Autor Wątek: [SZ] Trenera / Dietetyka  (Przeczytany 39590 razy)

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
[SZ] Trenera / Dietetyka
« dnia: 2015 06 18, 13:14:51 »
Jak w temacie. Potrzebuję porad nt. Żywienia, Ćwiczeń itd.

Główny focus - Zejść z 93kg (185cm wzrostu) do około 88 - 85 i zgubienie zimowej otuliny w postaci lekkiej oponki na brzuchu i bokach ;-)

 

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #16 dnia: 2015 06 23, 10:34:06 »
Obecnie rzuciłem wszystkie napoje słodzone. Piję tylko i wyłącznie Wodę mineralną / Kawę czarną / herbatę.
Słodycze zdarza mi się raz na tydzień.
Sport 2 razy w tygodniu od zawsze uprawiałem (karate). Teraz doszedł meczyk w niedziele co tydzień i ćwiczenia codzienne stacjonarne (brzuchy, pompki itd).
Zacząłem również pić codziennie sok z brokuła,sałaty,fasolki zielonej i jabłka wyciskany z sokowirówki.

Zobaczymy ;-)

Offline DzikiHL

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 3369
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #17 dnia: 2015 06 23, 17:40:13 »
Polecam buraki jako dodatek do soku, dają czadu.
Buccaneer's Den - Ziemie Piratów zapraszają do siebie!
Temat na forum o mieście
#bucc-dm - kanał miasta na ircu
Opis miasta na stronie DM

sylphis

  • Gość
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #18 dnia: 2015 06 23, 18:42:11 »
A mi od małego mówili, że wszystko dla ludzi, wystarczy jeść z głową i nie mam do dziś żadnych problemów z nadwagą.

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #19 dnia: 2015 08 03, 15:13:12 »
A mi od małego mówili, że wszystko dla ludzi, wystarczy jeść z głową i nie mam do dziś żadnych problemów z nadwagą.

Zalezy od predyspozycji czlowieka.

Lenti

  • Gość
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #20 dnia: 2015 08 03, 15:16:18 »
Nie zależy. "Z głową" już w sobie zawiera dostosowanie diety do jej użytkownika, a wszelkie choroby skutkujące otyłością bezwzględnie od starań są naprawdę marginesem.

Tapatalk - wybaczcie bledy.


Offline timon

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 440
  • ^^"
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #21 dnia: 2015 08 08, 05:30:15 »
Ja ponowie pytanie "jak przytyc". Chodzi mi o to ze mam nie wymagajacej fizycznie pracy ale jednak ruszam sie w niej dosc sporo( malo co siedze, kilka razy dziennie podniose i przeniose cos ciezkiego), do tego dochodzi silownia 4 razy w tygodniu. Jak tylko moge to jem 5 posilokow dziennie ( w tym najczesciej 3 obiady). Nie pije napoi slodzonych, nie podjadam nic slodkiego ( po prostu nie lubie). Mimo tego przy wzroscie 184 cm mam wage stala 72 kg. Niby tragedii nie ma ale jednak te 10 kilo moglo by przybyc. W mojej diecie dominuja weglowodany proste ze wgledow $$$. Jakies porady?
Cytat: Daltar
Tin, a nie mówiłem, że lepiej udupiać? Wtedy płacz jest przynajmniej uzasadniony :cool:

Offline Zyzio

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2267
  • 1 os. Hybrydowe Lobby
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #22 dnia: 2015 08 08, 09:04:36 »
Kup dobrego gainera, silke zostaw jak jest albo zmniejsz do trzech dni i zwieksz intensywnosc cwiczen - malo powtorzen duze obciazenia. I tak sie nie spodziewaj ze pojdzie latwo bo, wbrew jojczeniu wiekszosci, to ektomorfikowi zrobic mase trudniej niz wiekszosci ja zrzucac.
***<Kap^^> kto nie gral w uo ten nie zna zycia***
KANDYDACI NA DROWA:
http://dm-uo.pl/forum/index.php/topic,18495.msg306994.html

Lenti

  • Gość
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #23 dnia: 2015 08 08, 10:23:36 »
Policz może ile kcal spożywasz mniej-więcej i jaki masz udział węglowodanów, tłuszczy i białek. Najlepiej przez kilka dni, żeby określić z tego jakąś średnią. Będziesz wiedział co delikatnie zmodyfikować w diecie - uderzaj w nadwyżkę kcal.
O ile dobrze pamiętam, to nadmiar białka w przypadku ektomorfika podkręca jego metabolizm, co nie jest zbyt dobre jeśli chce się przybrać na masie.
Do tego co Zyzio napisał dorzuciłbym jeszcze "nie trenuj do załamania mięśniowego", bo to jeden z częściej popełnianych błędów. Sam go przerabiałem. :<

Co do gainera nie mam zdania, bo nie jestem ekto.

