Autor Wątek: [SZ] Trenera / Dietetyka  (Przeczytany 39589 razy)

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
[SZ] Trenera / Dietetyka
« dnia: 2015 06 18, 13:14:51 »
Jak w temacie. Potrzebuję porad nt. Żywienia, Ćwiczeń itd.

Główny focus - Zejść z 93kg (185cm wzrostu) do około 88 - 85 i zgubienie zimowej otuliny w postaci lekkiej oponki na brzuchu i bokach ;-)

 

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #1 dnia: 2015 06 18, 14:27:46 »
Zacznij cwiczyc z Melb hyhyhyhy :-)

Offline Felixor

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 676
  • LoA, bijacz!
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #2 dnia: 2015 06 18, 17:12:47 »
Z Chodakowska :>
"Nie będzie miał nigdy prawdziwych przyjaciół ten, kto nie lęka się robić sobie wrogów."
"Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu."

Offline Hexin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 727
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #3 dnia: 2015 06 18, 19:54:22 »
Odstaw słodycze, jedz regularnie 5 posiłków dziennie, jak czujesz potrzebę zapchania się, to najlepiej zrób to warzywem lub owocem. Aktywność fizyczna mile widziana. Po 5 latach studiowania żywienia człowieka, to są najlepsze rady jakie możesz dostać. Nie daj się nabrać na diety-cud, bo to działa tylko na krótką metę - trzeba zmieniać nawyki żywieniowe a nie przymusić się do jakiegoś zwalonego jadłospisu ułożonego w "dietetyku" na kolanie. Nie korzystaj też ze wspaniałych dietetyków, którzy zaoferują Ci swoje suple albo nawet gotowe posiłki, do których masz się ograniczać (oczywiście ich produkcji i za grubą kasę).

Tak na prawdę to wystarczy rozłożyć swój jadłospis tak, aby z białka (chude mięso, jajka, ryby, nabiał) mieć 10-15% energii, 30 tłuszczy (unikaj margaryny, jedz olej rzepakowy do smażenia, słonecznikowy do sałatek) a reszta węgle (tylko pełnoziarniste, kasze, ciemne makarony, ciemny ryż, ciemne pieczywo). Jeść regularnie, ruszać dupę chociaż odrobinę i 4 porcje warzyw i 1 owoców dziennie. Staraj się unikać żywności przetworzonej, rób posiłki od podstaw.

Reszta to bzdury i naciągane. Dietetyk i trener też chcą z czegoś żyć w końcu.

Offline Nhill

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 12
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #4 dnia: 2015 06 18, 20:42:05 »
Dzieki ;-)

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #5 dnia: 2015 06 19, 10:03:33 »
Dzięki wielkie ;-)

Ruszam się dość często ale problem głównie mam z jedzeniem za domem ;-)

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #6 dnia: 2015 06 19, 23:22:23 »
Rzeczywiście najlepszą radą jaka serio działa, jest dość wulgarnie brzmiący "nie wpie%$#laj".
Samo ograniczenie ilości spożywanego jedzenia da Ci powolny spadek wagi ogółem.
Dołożenie do tego odpowiedniej ilości ruchu przyśpiesza proces ale...
wymaga zmiany diety na taką, która pomoże Ci wytrzymać ćwiczenia.

Jeśli jesteś rowerzystą, polecam zobaczyć:
https://www.youtube.com/watch?v=NbOP0oGdfyQ

Ogółem owocowo rano, warzywnie na resztę dnia.
Olać jedzenie na minimum 2h przed zaśnięciem ale zawsze zjeść dobre śniadanie.
3 razy zapytać się "czy na serio potrzeba mi zjeść tą czekoladę?" ale raz na jakiś czas, czasami powiedzieć "tak".

Jeśli brak Ci motywacji, polecam kupić sobie coś drogiego o czym zawsze marzyłeś. Nowy komputer, samochód, może jakiś kredyt hipoteczny, tak dla jaj. Dodatkowe wydatki spowodują, że utniesz wydatki na jedzenie. No chyba że będziesz starał się jadać po znajomych :P
« Ostatnia zmiana: 2015 06 19, 23:24:46 wysłana przez DzikiHL »
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

Offline Hexin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 727
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #7 dnia: 2015 06 20, 23:52:35 »
to sporo dosyć dużych wyrzeczeń, a prawda jest taka, że wystarczy zachować regularność i pozbyć się słodyczy (oczywiście też nie wszystkich od razu, bo to za dużo). Znam taki przypadek, 8 kg w miesiąc - JEDZĄC TO SAMO (minus słodycze).

