Autor Wątek: [SZ] Trenera / Dietetyka  (Przeczytany 39583 razy)

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
[SZ] Trenera / Dietetyka
« dnia: 2015 06 18, 13:14:51 »
Jak w temacie. Potrzebuję porad nt. Żywienia, Ćwiczeń itd.

Główny focus - Zejść z 93kg (185cm wzrostu) do około 88 - 85 i zgubienie zimowej otuliny w postaci lekkiej oponki na brzuchu i bokach ;-)

 

Offline arab

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 289
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #31 dnia: 2015 08 26, 03:14:22 »
Całe te liczenie g białka, wegli na kg masy ciała może i ma sens ale tylko w przypadku jak masz kasę na zróżnicowana dobra dietę lub już jesteś zawodnikiem i startujesz w zzawodach, druga opcję odrzucam. Jeżeli z $ gorzej a dostęp do siłowni Masz to po prostu jedz, jedz i jeszcze raz wpierdzielaj, oczywiście nie byle co. Sam po sobie widzę bo z wagi 69 kg przy 177cm zrobiłem 80 w jakieś pół roku. Kup sobie siemie lniane, owsianke(płatki orkiszowe może i smaczniejsze), dodaj do tego białko/pół twarogu i taka bombe raz dwa razy dziennie, do tego dwa razy dziennie czyli przed i po siłowni pół paczki makaronu(ja kupuję te małe paczki nitek) z bananem dorzuć coś białka a poza tym jedz normalnie jak jadles(przyjmuje, że tony słodyczy i "śmieci" nie jadasz). Po prostu zastanów się co jesz i czego brakuje czy białka czy wegli i jedz tego więcej, prościej się nie da :) u mnie zdecydowanie brakowało białka. Początkowo ciężko tyle zjadać ale warto. Na siłowni ćwiczenia splitem 4-5 dni. Pamiętaj, że mięśnie nie rosną na siłowni a w czasie regeneracji o której dużo osób zapomina. Jedz, ćwicz do upadku mięśniowego a efekty same przyjdą ;)
Pozdrawiam

Offline Gucio

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 2195
  • Gucio Rezolucio
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #32 dnia: 2015 08 26, 13:01:16 »
Słyszałem...

ze najlepsze białko...

Ser z mleka konia,

Ube mówił kiedyś na ts.

Offline Hexin

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 727
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #33 dnia: 2015 08 26, 22:55:37 »
a to 1,5g bialka/1kg masy ciala nie wystarcza? co wiecej to wysikasz

1,7 dla bardzo aktywnych fizycznie, a max z jakim się spotkałem to nawet 1,9 dla pływaków przed zawodami, ale samo liczenie sobie białka nie bardzo ma sens, bo tak jak juz wspominałem Polacy jedzą go aż nadto - często kilkukrotnie za dużo (zostaw ziemniaczki i zjedz mięso ma uzasadnienie tylko ekonomiczne ;) ).

Offline froger

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 28
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #34 dnia: 2015 12 07, 08:12:14 »
Białko w postaci shake'a nie zawsze pije się z mlekiem. Trzeba pamiętać o zrobieniu badania. Wychodzi wtedy czy pić z wodą czy z mlekiem.

Offline Thiass

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 1136
Odp: [SZ] Trenera / Dietetyka
« Odpowiedź #35 dnia: 2015 12 07, 21:01:07 »
OMG  ;D
Jak mam być szczery to niech każdy daruje sobie czytanie for itd bo 90% to stek bzdur i glupoty  ;D
Akurat tak się fajnie składa, że jestem trenerem personalnym, mam na to papierek itd blablabla...
Calego tematu nie czytałem bo po pierwszej i ostatniej stronie widze że ile ludzi tyle teori...

Prawda jest taka że każdy organizm jest inny i dlatego bierze się osoby które się na tym znają żeby po wywiadzie z tobą ułożyły odpowiednią dietę i plan treningowy + monitorowały postępy i ew coś modyfikowały  :)
Ostatnio prowadzę znajomego który w miesiąc z 105kg zbił na 96 - nie chodzi głodny.. wręcz przeciwnie. Nie wydaje setek na dziwne żarcie... ba! nawet zaoszczędził.
Wszystko opiera się na zbilansowanej diecie ułożonej personalnie pod ciebie + dobrze dobrany trening z odpowiednimi metodami itd
Warto wydać te paredziesiąt złotych na kogoś kto ci to wyjaśni bo potem okazuje się że to co zrobiłem w 2 lata można było pyknąc w 6 miesięcy  ;D


Autoreklama: Jak kogoś interesuje taki planik to dla ludzi z DM zniżka  8) 8) 8) 


Widze, ze juz Thiass na lika relognal, to spadamy - by order ;]