Offline Hexin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 727
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #24 dnia: 2015 08 08, 20:13:34 »
W mojej diecie dominuja weglowodany proste ze wgledow $$$.

Wait, what? Skąd węgle proste skoro unikasz słodkich rzeczy i w jaki sposób proste są ekonomiczne? Same jabłka jesz czy co?

Cokolwiek zrobisz - nie zwiększaj białka. Polacy i tak za dużo go jedzą. Zwiększ węgle złożone, ale nie zapominaj o warzywach i owocach. Podejrzewam, że tyle to i sam wiedziałeś, ale nie ma na to złotej rady. Niby zajadanie na noc dla ektomorfików jest dobrym sposobem, ale jelita Ci za to nie podziękują, a rak owszem. 25-30% en z tłuszczy, 60-65% z węgli (i jak najmniej prostych) i 10% z białeczek. Tak na szybko licząc 1g cukru to 4kcal, tak samo białko, a tłuszcz 1g=9kcal. Swoją drogą są internetowe kalkulatory kalorii z całkiem pokaźnymi bazami danych produktów z rynku (pierwszy z brzegu http://www.zdrowotne.pl/kalkulator-kalorii ).
Polecam przejść się do lekarza i przebadać, bo często to, że ktoś jest chudy i nie może przytyć wcale nie oznacza, że jest ektomorfikiem (pasożyty, bakterie, nietolerancja glutenu i celiakia, bakterie i inne zwyrodnienia jelit, przez które składniki odżywcze przelatują rpzez Ciebie jak przez sito zamiast się wchłaniać).

Offline PatroL

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 653
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #25 dnia: 2015 08 13, 20:25:49 »
W mojej diecie dominuja weglowodany proste ze wgledow $$$.



Cokolwiek zrobisz - nie zwiększaj białka. Polacy i tak za dużo go jedzą. Zwiększ węgle złożone, ale nie zapominaj o warzywach i owocach.


wiekszej bzdury nie slyszlalem ;-)

Offline Tinerot

  • Ekipa DM
  • Zarejestrowany
  • *****
  • Wiadomości: 7827
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #26 dnia: 2015 08 13, 22:30:16 »
Z kalkulatorów to mega jest moim zdaniem www.ilewazy.pl - proste, bardzo duża baza danych, przeliczone na łyżki, 100g czy jak akurat co liczysz, robi co ma robić i ma zabawne komentarze ;)
(18:42:51) Dhagt: asylum
(18:42:53) Dhagt: gral w ogole w uo?

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #27 dnia: 2015 08 14, 07:53:52 »
Timek, chętnie oddam Ci 10 kilo ;-(

Offline Hexin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 727
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #28 dnia: 2015 08 14, 09:20:56 »
W mojej diecie dominuja weglowodany proste ze wgledow $$$.



Cokolwiek zrobisz - nie zwiększaj białka. Polacy i tak za dużo go jedzą. Zwiększ węgle złożone, ale nie zapominaj o warzywach i owocach.


wiekszej bzdury nie slyszlalem ;-)
To zweryfikuj swoje źródła informacji. Producenci odżywek białkowych czy też fora, gdzie wypowiadają się ludzie z bicepsem większym od mózgu (i często wcześniej wspomnieni producenci), dla których więcej białka znaczy lepiej, nie są dobrymi źródłami.
Ja swoją wiedzę opieram o 5 lat studiów na wydziale, który zdaje się w zeszłym roku został uznany za najlepszy tego typu (związany z dietetyka i produkcją żywności) w Polsce. Miałem nawet oddzielne zajęcia o mitach i przekonaniach krążących wśród ludzi i "więcej białka=lepiej" zostawić można obok "smalczyk dobry na wszystko" czy "margaryna lepsza od masła, bo z roślin".

Offline KAroln

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 369
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #29 dnia: 2015 08 19, 13:24:38 »
a to 1,5g bialka/1kg masy ciala nie wystarcza? co wiecej to wysikasz
<Fel> wyjebane mam w ten shard ;]
Ranking DM ->Najbardziej aktywni (Najdłuzszy czas online):Felixor Aigelo

Lenti

  • Gość
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #30 dnia: 2015 08 19, 13:41:44 »
Może i wysika, ale po co psuć nerki? Akurat w tym temacie w większości zgadzam się z hexinem, mimo że nie studiuję, ani nie studiowałem na najlepszym wydziale nauk związanych z żywieniem w Polsce.