strony Razor'a plik instalacyjny (http://www.runuo.com/products/razor). Po ściągnięciu, otwieramy plik (2x LPM) i instalujemy Razora. Ja zainstalowałem w lokalizacji /home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/EA Games/, tam gdzie całe UO. Po instalacji wchodzimy w folder z zawartością Razora/home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/EA Games/Razor/ i klikamy PPM>Utwórz z szablonu>Pusty plik i wpisujemy nazwę Razor.exe.config .Otwieramy dwuklikiem powstały plik i przeklejamy tam:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
  <startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
    <supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/>
    <supportedRuntime version="v2.0.50727"/>
  </startup>
  <runtime>
    <legacyCasPolicy enabled="true" />
  </runtime>
</configuration>

Teoretycznie Razor już powinien działać wraz z UO, jednak przypominam,że do Razora używamy nie standardowego clienta do UO który podczas pisania poradnika dostępny jest pod tym linkiem: http://tnij.org/rqvg oraz www.tiny.pl/hkdj5 i umieszczamy go w folderze z grą: /home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/EA Games/Ultima Online 2D Client/Po takim zabiegu włączamy Razora, wskazujemy folder do gry: /home/NAZWA UŻYTKOWNIKA/EA Games/Ultima Online 2D Client/ścieżkę do clienta i już powinno wszystko działać. Możemy grać, z UOAM i EUOX nie trzeba robić żadnych zabiegów, instalujemy i wszystko od razu działa.

Chciałbym jeszcze podziękować Mae za pomoc w postawieniu pierwszych kroków z Linuxem (nie mogłem poprawnie zainstalować) co zaowocowało moją przesiadką z Windowsa i tym poradnikiem.

Postaram się dodać screeny jak tylko ogarnę chwilę czasu :).
« Ostatnia zmiana: 2014 07 13, 16:26:37 wysłana przez mae »

 

Offline mae

 • Ekipa DM
 • Zarejestrowany
 • *****
 • Wiadomości: 5936
Odp: Steam OS/Ubuntu/Debian/Linux Mint + UO na DM.
« Odpowiedź #1 dnia: 2014 07 13, 16:46:48 »
Alternatywna droga instalacji:

Otwieramy jakis terminal. Dla wiekszosci powinien zadzialac skrot alt+ctrl+t. Terminal otworzy sie od razu w naszym katalogu domowym.
Instalujemy wine:
sudo apt-get install wine
Sciagamy spakowanego klienta DM z naszej strony:
wget http://dm-uo.pl/download/uodm.tar
Rozpakowujemy:
tar -xzf uodm.tar
Podobnie aktualizujemy pliki statics i mapy rozpakowujac je do UODM w aktualnej lokalizacji:
wget http://dm-uo.pl/download/dm-files-statics.exe
wget http://dm-uo.pl/download/dm-files-map.exe
wine dm-files-statics.exe
wine dm-files-map.exe
Odpalamy gre przez wine:
wine UODM/client.exe &>/dev/null &
By gra nie krzyczala, ze nie moze zapisac naszych opcji ustawianych w kliencie, w katalogu klienta tworzymy sciezke nazwa_konta/nazwa_serwera/nazwa_postaci:
mkdir -p DMUO/nazwa_konta/nazwa_serwera/nazwa_postaci
Pamietamy o tym, ze biale spacje musza byc w konsoli poprzedzone znakiem '\', a wiec nie "DM II" tylko "DM\ II".

Uzytkownicy laptopow z architektura optimus (procesor intel i3/i5/i7 + karta nVidia) potrzebuja prawdopodobnie takze bumblebee ("sudo apt-get install bumblebee", szczegoly w internecie) i uruchamiaja takze przez optirun ("optirun wine UODM/client.exe").


« Ostatnia zmiana: 2014 07 13, 16:53:39 wysłana przez mae »

Offline chemik

 • Gracze DM
 • Zarejestrowany
 • Wiadomości: 35
Odp: Steam OS/Ubuntu/Debian/Linux Mint + UO na DM.
« Odpowiedź #2 dnia: 2016 09 05, 09:58:46 »
Cześć,
czy jest możliwość żeby ktoś udostępnił plik który był pod adresem http://dm-uo.pl/download/uodm.tar, bo niestety nie potrafię w inny sposób uruchomić gry. Ewentualnie jakby ktoś poradził co i jak:)

Instaluje grę przez Wine, ale z źródła normalnej instalki, podmieniam określone pliki, uruchamiam Vinu z tego linka  podanego powyżej, wszystko ładnie ale plik client.exe wywala, w sensie pojawia się małe szare okienko Ultima is Loading i na tym koniec.

Problem rozwiązany, nie wiem czemu ale po użyciu klienta z strony halflife działa elegancko.
Myślę, że nie ma sensu żeby ten post był bo raczej nic nie wnosi więc jak admin tak uzna to proszę o usunięcie.
« Ostatnia zmiana: 2016 09 05, 12:30:23 wysłana przez chemik »

Offline spi

 • Zarejestrowany
 • Wiadomości: 0
Odp: Steam OS/Ubuntu/Debian/Linux Mint + UO na DM.
« Odpowiedź #3 dnia: 2018 12 03, 19:03:25 »