Offline muya

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 188
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #8 dnia: 2015 06 21, 14:42:47 »
a co w przypadku gdy chce się przytyć ? tak z 5kg. Dużo ruchu, dobra przemiana materii ?
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.

Offline Felixor

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 676
  • LoA, bijacz!
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #9 dnia: 2015 06 21, 15:29:43 »
Białko na mase :)
"Nie będzie miał nigdy prawdziwych przyjaciół ten, kto nie lęka się robić sobie wrogów."
"Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu."

Offline wr

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 509
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #10 dnia: 2015 06 21, 15:37:19 »
a co w przypadku gdy chce się przytyć ? tak z 5kg. Dużo ruchu, dobra przemiana materii ?
Drzemka po sytym posiłku w ciągu dnia. Zawodnicy sumo mają obowiązkową taką drzemkę. ;)

Offline Hexin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 727
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #11 dnia: 2015 06 21, 15:38:15 »
O dziwo też odstawić słodycze, bo zapychają miejsce, które można by przeznaczyć na normalne, pełnowartościowe żarcie. Olać zalecenie, żeby nie jeść na noc, a nawet napchać się (tak słyszałem, ale na studiach mowili, żeby unikać, bo to prosta droga to rozwalenia sobie jelit/raka). W tym wypadku zaleca się kontakt z jakimś ogarniętym dietetykiem, żeby sprawdził Ci jadłospis, żeby widzieć czego w diecie masz za mało - pewnie węgli, bo białko populacja Polski przekracza nałogowo. W ogóle suplementacja białkiem dla ćwiczących zakrawa o idiotyzm, bo mało który z tych co suplementuje, tak na prawdę tego potrzebuje - a nerki po tkaich kuracjach zazwyczaj w rozsypce. Węgle z pełnego ziarna i kurak. Sam mam ten problem, wiec wiem jak to jest. Jakbym chciał przytyć, to moja doba ograniczałaby się do pracy, gotowania i spania. U dietetyka dobrze też spytać o METSy, bo są bardzo dobre w faktycznym określeniu jaka ta Twoja aktywność jest i ile powinieneś z diety dostarczać kalorii.
Takich porad ogólnych to jest od groma i ciut ciut, wiec nawet nie chce mi się tego wszystkiego wypisywać, skoro i tak w przypadku przybierania masy trzeba iść do dietetyka ;p

Offline PatroL

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 653
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #12 dnia: 2015 06 21, 22:01:51 »
polecam prop+ clen :d

Offline Jackob

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 542
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #13 dnia: 2015 06 22, 07:33:21 »
i cos ode mnie.

Zrezygnuj ze spożywania jakichkolwiek cięzkich produktów podczas trybu siedzacego. Jezeli masz prace przy biurku proponuje jeść tylko rzeczy płynne , ew lekko strawne warzywa. Ja schudłem ostatnio 11 kilogramów odstawiając właśnie posiłek w pracy , zwiększona ilość warzyw, zmniejszone posiłki, odstawienie napojów gazowanych. Sprobuj jechac na samych warzywach, zobaczysz jak Ci brzuch wklęśnie.. Uprawiam regularnie sport 2 dni w tyg. od 2 lat , ale schudłem dopiero stosując powyższe metody. Noi jak dziki powiedział.. nie nażerać się, jeść powoli. Wiem trudne, ale wykonalne. Warzywa, warzywa , warzywa. A wogóle to ostatnio czytałem o głodówkach jako cudotwórce w pozbywaniu się syfu z organizmu.  Pitagoras jechał na regularnych głodówkach i wytrzymał 7x lat żyjąc 500 lat p.n.e. Próbowałem 1 - dniówki ( wiem mało ) moim zdaniem , jak ktoś robi to z głową - rewelacja .

Reszte dodali koledzy.
« Ostatnia zmiana: 2015 06 22, 07:50:25 wysłana przez Jackob »

Offline lazzio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 530
  • Kekekeke
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #14 dnia: 2015 06 22, 13:52:51 »
No i najlepiej jak będzie Cie ktoś pilnował. Bo motywacja po dwóch miesiącach będzie na biegu wstecznym. Musi ktoś stać za Tobą- żona, matka, kochanka, ktokolwiek. Inaczej po krótkim czasie znowu pączek z kawą i chipsy z rana.

Jeżeli szukasz bardzo szybkich efektów to dieta bez węglowodanowa ale przy tym regularne badania krwi itp. Jest kilka sposobów na tą dietę. W zależności czy ćwiczysz itp.
« Ostatnia zmiana: 2015 06 22, 13:54:52 wysłana przez lazzio »